Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Chalíl Džibrán: Prorok

Próza - beletrie

Chalíl Džibrán: Prorok

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Cílem nového vydání učebnice je vštípit studujícím praktické jazykové dovednosti potřebné ve styku s hostem a seznámit je se základy německé gramatiky. Obsahuje 26 lekcí, stručný mluvnický přehled, ukázky jídelních lístků, obraty ve styku s hostem, abecední seznam odborných výrazů, klíč k cvičením a německo-český ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 3.11143
doprava zdarma
skladem

Jaké má kniha
Prorok
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Chalíl Džibrán: Prorok koupíte i tady

Specifikace Chalíl Džibrán: Prorok

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 75 Kč

Kniha - autor Chalíl Džibrán, 92 stran, česky, Pevná s přebalem lesklá. Nesmrtelná klasika, Džibránovo vrcholné dílo, filosofická báseň v próze týkající se zásadních témat lidského života a smrti, v novém překladu Pavly Piňosové. ... a dál?

Produkt Chalíl Džibrán: Prorok

Chalíl Džibrán: Prorok - parametry

Název produktu: Chalíl Džibrán: Prorok
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 75 Kč
Maximální cena: 108 Kč
Ušetríte až: 33 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Cílem nového vydání učebnice je vštípit studujícím praktické jazykové dovednosti potřebné ve styku s hostem a seznámit je se základy německé gramatiky.

Obsahuje 26 lekcí, stručný mluvnický přehled, ukázky jídelních lístků, obraty ve styku s hostem, abecední seznam odborných výrazů, klíč k cvičením a německo-český slovník.

Východiskem každé lekce jsou krátké texty – rozhovory, ale i texty popisné či vyprávěcí. Obsahují modelové situace z praxe číšníka (přijetí hosta, nabídka, objednávka, zúčtování, dotazy hostů na ubytování, pamětihodnosti města a okolí, počasí apod.) Následuje slovníček, na který navazuje partie „Rozšiřujeme si slovní zásobu“, která je v přepracovaném vydání zařazena již od první lekce. Součástí oddílu mluvnice jsou nově poměrně rozsáhlá nácviková cvičení po výkladu každého jevu. Partie cvičení pak obsahuje cvičení komplexní, souborná, zaměřená na nácvik výslovnosti, mluvnických jevů v jejich propojení, poslechu i čtení. Převažují cvičení zábavná, při nichž žáci doplňují, kombinují a samostatně formulují. Nabídka cvičení je velmi pestrá a rozsáhlá. Ve srovnání s předchozími vydáními učebnice byla nově zařazena poslechová cvičení na CD, jejichž porozumění se prověřuje a slovní zásoba procvičuje. Výrazně je posílena interkulturní složka – řada textů informuje o stravovacích návycích, kuchyni a dalších reáliích německy mluvících zemí a České republiky. Zvýšená pozornost je věnována popisu jídel a technologickým postupům jejich přípravy. Vzhledem k potřebám praxe – porozumět projevu zahraničního hosta a reagovat na jeho přání – jsou v každé lekci soustavně procvičovány fonetické jevy, které působí českým mluvčím potíže. Tato cvičení jsou rovněž nahrána na CD a je vhodné výslovnost rodilých mluvčí imitovat. Učebnice je vedena snahou zaujmout žáky zajímavými texty, aktivizovat je formou párové práce a zpříjemnit jim zábavnými cvičeními výuku němčiny co nejvíce. Kniha je koncipována jako učebnice pro studující učilišt a středních škol zaměřených na veřejné stravování, ocení ji i profesionálové a zájemci z řad veřejnosti. Nesmrtelná klasika, Džibránovo vrcholné dílo, filosofická báseň v próze týkající se zásadních témat lidského života a smrti, v novém překladu Pavly Piňosové. ÚryvekALMUSTAFA, vyvolený a milovaný, který byl úsvitem

svého vlastního dne, čekal dvanácte let v městě

Orfalu na svou loď, až se vrátí a odveze ho zpět

na ostrov, kde se narodil.

A v dvanáctém roce, sedmého dne jelúlu, měsíce

sklizně, vystoupil na pahorek za městskými hradbami

a hleděl na moře; i uzřel svou loď, kterak vyplouvá

z mlhy.

Tu se prudce otevřely brány jeho srdce a jeho radost

letěla nad mořem do dálky. I zavřel oči a modlil

se v tišinách své duše.

Když však sestoupil z pahorku, zmocnil se ho

smutek, a jeho srdce se tázalo:

Což lze odejít pokojně a bez zármutku? Nikoli,

toto město neopustím bez rány v duši.

Dlouhé byly dny bolesti, které jsem trávil v jeho

zdech, a dlouhé byly noci mého osamění; a kdo se

dovede odloučit bez lítosti od svého ž


Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2018 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.