Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy pro děti a mládež » Srovnání cen Brandon Sanderson: Cesta králů

Knihy pro děti a mládež

Brandon Sanderson: Cesta králů

Hodnocení: 1x
  • 4

Cesta králů - Archiv Bouřné záře 1 - Brandon Sanderson . První kniha plánovaného desetidílného cyklu je vstupní bránou do světa Rošáru. Rošár je kamenná země zmítaná bouřemi, jimž se přizpůsobila příroda (rostliny rostou z kamene a v bouřích se zatahují do země, zvířata se ukrývají do ulit a tvrdých schránek) i lidé ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Cesta králů
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Brandon Sanderson: Cesta králů koupíte i tady

Specifikace Brandon Sanderson: Cesta králů

Kategorie Knihy pro děti a mládež
Nejnižší cena 415 Kč

První kniha plánovaného desetidílného cyklu je vstupní bránou do světa Rošáru. Rošár je kamenná země zmítaná bouřemi, jimž se přizpůsobila příroda (rostliny rostou z kamene a v bouřích se zatahují do ... a dál?

Produkt Brandon Sanderson: Cesta králů

Brandon Sanderson: Cesta králů - parametry

Název produktu: Brandon Sanderson: Cesta králů
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 415 Kč
Maximální cena: 617 Kč
Ušetríte až: 202 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Cesta králů - Archiv Bouřné záře 1 - Brandon Sanderson . První kniha plánovaného desetidílného cyklu je vstupní bránou do světa Rošáru. Rošár je kamenná země zmítaná bouřemi, jimž se přizpůsobila příroda (rostliny rostou z kamene a v bouřích se zatahují do země, zvířata se ukrývají do ulit a tvrdých schránek) i lidé (města se staví podle přesných schémat v místech mezi skalami). Při bouřích se uvolňuje zvláštní energie, bouřná záře, kterou je možné nabít polodrahokamy a ty potom využít třeba k pohonu fabriálů (důmyslných zařízení, která lidem zjednodušují život). Předurčení jedinci dokáží pomocí bouřné záře znásobit své síly a získat mimořádné schopnosti. Tento svět čelí dvěma hrozbám: periodickým obdobím katastrofálních spouští, z nichž ta nejhorší a poslední má teprve přijít, a odvěkému nepříteli, pustonošům, proti němuž lidstvo v dávné minulosti bránily rytířské řády paprsku, než záhadně zmizely ze země. Lidem po nich zůstaly jenom střepkordy a střepláty, mystické zbraně, které mění obyčejné lidi v neporazitelné válečníky. Není jich mnoho a platí se za ně královstvími. V tomto světě se odvíjejí na pozadí poněkud absurdní války aletů proti paršendům osudy tří hlavních hrdinů, zprvu samostatně, postupně se v náznacích začínají prolínat. Jasnopán Dalinar Kholin, bratr zavražděného aletského krále a vojenský velitel, usiluje o návrat k dávným rytířským ctnostem podle staré knihy Cesta králů, což vyvolává nesouhlas širokého okolí. Za bouří trpí halucinacemi a to všechno ho postupně připravuje o autoritu. Mladá dívka Šalán po smrti svého otce usiluje o studium u Dalinarovy neteře Jasny Kholinové, známé badatelky a kacířky. Šalán k tomu ovšem nevede zdaleka jen touha po poznání. potřebuje Jasnin fabriál. Lékařův syn Kaladin se vzdává kariéry, aby mohl chránit svého malého bratra, který je povolán do války. Shodou nepříznivých okolností upadá do otroctví a stává se ochráncem těch nejubožejších, kteří už dávno rezignovali. Všechno se začíná zaplétat. události se vyvíjejí velmi rychle, a ačkoliv kniha svým rozsahem působí jako čtivo na dlouhé zimní večery, dlouho rozhodně nevydrží. Čte se jedním dechem. Cesta králů - Archiv Bouřné záře 1 - Brandon Sanderson od nakladatelství Talpress v kategorii Beletrie | Sci-fi, Fantasy a Komiksy | Fantasy | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Publikace: Archiv Bouřné záře 1: Cesta králů - Brandon Sanderson. Svět Rošáru je pronásledován neustálými bouřemi, kterým se muselo

přizpůsobit vše živé. Rostliny se před nebezpečím zatahují do

puklin, zvířata se ukrývají do ulit a lidé staví svá města pouze na

místech chráněných skalami. Přesto jsou bouře i požehnáním -

uvolňují mystickou Záři, s jejíž pomocí je možné konat zázraky...

nebo činy nejčistšího zla.

Když záhadný Vrah v bílém usmrtí aletského krále Gavilara, spouští

sled událostí, jež změní celý svět, odhalí tajemství, která byla

skryta přes 4000 let, a zamíchá s osudy všech živých i dávno

mrtvých. První kniha plánovaného desetidílného cyklu je dalším důkaze


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.