Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Bohumil Koliba: Šest dní, kdy národ věděl

Knihy

Bohumil Koliba: Šest dní, kdy národ věděl

Hodnocení: 1x
  • 3.5

V roce 1945 nabitém událostmi bylo autorovi čtrnáct let, byl tedy ve věku, kdy mladý mozek vidí a vnímá snad nejcitlivěji. Jádrem knihy je reportáž podle jeho jinošského deníku a poznámek, včetně autentických fotografií z chlapeckého fotoaparátu Baby-Box, tak jak byly na pokračování otištěny v chicagském exilovém ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Bohumil Koliba: Šest dní, kdy národ věděl koupíte i tady

Specifikace Bohumil Koliba: Šest dní, kdy národ věděl

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 107 Kč

Bylo mu tehdy čtrnáct let, ale přes svůj nízký věk dokázal výstižně zaznamenat v chlapeckém deníku skutečné události z května 1945. V knize tyto své postřehy doplnil citacemi z archivu svého otce (jed ... a dál?

Produkt Bohumil Koliba: Šest dní, kdy národ věděl

Bohumil Koliba: Šest dní, kdy národ věděl - parametry

Název produktu: Bohumil Koliba: Šest dní, kdy národ věděl
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 107 Kč
Maximální cena: 190 Kč
Ušetríte až: 83 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

V roce 1945 nabitém událostmi bylo autorovi čtrnáct let, byl tedy ve věku, kdy mladý mozek vidí a vnímá snad nejcitlivěji. Jádrem knihy je reportáž podle jeho jinošského deníku a poznámek, včetně autentických fotografií z chlapeckého fotoaparátu Baby-Box, tak jak byly na pokračování otištěny v chicagském exilovém časopise Nedělním hlasateli k padesátému výročí revoluce, tedy v jarních číslech roku 1995.Oproti novinovému vydání, které vyžadovalo značné zestručnění, některá místa doplňuje a rozšiřuje zejména o dokreslující detaily. Poněvadž topografie, kde se děje odehrávaly, zaznamenala značné změny zejména novou zástavbou, uvádí vše do tehdejšího stavu popisem i fotografiemi.Nemůže se také dost dobře vyhnout všemu co "Šest dní... „ předcházelo, počínaje první republikou a jejím koncem, historií tak jak ho jeho rodinu i okolí zasahovala. Jaké bylo sociální rozvrstvení, jaké sociální klima. Jaké byly skutečné situace, epizodky i nálady a jak je tehdy pozoroval.Všichni víme (a v exilu to dvojnásob poznali), že náš národ je oproti jiným značně idealistický a myslí dopředu. O tom se ale po výtce nemluví či mluví jen velmi málo. Tato kniha pomůže dokreslit místa, která v monumentalitě chybí. Charakter osobní i národní se většinou totiž poznává a tříbí ve výjimečných situacích, pro jejichž řešení chybívá recept.Autor věřím, že celek bude pro čtenáře všeho věku i v našem zmaterializovaném, rozkladném a odnárodňujícím třetím tisíciletí nejen zajímavý, ale svojí dynamikou i vnitřní pravdivostí přitažlivý a inspirující.Autor: Kobliha BohumilRok vydání: 2005Vazba: Kniha, pevnáISBN: 80-86781-05-4Počet stran: 110Rozměry: 159 x 236 VYDÁNO K 60. VÝROČÍ PRAŽSKÉHO POVSTÁNÍ V KVĚTNU 1945

K 50. výročí pražské revoluce v roce 1995 vydal Dr. Bohumil Kobliha reportáž na pokračování v exilovém listě Denní Hlasatel v Chicagu v USA.

K 60. výročí pak tyto historické záznamy rozšířil na knihu, která vyšla v roce 2005.

Bylo mu tehdy přes čtrnáct let, ale přes svůj nízký věk dokázal výstižně zaznamenat v chlapeckém deníku skutečné události z května 1945. V knize tyto své postřehy doplnil citacemi z archivu svého otce (jednoho z velitelů Pražského povstání) členů České národní rady i publicistů doby a vše oživil autentickými fotografiemi a dokumenty.

Revoluce byla spontánní a složitá. Lidský život není chladná kalkulace. Někdy se musí jednat nejen proto, že „politika je čin", ale proto, že v žilách vře krev!


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.