Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Český jazyk a komunikace pro střední školy - Pracovní sešit, 1. díl

Učebnice/Odborná literatura

Český jazyk a komunikace pro střední školy - Pracovní sešit, 1. díl

Hodnocení: 10x
 • 3.7

Šedesáti čtyř stranná učebnice Českého jazyka a komunikace, didaktis Český jazyk a komunikace pro SŠ 1, je určena pro střední školy. Jejím hlavním obsahem jsou základní informace o Českém jazce, slohu a mezilidské komunikaci. Kniha je místy doplňována zajímavostmi a je psaná přehledně a poutavě. Informace a ...a dál?

Radost vám udělá:
 • 5
skladem

Jaké má kniha
Český jazyk a komunikac..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Český jazyk a komunikace pro střední školy - Pracovní sešit, 1. díl koupíte i tady

Český jazyk a komunikace pro střední školy - Pracovní sešit, 1. díl v kostce

Průměrné hodnocení

3,7
 • 3.7

Na základě 10 hodnocení

74% zákazníků vám produkt doporučuje

Pro a proti Český jazyk a komunikace pro střední školy - Pracovní sešit, 1. díl

 • přehlednost

 • Nic mě nenapadá

Čerstvá hodnocení Český jazyk a komunikace pro střední školy - Pracovní sešit, 1. díl

 • 3

lex, 16. listopadu 2011

 • Cena
 • zpracování
 • přehlednost

 • Nic mě nenapadá

Česky snadno a rychle i takhle by se dala popsat 4 dílná učebnice didaktis Český jazyk a komunikace pro SŠ 1. Je určena především studentům středních škol, ale jistě může pomoct každému člověku bez rozdílu věku. Pokud si chcete oprášit svou češtinu nebo se něco nového naučit tak tato knížka je pro vás jak ušitá. Přehledná a srozumitelná na takové úrovni, že ji pochopí každý člověk od střední školy až po důchod.


Specifikace Český jazyk a komunikace pro střední školy - Pracovní sešit, 1. díl

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 127 Kč

Pracovní sešit obsahující cvičení ke kapitolám o jazyce (obecné poučení o jazyce, hláskosloví), slohu (slohové postupy) a komunikaci (mezilidská komunikace). Úkoly ověřují pochopení učiva, ale také pr ... a dál?

Produkt Český jazyk a komunikace pro střední školy - Pracovní sešit, 1. díl

Český jazyk a komunikace pro střední školy - Pracovní sešit, 1. díl - parametry

Název produktu: Český jazyk a komunikace pro střední školy - Pracovní sešit, 1. díl
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 127 Kč
Maximální cena: 233 Kč
Ušetríte až: 106 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.7 bodů z 5
Počet hodnocení: 10 x
Hodnocení:
 • 3.7
Podrobný popis:

Šedesáti čtyř stranná učebnice Českého jazyka a komunikace, didaktis Český jazyk a komunikace pro SŠ 1, je určena pro střední školy. Jejím hlavním obsahem jsou základní informace o Českém jazce, slohu a mezilidské komunikaci. Kniha je místy doplňována zajímavostmi a je psaná přehledně a poutavě. Informace a zajímavosti jsou zasazeny do souvislostí, uváděny na příkladech z každodenního života tak, aby se daly dobře pochopit.

Publikace: Český jazyk a komunikace pro SŠ - 1. díl (učebnice). Jedná se o první díl čtyřdílné řady učebních materiálů zpracovaných primárně podle v souladu s RVP pro střední odborné vzdělávání, ale i v souladu s RVP pro gymnázia a určených jak pro vzdělávací obor Vzdělávání a komunikace v českém jazyce, tak i pro obor Český jazyk a literatura. Učebnici lze tedy využít na středních odborných školách i na gymnáziích. Učebnice má dvě části: základní a výcvikovou. Základní část obsahuje kapitoly jazykové, slohové a komunikační, výcviková část pak teoretické podklady pro prakticky zaměřené komunikační výcviky (bližší informace k nim, včetně podrobných instrukcí, jsou uvedeny v Průvodci pro učitele). K motivaci studentů slouží vtipné dialogické ukázky ve formě psaného textu či zvukového záznamu na CD. Jedná se o příběhy průvodních postav, studentů Adama a Evy, které poukazují na důležitost a potřebu zohlednění jednotlivých složek komunikační situace a současně obsahují probírané jazykové jevy. Jsou tak východiskem k výkladu komunikace i jazyka, a dokládají tak smysluplnost pojetí jazyka jako nástroje komunikace. V jazykových kapitolách základní části se zabýváme obecným poučením o jazyce (jazyk, typologie jazyků, charakteristika současné češtiny, národní jazyk a jeho útvary, jazyková kultura, jazykověda) a hláskoslovím (zvukové prostředky souvislé řeči, technika mluveného slova, systém hlásek v češtině, změny hlásek v proudu řeči, zvukové prostředky souvislé řeči, ortoepické normy). Ve slohových kapitolách základní části se zaměřujeme na slohové postupy, a to vždy z hlediska komunikačního (kdo, kdy, jak, proč a s jakým efektem daný postup zpravidla používá) a z hlediska jazykového (jaká je zpravidla struktura a výrazové prostředky v komunikátech tvořených daných slohovým postupem). V komunikačních kapitolách základní části jsou studenti obeznámeni s jednoduchým komunikačním modelem a s jeho jednotlivými složkami, tedy faktory, které ovlivňují komunikační situaci, vytvořený komunikát i jeho výsledný efekt. Součástí kapitol jsou i otázky a úkoly k diskusi a ústnímu vypracování. Rozsáhlý soubor úkolů analytických, aplikačních, tvořivých a rozvíjejících určených i k písemnému vypracování pak najdete v pracovním sešitě). Pro případ vyšší hodinové dotace je zařazeno i sedm praktických témat označených jako výcvik komunikačních dovedností. Učebnice samotná obsahuje teorii k užitečným tématům, jako je neverbální komunikace, zpětná vazba, motivace ke spolupráci, empatická reakce, sdělování kritiky či předpoklady pro zvládání konfliktů. Témata je však vhodná neprobírat jen s pomocí učebnice, ale s využitím Průvodce pro učitele (možný odkaz na Průvodce – zatím neaktivní), v němž je uveden podrobný návod, jak tyto texty využít v rámci výcviku, tj. jak je aplikovat na hry, diskuse, modelové situace apod. Součástí učebnice je i slovníček cizojazyčných výrazů či výrazů z nespisovných útvarů národního jazyka použitých v úvodních ukázkách, a praktický věcný rejstřík.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.