Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Bruno z Querfurtu: Život svatého Vojtěcha

Knihy

Bruno z Querfurtu: Život svatého Vojtěcha

Hodnocení: 0x
  • 4

Život svatého Vojtěcha - Bruno z Querfurtu Svatý Vojtěch (Adalbert), druhý pražský biskup, pocházející z rodu Slavníkovců, je významnou postavou nejen českých, ale i evropských dějin. Legenda, kterou napsal Bruno z Querfurtu, Vojtěchův mladší současník a arcibiskup, který podobně ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.86356
skladem

Jaké má kniha
Život svatého Vojtěcha
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Bruno z Querfurtu: Život svatého Vojtěcha koupíte i tady

Specifikace Bruno z Querfurtu: Život svatého Vojtěcha

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 198 Kč

Svatý Vojtěch (Adalbert), druhý pražský biskup, pocházející z rodu Slavníkovců, je významnou postavou nejen českých, ale i evropských dějin. Legenda, kterou napsal Bruno z Querfurtu, Vojtěchův mladší současník a arcibiskup, který podobně jako Vojtěch zemřel na misijní výpravě k pohanským Prusům a byl následně svatořečen, je vedle kroniky Canapariovy jednou ze dvou významných vojtěšských legend a patří mezi zásadní památky našich nejranějších dějin. Latinská legenda, podle svých prvních slov nazvaná Nascitur flos » ... a dál?

Produkt Bruno z Querfurtu: Život svatého Vojtěcha

Bruno z Querfurtu: Život svatého Vojtěcha - parametry

Název produktu: Bruno z Querfurtu: Život svatého Vojtěcha
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 198 Kč
Maximální cena: 236 Kč
Ušetríte až: 38 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 0 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Život svatého Vojtěcha - Bruno z Querfurtu Svatý Vojtěch (Adalbert), druhý pražský biskup, pocházející z rodu Slavníkovců, je významnou postavou nejen českých, ale i evropských dějin. Legenda, kterou napsal Bruno z Querfurtu, Vojtěchův mladší současník a arcibiskup, který podobně jako Vojtěch zemřel na misijní výpravě k pohanským Prusům a byl následně svatořečen, je vedle kroniky Canapariovy jednou ze dvou významných vojtěšských legend a patří mezi zásadní památky našich nejranějších dějin. Latinská legenda, podle svých prvních slov nazvaná Nascitur flos purpureus (Z českých zemí vykvetl nachový květ), vyniká svými literárními kvalitami, ale také autentičností a originalitou, nebojí se překračovat úzce vymezené žánrové hranice a svého hrdinu zcela neidealizuje. Přináší také zajímavé pohledy na politickou situaci v tehdejší říši za vlády otonské dynastie. Doslov napsal přední český archeolog a historik prof. Jiří Sláma. z kategorie Knihy | Odborná literatura | Historie a military | Historické osobnosti | Šlechtické a panovnické rody od Vyšehrad naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz! Nové vydání významné památky našich nejstarších dějin doprovází zasvěcený historický komentář.


Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2018 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.