Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Bohumil Hrabal: Proluky

Próza - beletrie

Bohumil Hrabal: Proluky

Hodnocení: 1x
  • 4

Třetí část trilogie zachycuje období od vydání Perličky na dně (1963) po počátek 70. let, kdy se Hrabal stejně jako jiní stává „spisovatelem v likvidaci“ a kdy také opouští libeňský byt v domě Na hrázi „věčnosti“. Novým dějištěm se stává Kersko, novými protagonisty jeho obyvatelé i Hrabalovy kočky, novým rámcem ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Proluky
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Bohumil Hrabal: Proluky koupíte i tady

Specifikace Bohumil Hrabal: Proluky

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 128 Kč

Závěrečná část trilogie zachycuje období po vydání knihy Perličky na dně (1963), kdy se Hrabal stejně jako jiní stává spisovatelem v likvidaci a opouští libeňský byt v domě Na Hrázi věčnosti . Nový ... a dál?

Produkt Bohumil Hrabal: Proluky

Bohumil Hrabal: Proluky - parametry

Název produktu: Bohumil Hrabal: Proluky
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 128 Kč
Maximální cena: 247 Kč
Ušetríte až: 119 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Třetí část trilogie zachycuje období od vydání Perličky na dně (1963) po počátek 70. let, kdy se Hrabal stejně jako jiní stává „spisovatelem v likvidaci“ a kdy také opouští libeňský byt v domě Na hrázi „věčnosti“. Novým dějištěm se stává Kersko, novými protagonisty jeho obyvatelé i Hrabalovy kočky, novým rámcem politická situace po okupaci „spojeneckými“ vojsky.

Autor opět píše o svých kumpánech Boudníkovi, Maryskovi a Bondym, ale současně vstupují na scénu Hrabalovi rodiče a strýc Pepin, nově pak přátelé z uměleckých kruhů, jako Arnošt Lustig nebo budoucí nositel Nobelovy ceny za literaturu Heinrich Böll, s nímž Hrabal prožívá 21. srpen 1968. První stránky Hrabalovy autobiografické trilogie Svatby v domě, Vita nuova a Proluky spatřily světlo světa koncem sedmdesátých let dvacátého století, tedy v době, kdy spisovatel až na výjimky nesměl ve své vlasti oficiálně publikovat (ve stejné době mimochodem vznikala další Hrabalova vrcholná díla Něžný barbar a Příliš hlučná samota). Prvního vydání se tedy všechny tři knihy dočkaly v zahraničí. Přesto se jedná o jedny z nejlepších Hrabalových próz. Celá trilogie obsahuje sumu spisovatelových životních zkušeností a vydává jasné svědectví o jeho originálním umění. Doslova esenciální text. ...Tak ten čas v tom roce šedesát osm můj muž už nepsal, vycházel ráno s nákupní taškou síťovkou a obcházel čísla, jak říkal, chodil po redakcích a po hospodách, a tady teď, když jsem se stala úřednicí a chodila domů až odpoledne, byl konec se svatbami v domě, konec s pijatikami, a sami naši hosté, já jsem o ně moc nestála, jak mě zmerčili, jak jsem se na ně podívala, hned breptali... neměli bychom skočit do džbánů pro pivo? A já jsem jim hned zaťala tipec, prohlásila jsem vážně, že chlastat se nebude.... Publikace: Proluky - Bohumil Hrabal. Třetí díl volné trilogie.

Závěrečné Proluky tvoří kalejdoskop drobných obrázků, jakoby

promítaných epidiaskopem na hrubě omítnutou zeď. Časově obsahují

léta 1963 až 1969 a jejich politický podtext způsobil, že byly

velice v samizdatu opisovány a v zahraničí vyšly dříve než první

dva díly. Publikace: Proluky - Bohumil Hrabal. V knihe Proluky opísal Bohumil Hrabal vlastné osudy po roku 1968. O jeho živote rozpráva manželka, ktorá odhaľuje charakter... Bohumil Hrabal3. díl volné trilogieMladá fronta 2004Kniha, čeština, 256 stran Anotace: Pevná s přebalem matná , 127 x 171 mm, 256 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.