Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Branka Dimitrijević, Jiří Kuděla, Jan Boněk: Karel Pařík – Architekt evropského Sarajeva

Knihy

Branka Dimitrijević, Jiří Kuděla, Jan Boněk: Karel Pařík – Architekt evropského Sarajeva

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Karel Pařík - Architekt evropského Sarajeva - Jan Boněk , Branka Dimitrijević , Jiří Kuděla. Sarajevo, hlavní město Bosny a Hercegoviny schoulené na březích říčky Miljacky uprostřed svahů malebných hor, bylo Čechům blízké už od počátku 19. století. I když není zcela jasné, čím je tento odlišný svět tak ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Branka Dimitrijević, Jiří Kuděla, Jan Boněk: Karel Pařík – Architekt evropského Sarajeva koupíte i tady

Specifikace Branka Dimitrijević, Jiří Kuděla, Jan Boněk: Karel Pařík – Architekt evropského Sarajeva

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 246 Kč

Sarajevo, hlavní město Bosny a Hercegoviny schoulené na březích říčky Miljacky uprostřed svahů malebných hor, bylo Čechům blízké už od počátku 19. století. I když není zcela jasné, čím je tento odlišný svět tak fascinoval, je jisté, že to bylo především okouzlení evropským Orientem, úzkými uličkami provoněnými kávou, zvláštní architekturou, ale také krásnými dívkami, jejichž kouzlo tvořily rysy formované staletími míchání ras a národů. Tato kniha vypráví o jednom z Čechů, kteří se do této části Evropy » ... a dál?

Produkt Branka Dimitrijević, Jiří Kuděla, Jan Boněk: Karel Pařík – Architekt evropského Sarajeva

Branka Dimitrijević, Jiří Kuděla, Jan Boněk: Karel Pařík – Architekt evropského Sarajeva - parametry

Název produktu: Branka Dimitrijević, Jiří Kuděla, Jan Boněk: Karel Pařík – Architekt evropského Sarajeva
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 246 Kč
Maximální cena: 349 Kč
Ušetríte až: 103 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Karel Pařík - Architekt evropského Sarajeva - Jan Boněk , Branka Dimitrijević , Jiří Kuděla. Sarajevo, hlavní město Bosny a Hercegoviny schoulené na březích říčky Miljacky uprostřed svahů malebných hor, bylo Čechům blízké už od počátku 19. století. I když není zcela jasné, čím je tento odlišný svět tak fascinoval, je jisté, že to bylo především okouzlení evropským Orientem, úzkými uličkami provoněnými kávou, zvláštní architekturou, ale také krásnými dívkami, jejichž kouzlo tvořily rysy formované staletími míchání ras a národů. Tato kniha vypráví o jednom z Čechů, kteří se do této části Evropy dostali snad osudovou náhodou na konci 19. století, těsně po okupaci Bosny rakousko-uherskou armádou, v době snahy vídeňské vlády vyrovnat mohutnými přesuny obyvatelstva civilizační úroveň ve všech částech monarchie. Ten muž se jmenoval Karel Pařík. Pocházel z malé vesničky nedaleko Jičína, byl absolventem vídeňské Akademie výtvarných umění. Do Sarajeva se dostal osudovou náhodou, ale v mimořádné době, jež přála mladým a talentovaným tvůrcům, kteří věděli, co chtějí. Paříkovi se Sarajevo stalo druhým domovem, který jako architekt dlouhá léta budoval. Jeho dílem jsou nejvýznamnější sarajevské budovy: Národní divadlo, Zemská banka, Zemské muzeum, Aškenázská synagoga, katolická katedrála, Šerijatská soudcovská škola a mnoho dalších zdejších staveb. Přestože architekt Karel Pařík patří svým způsobem k předním evropským architektům, jeho jméno bylo ze záhadných důvodů dlouhá desetiletí zcela zapomenuto. Tato kniha je jen jedním z příspěvků ke splacení dluhu této výjimečné osobnosti. Publikace: Karel Pařík - Architekt evropského Sarajeva - Jan Boněk , Branka Dimitrijević , Jiří Kuděla. Jan Boněk; Jiří Kuděla; Branka DimitrijevićEMINENT 2012Kniha, čeština, 280 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.