Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Bruno Leoni: Právo a svoboda

Učebnice/Odborná literatura

Bruno Leoni: Právo a svoboda

Hodnocení: 1x
  • 4

Téměř padesát let uplynulo od chvíle, kdy italský právní teoretik Bruno Leoni (1913-1967) přednesl na konferenci v Claremont v Kalifornii sérii přednášek o vzájemných vztazích mezi svobodou a donucením, svobodou a legislativou, legislativou a alternativními procesy vytváření práva, právem a ekonomií a o dalších ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Právo a svoboda
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Bruno Leoni: Právo a svoboda

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 317 Kč

Téměř padesát let uplynulo od chvíle, kdy italský právní teoretik Bruno Leoni (1913-1967) přednesl na konferenci v Claremont v Kalifornii sérii přednášek o vzájemných vztazích mezi svobodou a donucení ... a dál?

Produkt Bruno Leoni: Právo a svoboda

Bruno Leoni: Právo a svoboda - parametry

Název produktu: Bruno Leoni: Právo a svoboda
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 317 Kč
Maximální cena: 387 Kč
Ušetríte až: 70 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Téměř padesát let uplynulo od chvíle, kdy italský právní teoretik Bruno Leoni (1913-1967) přednesl na konferenci v Claremont v Kalifornii sérii přednášek o vzájemných vztazích mezi svobodou a donucením, svobodou a legislativou, legislativou a alternativními procesy vytváření práva, právem a ekonomií a o dalších souvisejících otázkách. Zmíněné přednášky se pak staly základem knihy Freedom and the Law, jejíž český překlad se právě dostává díky Liberálnímu institutu na český knižní trh. Již sama skutečnost, že ze stejné konference vzešly další dvě významné knihy společenských věd druhé poloviny dvacátého století, jmenovitě Hayekova The Constitution of Liberty a Friedmanův Capitalism and Freedom, naznačuje, že v případě Leoniho máme co do činění s dílem, jež nelze opomenout. V knize se objevují i texty, jež byly přeloženy přímo z Italštiny, které v anglickém vydání nenajdeme - Leoniho článek o Ludwigu Misesovi a jeho přínosu k diskusi o ekonomické kalkulaci, text o monopolech vycházející z průlomové práce Murrayho Rothbarda, kritika Marxova Kapitálu a celá řada dalších poutavých textů. Dílo Bruna Leoniho patří mezi nejvýznamnější práce v oblasti "ekonomie a práva". Skládá se s troch tématických celků:

Právo a svoboda

Právo a politika

Právo a ekonomie.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.