Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Bohumil Hrabal: Morytáty a legendy

Próza - beletrie

Bohumil Hrabal: Morytáty a legendy cena od 0 Kč

Bohumil Hrabal: Morytáty a legendy

Hodnocení: 1x
  • 4

Bohumil Hrabal místo úvodu své knížky napsal: „Nejen v rodině a blízkém i vzdáleném příbuzenstvu, ale legendu si vytváří každý člověk sám o sobě. Tak každý člověk může vyprávěti celou sadu legend, aby šťávou imaginace a milostné lži dotáhl a vnitřně zaokrouhlil a scelil jistý příběh, který překračuje svou existenci a ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Bohumil Hrabal: Morytáty a legendy - parametry

Název produktu: Bohumil Hrabal: Morytáty a legendy
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Bohumil Hrabal místo úvodu své knížky napsal: „Nejen v rodině a blízkém i vzdáleném příbuzenstvu, ale legendu si vytváří každý člověk sám o sobě. Tak každý člověk může vyprávěti celou sadu legend, aby šťávou imaginace a milostné lži dotáhl a vnitřně zaokrouhlil a scelil jistý příběh, který překračuje svou existenci a směřuje k transcendenci. Svatební a pohřební hostiny jsou vhodným místem k ústní tradici rodinných legend. Avšak hlavním místem, kde se legendy vyrábějí a vnitřně zaokrouhlují a scelují, jsou hospody se štamgasty, kteří během několika let a desetiletí dovedou vyprávět legendy o přítomných a nepřítomných, nebo dokonce i o neexistujících lidech, ve smyslu stupňování a přehodnocování, jak se děje ve ferblu a mariáši, kdy vždy ten, kdo vypráví, musí být přetrumfnut tím, kdo vyprávět se chystá. Tak při pivě se lze dovědět neslýchané legendy nejen po stránce obsahu, ale i formy a jejího narůstání, obzvláště když jako účastníci máme možnost být svědky prvních záchytných bodů skutečnosti, na které pracuje pak kolektivní imaginace tak dlouho, až vznikne legenda, k níž se už nedá nic přiat, nic ubrat, útvar, který je zaokrouhlen a vnitřně scelen jak artefakt, jak anekdota, jak portrét. Lze se domnívati, že na světě je minimálně tolik legend, kolik je lidí“. Tato kniha je jednou z nejpozoruhodnějších variací na autorovo věčné téma - člověčenství a vyprávění o něm. Kniha je plná úsměvných i mrazivých příběhů, jež většinou psal sám život, mimo jiné obsahuje i Legendu o Kainovi, jejiž ústřední motiv se stal podkladem pro pozdější světoznámé Ostře sledované vlaky. Publikace: Morytáty a legendy - Bohumil Hrabal. Dílo Bohumila Hrabala, které poprvé vyšlo v roce 1968. Publikace: Morytáty a legendy - Bohumil Hrabal. Autor : Bohumil Hrabal, Druh sortimentu : Kniha, Morytáty a legendy, Jazyk : Čeština, Počet stran : 182


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.