Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Filmy » Srovnání cen Četnické humoresky 15 DVD

Filmy

Četnické humoresky 15 DVD

Hodnocení: 4x
  • 3.5

Jeden z nejúspěšnějších českých seriálů vypráví o životě a případech řešených posádkou Četnické pátrací stanice Brno. Úvodních třináct dílů televizního seriálu Četnické humoresky, které vyrobila v brněnském televizním studiu tvůrčí skupina Josefa Souchopa a Dariny Levové a režíroval Antonín Moskalyk, se odehrává v ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.79199

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Četnické humoresky 15 DVD

Kategorie Filmy
Nejnižší cena 999 Kč

Kompletní dárková kolekce 15 DVD. Muži z brněnské ČETNICKÉ pátrací stanice řeší vážné i veselé, tragické i směšné kriminální případy z doby první republiky. Přehled dílů v kolekci: 01. SLEPICE VERSUS SLEPIČKA 02. VOLAVKA 03. MEDOVINA 04.BEÁTA 05. KRKATÁ BÁBA 06. SMĚŠNÝ VRAH 07. GRUNT 08. FERDA MRAVENEC 09. SVATBA 10. REPETENT 11. LÁZEŇSKÉ INTERMEZZO 12. ČERNÁ RUKA 13. NARODIL SE KRISTUS PÁN 14. KLAUDYNKA 15. OHNĚSTRŮJCE 16. VDAVKY ZA VŠECHNY PRACHY 17. OCHOTNÍCI 18. ČEST RODU 19. » ... a dál?

Produkt Četnické humoresky 15 DVD

Četnické humoresky 15 DVD - parametry

Název produktu: Četnické humoresky 15 DVD
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 999 Kč
Maximální cena: 999 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 4 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Jeden z nejúspěšnějších českých seriálů vypráví o životě a případech řešených posádkou Četnické pátrací stanice Brno. Úvodních třináct dílů televizního seriálu Četnické humoresky, které vyrobila v brněnském televizním studiu tvůrčí skupina Josefa Souchopa a Dariny Levové a režíroval Antonín Moskalyk, se odehrává v období první republiky (kolem poloviny 30. let) a námětově těží z existence četnických pátracích stanic, předchůdkyň dnešní kriminální služby, a případů zločinnosti, které stanice řešily. Četnictvo bylo za první republiky klíčovou institucí, podílející se na pátrání a odhalování trestné činnosti - a to především na venkově a v menších městech (ve větších městech fungovaly státní policejní úřady dnešního typu). Četníci z pátracích stanic žili ve svých rajónech přímo mezi lidmi, často velmi asketicky, byli neúplatní, ale měli pochopení pro lidské slabosti, a proto požívali značné vážnosti a úcty. Četníci z "pátraček" dosahovali udivujícího procenta objasněnosti případů, především díky znalosti místního prostředí a odborných znalostí mužstva a speciálních útvarů. Také stavovská "zavilost", s níž příslušníci sboru stíhali zločin, byla pověstná. Dopadení určitého pachatele po letech nebylo tak mimořádné. Díky důsledné evidenci a prověřování všech souvisejících nitek se nejednou četníkům podařilo vyřešit i případy, na nichž si vylámala zuby státní policie. Příběhy Četnických humoresek jsou inspirovány autentickými případy a osudy mužů v typické výstroji a výzbroji, roztroušených od nejzápadnější Aše až po nejvýchodnější výběžek Zakarpatské Ukrajiny. (V nejvyšších stavech mělo četnictvo 14 000 lidí.) Seriál ve své žánrové poloze doslova objevuje dosud velmi řídce nebo jednostranně mapované prostředí a mechanismy četnictva. Právě detailní zájem odborného poradce (a autora námětů) mjr. Michala Dlouhého o tuto problematiku byl duchovním impulsem ke vzniku projektu. Přehled dílů: 1. Slepice versus Slepička 2. Volavka 3. Medovina 4. Beáta 5. Krkatá bába 6. Směšný vrah 7. Grunt 8. Ferda Mravenec 9. Svatba 10. Repetent 11. Lázeňské intermezzo 12. Černá ruka 13. Narodil se Kristus Pán 14. Klaudynka15. Ohněstrůjce 16. Vdavky za všechny prachy 17. Ochotníci 18. Čest rodu 19. Návrat 20. Táta 21. Doktor Smrt I 22. Doktor Smrt II 23. Bouřka 24. Hypnotizér 25. Loupežník 26. Slavnost 27. Majlant 28. Rýhonosec řepný 29. Pamlsek 30. Poklad 31. Dědic 32. Havrani 33. Formule 34. Tizian 35. Skokan 36. Pojistka 37. Klondajk 38. Poslední soud 39. Epilog Muži z brněnské ČETNICKÉ pátrací stanice řeší vážné i veselé tragické i směšné kriminální případy z doby první republiky 20 TÁTA O tom že poctivost se vyplácí svědčí příběh chudého metaře který vrátí nalezenou padesátikorunu ale sám se tímto velkorysým činem nečekaně ocitne v napínavém kolotoči četnického pátrání po dvou nebezpečných lupičích 21 22 DOKTOR SMRT I II Rozmarné prostředí milostných salonů se střídá se smutnými osudy těžce nemocných starých lidí 23 BOUŘKA Vesničtí muži kteří obletují svůdnou vdovu statk


Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.