Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Cha Ťin: Rekviem za Nanking

Próza - beletrie

Cha Ťin: Rekviem za Nanking

Hodnocení: 1x
  • 4

Nankingské rekviem je literárním zpracováním otřesné události známé jako Nankingský masakr, která se udála na přelomu 1937/1938. Během druhé čínsko-japonské války dobyla císařská japonská armáda Nanking, a poté následovalo bezprecedentní hromadné vraždění mužů a znásilňování žen, odhad počtu obětí dosahuje čtyřset ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Rekviem za Nanking
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Cha Ťin: Rekviem za Nanking koupíte i tady

Specifikace Cha Ťin: Rekviem za Nanking

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 234 Kč

Nankingské rekviem je literárním zpracováním otřesné události známé jako Nankingský masakr, která se udála na přelomu 1937/1938. Během druhé čínsko-japonské války dobyla císařská japonská armáda Nanki ... a dál?

Produkt Cha Ťin: Rekviem za Nanking

Cha Ťin: Rekviem za Nanking - parametry

Název produktu: Cha Ťin: Rekviem za Nanking
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 234 Kč
Maximální cena: 332 Kč
Ušetríte až: 98 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Nankingské rekviem je literárním zpracováním otřesné události známé jako Nankingský masakr, která se udála na přelomu 1937/1938. Během druhé čínsko-japonské války dobyla císařská japonská armáda Nanking, a poté následovalo bezprecedentní hromadné vraždění mužů a znásilňování žen, odhad počtu obětí dosahuje čtyřset tisíc. Autor vychází z dokumentů a pramenů, celý příběh však nechává vyprávět fiktivní postavou v ich-formě. Ukázka z textu Z Tokia jsme odjížděli za vlahého rána koncem srpna. Když jsme vyšli z hotelu a zamířili k limuzínám, které nás měly odvézt na letiště, zahlédla jsem ještě jednou Micuko se Šinem. Stáli u brány, ona měla na sobě svítivě zelené orientální šaty, které zdůrazňovaly křivky jejího krásného těla, a Šin byl v bílé košili a v modrých krátkých kalhotách. V kamenném květináči za jejich zády rostl rozložitý bonsaj a o kus dál se nad tyrkysovou hladinou řeky vznášeli racci a vydávali divoké skřeky. Matka se synem mi zamávali téměř ostýchavě, ale mí kolegové a doprovázející funkcionáři se po mně otočili. Nepřicházelo v úvahu, že bych mohla za Micuko a Šinem jít, a tak jsem jim jen neznatelně kývla na pozdrav. Pomalu a neochotně jsem nastoupila do auta. Když jsme odjížděli, zabořila jsem si hlavu do dlaní. To bylo naposled, kdy jsem je spatřila. Rekviem za Nanking je literárním zpracováním otřesné události, která se udála na přelomu let 1937/1938, události známé jako nankingský masakr. Během druhé čínsko-japonské války dobyla císařská japonská armáda Nanking a poté následovalo bezprecedentní hromadné vraždění mužů a znásilňování žen. Odhad počtu obětí dosahuje čtyř set tisíc… Po skončení války byli hlavní viníci v „japonském norimberském procesu“ postaveni před soud a sedm z nich bylo popraveno. Cha Ťin se kromě historických zdrojů inspiroval i deníky skutečné historické postavy, americké misionářky Minnie Vautrinové (1886–1941), která pracovala v tzv. nankingské bezpečnostní zóně a pomohla v dívčí škole, jejíž byla děkankou, zachránit tisíce životů mladých dívek a žen. Vautrinová se vrátila do Spojených států a zcela vyčerpaná obrazy utrpení, které ji stále pronásledovaly, i výčitkami, že nezachránila více lidí, se uchýlila do psychiatrické léčebny, kde krátce poté spáchala sebevraždu. Autor vychází z historických dokumentů a pramenů,

celý příběh však nechává vyprávět v ich-formě, pohledem smyšlené asistentky Minnie Vautrinové An-Lin. Rekviem za Nanking - Cha Ťin od authora Cha Ťin a nakladatelství v kategorii Knihy za skvělé ceny na e-shopu Martinus.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.