Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Caroline Stoessinger: Století moudrosti

Próza - beletrie

Caroline Stoessinger: Století moudrosti

Hodnocení: 1x
  • 4

Lekce ze života Alice Herzové Sommerové, uznávané koncertní klavíristky, nejstarší žijící osoby na světě, která přežila holocaust   Předmluva: Václav Havel Impozantní a elegantní příběh o houževnatosti a optimismu stodevítiletá klavíristky, který vychází celosvětově s předmluvou Václava Havla a podporou Elieho ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Století moudrosti
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Caroline Stoessinger: Století moudrosti koupíte i tady

Specifikace Caroline Stoessinger: Století moudrosti

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 107 Kč

Stoosmiletá klavíristka Alice Herzová Sommerová na vlastní oči viděla celé minulé století a první dekádu století tohoto. Přežila koncentrační tábor v Terezíně, byla při procesu s Adolfem Eichmannem ... a dál?

Produkt Caroline Stoessinger: Století moudrosti

Caroline Stoessinger: Století moudrosti - parametry

Název produktu: Caroline Stoessinger: Století moudrosti
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 107 Kč
Maximální cena: 224 Kč
Ušetríte až: 117 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Lekce ze života Alice Herzové Sommerové, uznávané koncertní klavíristky, nejstarší žijící osoby na světě, která přežila holocaust

 

Předmluva: Václav Havel

Impozantní a elegantní příběh o houževnatosti a optimismu stodevítiletá klavíristky, který vychází celosvětově s předmluvou Václava Havla a podporou Elieho Wiesla.

 

Stodevítiletá klavíristka Alice Herzová Sommerová na vlastní oči viděla celé minulé století a první dekádu století tohoto. Přežila koncentrační tábor v Terezíně, byla při procesu s Adolfem Eichmannem v Jeruzalémě a během té doby přicházela do styku s některými z nejúžasnějších historických osobností našeho věku. Jako dítě trávila v Praze víkendy a svátky ve společnosti Franze Kafky (kterého znala jako „strýčka Franze“) a k přátelům její matky patřili Gustav Mahler, Sigmund Freud a Rainer Maria Rilke. Když se Alice po válce přestěhovala do Izraele, jejích bytových koncertů se účastnila Golda Meirová a také Artur Rubinstein, Leonard Bernstein a Isaac Stern. Dnes žije Alice v Londýně, kde stále několik hodin denně cvičí na klavír.

 

Přestože byla vězněna v Terezíně a nacisté jí zavraždili matku, manžela a přátele, přestože jí mnohem později předčasně zemřel syn, Alice nad tím vším vždy zvítězila svou schopností žít život bez zahořklosti. Věří, že klíčem k tomu, aby přežila, byla hudba a také schopnost odhalit v každém člověku jeho lidskost, i v nepřátelích. Století moudrosti je pozoruhodný a inspirující příběh o celoživotním krédu jedné ženy – tváří v tvář nejhoršímu zlu, jaké kdy člověk poznal – nacházet v životě dobro. Je to svědectví o pevných přátelských svazcích, o moci hudby a o tom, jak je důležité vést život v materiální prostotě, intelektuální zvídavosti a nekonečném optimismu.

 

 

Klavíristka Caroline Stoessingerová vystupovala na jevištích Carnegie Hall a Lincolnova centra a pětadvacet let byla členkou Tokijského smyčcového kvartetu a Brooklynské filharmonie. Stoessingerová produkovala televizní předání Schindlerových houslí americkému Muzeu holocaustu a první newyorské představení Brundibára. Hrála v koncertních sálech od Tokia a Prahy po Spillville v Iowě a mnoho let pracovala jako umělecká ředitelka v katedrále sv. Jana z Boha. Je uměleckou ředitelkou komorní hudby v Tillesově centru, hostující umělkyní v Koleji Johna Jaye, ředitelkou hudebního tělesa Newberrští komorní hudebníci v Newberrské opeře a zakladatelkou a prezidentkou Mozartovy akademie. Žije v New Yorku.

  Autor : Caroline Stoessinger, Století moudrosti je životní příběh Alice Herzové Sommerové , která svým postojem, názory a talentem ve všem vidět to dobré, dává lekci všem, kdo si stěžují na svůj těžký život a neví si s ním rady. Alice Herz Sommerová prožila a viděla celé dvacáté století. Proto se kniha o ní jmenuje Století moudrosti . Byla skvělou klavíristkou, vyrostla v okruhu významných osobností začátku století, jako byli Franz Kafka (strýček Franz), Gustav Mahler, Sigmund Freud a Rainer Maria Rilke. Vdala se, porodila syna a všechny přechodné chmu


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.