MENU

Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Carl Gustav Jung: Odpověď na Jóba

Knihy naučná literatura

Carl Gustav Jung: Odpověď na Jóba

Hodnocení: 1x
  • 4
EAN: 9788074295508

Autor : Carl Gustav Jung, vé poslední dílo Odpověď na Joba sepsal C. G. Jung roku 1952, devět let před svou smrtí. Tento významný text je psychologickým výkladem biblického příběhu o Bohem zkoušeném muži, který Jung považoval za „milník v dlouhém historickém vývoji božského dramatu“. Jung nemíní zkoumat text jako ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Odpověď na Jóba
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Srovnání cen Carl Gustav Jung: Odpověď na Jóba

Specifikace Carl Gustav Jung: Odpověď na Jóba

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 162 Kč

vé poslední dílo Odpověď na Joba sepsal C. G. Jung roku 1952, devět let před svou smrtí. Tento významný text je psychologickým výkladem biblického příběhu o Bohem zkoušeném muži, který Jung považoval ... a dál?

Produkt Carl Gustav Jung: Odpověď na Jóba

Carl Gustav Jung: Odpověď na Jóba - parametry

Název produktu: Carl Gustav Jung: Odpověď na Jóba
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 162 Kč
Maximální cena: 162 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Autor : Carl Gustav Jung, vé poslední dílo Odpověď na Joba sepsal C. G. Jung roku 1952, devět let před svou smrtí. Tento významný text je psychologickým výkladem biblického příběhu o Bohem zkoušeném muži, který Jung považoval za „milník v dlouhém historickém vývoji božského dramatu“. Jung nemíní zkoumat text jako racionální teolog, ale pojímá jej jako dílo osobní, v němž ke slovu přichází vlastní emocionalita, subjektivní pocity čtenáře. Na podkladě Knihy Job se tehdy již slavný analytický psycholog snaží vypořádat se základními náboženskými otázkami, hledá odpověď na problém lidského utrpení, zkoumá vývoj samotného Boha, přesněji naší představy o něm: Jahve je mu symbolem nevědomí, je dobrem i zlem, Bohem milováníhodným i strašlivým, neomezeným božstvím bez sebereflexe. Celý další proces stvoření, na němž se Jahve podílí se svou družkou Sofií – božskou Moudrostí, již potom vymění za Izrael, a následného Vtělení je procesem transformace božství, resp. lidského vědomí. I když podle Junga jsou Bůh a nevědomí hraniční, dále nedefinovatelné pojmy, jejichž vztah nelze s úplností vyčerpat, zřejmé je přinejmenším to, že obraz Boha nelze oddělit od jednoho z obsahu nevědomí, totiž od archetypu bytostného Já (Selbst). Z německého originálu přeložil Karel PlocekDruh sortimentu : Kniha, Odpověď na Jóba, Jazyk : Čeština, Počet stran : 144 Odpověď na Jóba - Carl Gustav Jung Hlubinná interpretace historického vývoje vztahu Boha a člověka z pera slavného analytického psychologa Z německého originálu přeložil Karel Plocek z kategorie Knihy | Odborná literatura | Společenské vědy | Náboženství | Křesťanství od Vyšehrad naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz!


Přidat recenzi pro Carl Gustav Jung: Odpověď na Jóba

  • 0

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné!

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2020 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.