Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Chalíl Džibrán: Ježíš Syn člověka

Knihy naučná literatura

Chalíl Džibrán: Ježíš Syn člověka cena od 0 Kč

Chalíl Džibrán: Ježíš Syn člověka

Hodnocení: 1x
  • 4

Autor : Chalíl Džibrán, Ježíš, Syn člověka je dílem autora knihy Prorok. Chalil Džibrán se v tomto díle snaží přiblížit osobě Ježíše ne jako celosvětovému náboženskému mystériu ale osobnosti člověka, jemuž říkali Ježíš Nazaretský. Mnoho lidí, kteří se za svého žvota setkali s Ježíšem, o tomto setkání později napsalo. ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Chalíl Džibrán: Ježíš Syn člověka - parametry

Název produktu: Chalíl Džibrán: Ježíš Syn člověka
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Autor : Chalíl Džibrán, Ježíš, Syn člověka je dílem autora knihy Prorok. Chalil Džibrán se v tomto díle snaží přiblížit osobě Ježíše ne jako celosvětovému náboženskému mystériu ale osobnosti člověka, jemuž říkali Ježíš Nazaretský. Mnoho lidí, kteří se za svého žvota setkali s Ježíšem, o tomto setkání později napsalo. Zaznamenali svá svědectví o tom, kdo tento člověk byl a vypovídají nejen o něm a o zázracích, které konal, ale také o jeho životě. V jednotlivých kapitolách knihy Ježíš, Syn člověka nechává Chalil Džibrán vypovídat nejrůznější lidi. Slovo dostanou učedníci Ježíše , jeho následovníci, aristokraté, ženy, učenci i kupci ale i ti, kdo ho neměli rádi, neuznávali jeho filozofii a patřili k jeho odpůrcům. Vyprávění jednotlivých postav dává autorovi prostor pro vlastní vyznání z niterného vztahu, který k Synu člověka má. Rozjímá a otevírá mnohá témata jejichž ústředním motivem je lidský život a jeho smysluplnost. Kdo zná Proroka , lehce si představí, že podobným způsobem - promluvami a uvědoměním si všech souvislostí bez ovlivnění svými vlastními úmysly - nabízí autor s pokorou zrcadlo vztahu světa, člověka a Boha. Druh sortimentu : Kniha, Ježíš Syn člověka, Jazyk : Čeština, Počet stran : 200 Ježíš - Syn člověka - Chalíl Džibrán. Ježíš - Syn člověka Známý libanonský autor Chalíl Džibrán (1883–1931) svým nezaměnitelným, poetic­ko-mystickým rukopisem oživuje osobnost Ježíše Nazaretského. Ve své knize se snaží podívat na postavu Bohočlověka očima těch, kteří se s ním setkali a kteří vydávají svá nejrůznější svědectví o jeho životě. V jednotlivých kapitolách o něm vyprávějí jeho učed­níci, následovníci, ženy, aristokraté, učenci, kupci, ale i oponenti a nepřátelé, v jejichž vzpomínkách probleskují novozákonní zprávy a výroky. Vyprávění jednotlivých postav se však Džibránovi stávají především prostorem pro vlastní úvahy, v nichž se nejen vyznává z niterného vztahu k Synu člověka, ale také rozjímá o mnoha věčných tématech lidského života. Každá z kapitol je tak, podobně jako promluvy slavného Džibránova Proroka, vždy konkrétním zrcadlem vztahu světa, člověka a Boha. Ježíš - Syn člověka - Chalíl Džibrán od nakladatelství v kategorii | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.