Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Bohuslav Reynek: Korespondence

Knihy

Bohuslav Reynek: Korespondence

Hodnocení: 1x
  • 4

Korespondence - Bohuslav Reynek; Jiří Šerých; Jaroslav Med. Korespondence Bohuslava Reynka (1892-1971), editory připravovaná přes dvě desetiletí, pokrývá život Reynka básníka, překladatele a grafika. První, nejrozsáhlejší část tvoří dopisy vyměňované s Josefem Florianem, v počátcích (1914) spojené s vydáváním ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89186
skladem

Jaké má kniha
Korespondence
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Bohuslav Reynek: Korespondence koupíte i tady

Specifikace Bohuslav Reynek: Korespondence

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 467 Kč

Korespondence Bohuslava Reynka (1892-1971), editory připravovaná přes dvě desetiletí, pokrývá život Reynka básníka, překladatele a grafika. ... a dál?

Produkt Bohuslav Reynek: Korespondence

Bohuslav Reynek: Korespondence - parametry

Název produktu: Bohuslav Reynek: Korespondence
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 467 Kč
Maximální cena: 750 Kč
Ušetríte až: 283 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Korespondence - Bohuslav Reynek; Jiří Šerých; Jaroslav Med. Korespondence Bohuslava Reynka (1892-1971), editory připravovaná přes dvě desetiletí, pokrývá život Reynka básníka, překladatele a grafika. První, nejrozsáhlejší část tvoří dopisy vyměňované s Josefem Florianem, v počátcích (1914) spojené s vydáváním Reynkových raných básní a překladů; jejich styky skončily v roce 1941 smrtí pověstného vydavatele ze Staré Říše. Následují listy, jež si mladý Reynek vyměňoval s jinými vydavateli (J. V. Pojer, V. Vokolek Z. Řezníček), ale též s malíři, spisovateli (J. Čapek, O. Březina V. Hofman, M. J. Giono, M. Jakob, J. Zahradníček ad.) a se svou budoucí ženou, básnířkou Suzannou Renaudovou. Život pak, zejména po roce 1948, přinesl změny, jež poznamenaly život rodiny a tím ovšem i charakter Reynkovy korespondence, spjaté s jeho prostorem Petrkova. Z listů umělcům mladší generace (J. Kolář, V. Holan, O. Janeček ad.), členům rodiny i novým přátelům, k nimž patřili i oba editoři Korespondence, nezaznívají věcné informace, nýbrž působivé reflexe a postřehy stárnoucího muže a umělce. Jeho poslední listy jsou datovány rokem 1971. Korespondence - Bohuslav Reynek; Jiří Šerých; Jaroslav Med od nakladatelství v kategorii Osobnosti za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Soubor Korespondence českého básníka a výtvarníka Bohuslava Reynka představuje bez jakýchkoli pochybností zcela zásadní a ojedinělý ediční počin, který velice podstatným způsobem ozřejmuje místo Bohuslava Reynka v domácím kulturním a uměleckém prostoru. Soubor korespondence, přes dvacet let čekající na své vydání, představuje unikátní pokus nahlédnout život a dílo tohoto významného představitele českého moderního umění prostřednictvím více než tisícovky dochovaných exemplářů zpravidla oboustranné korespondence s celou řadou klíčových osobností české literatury a výtvarného umění.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.