Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Blanka Kubešová: Žoržína - Ztracené dětství

Próza - beletrie

Blanka Kubešová: Žoržína - Ztracené dětství

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Žoržína - Ztracené dětství - Kubešová Blanka. Autentický příběh děvčete, jednoho z mnoha, které rodiče v roce 1968 vyvezli za hranice. Hrdinka sama říká, že ji unesli, a právě z tohoto pohledu vyplývá i řada dalších, mnohdy tragikomických situací. Pravdivý je i příběh ostatních, především její matky, která se báseň ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Blanka Kubešová: Žoržína - Ztracené dětství koupíte i tady

Specifikace Blanka Kubešová: Žoržína - Ztracené dětství

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 164 Kč

Autentický příběh děvčete, jednoho z mnoha, které rodiče v roce 1968 vyvezli za hranice. Hrdinka sama říká, že ji unesli, a právě z tohoto pohledu vyplývá i řada dalších, mnohdy tragikomických situací ... a dál?

Produkt Blanka Kubešová: Žoržína - Ztracené dětství

Blanka Kubešová: Žoržína - Ztracené dětství - parametry

Název produktu: Blanka Kubešová: Žoržína - Ztracené dětství
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 164 Kč
Maximální cena: 238 Kč
Ušetríte až: 74 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Žoržína - Ztracené dětství - Kubešová Blanka. Autentický příběh děvčete, jednoho z mnoha, které rodiče v roce 1968 vyvezli za hranice. Hrdinka sama říká, že ji unesli, a právě z tohoto pohledu vyplývá i řada dalších, mnohdy tragikomických situací. Pravdivý je i příběh ostatních, především její matky, která se báseň K. Trinkewitze Krajino dětství, chtěl bych se k tobě vrátit, naučila v horečkách v těžké nemoci a celou ji v agónii přednesla. I takové osudy vypovídají o této době víc, než můžeme najít v učebnici. Pravda Žoržíny je jiná než pravda dospělých. Naivita a prostořekost, snad i krutost, nahota dětského úsudku odhaluje rozpory a deformace společnosti na obou stranách výrazněji, než by to mohl udělat dospělý hrdina. V příběhu nechává autorka nahlédnout do bolestného věku hledání a dospívání, ztráty jistot a předčasné dospělosti. Je to mládí bez vlajek, ale ne bez bolesti. O úspěch této drobné novely s podtitulem Ztracené dětství se za hranicemi vlasti stejnou měrou zasloužila jak samotná třináctiletá hrdinka, tak její osud i nevšední způsob vyprávění, psychologická opravdovost a poetické vidění a chápání citů. Žoržína vyšla v roce 1985 v nakladatelství Konfrontace ve Švýcarsku, byla vysílána na pokračování v krajanském rozhlase v Sydney a v Praze po sametové revoluci uvedla výňatky i rozhlasová stanice Praha. Žoržína - Ztracené dětství - Kubešová Blanka od nakladatelství Eroika v kategorii Beletrie | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Blanka Kubešová se narodila v roce 1944 v Praze v rodině lékaře a prošla řadou příležitostných zaměstnání. Po emigraci v srpnu 1968 začala psát nejprve drobné texty, později debutovala v nakladatelství 68 Publishers prózou Deník Leošky Kutheilové, v níž zaznamenala absurdnost i úzkost života 50. let. Od té doby už pero nepustila, je autorkou osmi knih a televizních scénářů a divadelních her. Její beletristické práce vycházejí ze zázemí psychologické prózy. Ústředními postavami, kterým věnuje porozumění a sympatie, jsou většinou autentičtí hrdinové, svérázné, neopakovatelné osobnosti z okraje společnosti, prožívající jedinečnost svých lidských osudů a snažící se včlenit do složitého soukolí společenské morálky. Žije doma i v cizině, píše články i fejetony do Lidových novin, Českého rozhlasu, Tvaru, Listů a dalších periodik.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.