Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Blahomil Grunda, Miroslav Starycha: Erich Roučka /1888 - 1986/

Próza - beletrie

Blahomil Grunda, Miroslav Starycha: Erich Roučka /1888 - 1986/

Hodnocení: 1x
  • 4

Erich Roučka /1888 – 1986/ – Život a dílo „moravského Edisona“ - Blahomil Grunda, Miroslav Starycha. Erich Roučka patřil k mimořádně nadaným osobnostem, které ve 20. století příznivě ovlivnily český, evropský i světový technický rozvoj. Svoji životní pouť zasvětil bádání, vynalézání a hledání nových řešení. Stal se ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Erich Roučka /1888 - 19..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Blahomil Grunda, Miroslav Starycha: Erich Roučka /1888 - 1986/ koupíte i tady

Specifikace Blahomil Grunda, Miroslav Starycha: Erich Roučka /1888 - 1986/

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 144 Kč

Erich Roučka patřil k mimořádně nadaným osobnostem, které ve 20. století příznivě ovlivnily český, evropský i světový technický rozvoj. Svoji životní pouť zasvětil bádání, vynalézání a hledání nových ... a dál?

Produkt Blahomil Grunda, Miroslav Starycha: Erich Roučka /1888 - 1986/

Blahomil Grunda, Miroslav Starycha: Erich Roučka /1888 - 1986/ - parametry

Název produktu: Blahomil Grunda, Miroslav Starycha: Erich Roučka /1888 - 1986/
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 144 Kč
Maximální cena: 191 Kč
Ušetríte až: 47 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Erich Roučka /1888 – 1986/ – Život a dílo „moravského Edisona“ - Blahomil Grunda, Miroslav Starycha. Erich Roučka patřil k mimořádně nadaným osobnostem, které ve 20. století příznivě ovlivnily český, evropský i světový technický rozvoj. Svoji životní pouť zasvětil bádání, vynalézání a hledání nových řešení. Stal se autorem grandiózního počtu (celkem osmi set padesáti) vynálezů a patentů. Zabýval se elektrickou měřicí technikou, položil základy automatizačním soustavám, zejména regulaci vysokotlakých parních kotlů a speciálních kotlů na ústřední vytápění, byl spoluautorem vynálezu hydraulicky řízeného pružinového bucharu, byl také slévárenským a hutnickým odborníkem – vynálezcem speciální ocelolitiny a žhavicí pece vytápěné generátorovým plynem… Významný byl jeho přínos v oblasti medicínské. Sestrojil model činnosti srdce a krevního oběhu, vypracoval uznávané teorie zdravé životosprávy a alkalizační terapie, zabýval se dietologií, gerontologií i problémy onkologickými… V době před druhou světovou válkou založil významné průmyslové podniky v Blansku a v Brně, které zásadně ovlivnily hospodářský profil a prosperitu regionu. Byl úspěšným podnikatelem, ačkoliv jeho cílem nebyl zisk, ale řečeno slovy jeho dcery Jarmily „snažil se řešit technické problémy a tím zdokonalovat svět“. V tomto duchu se nese i jeho odkaz humanistický a filantropický. Poválečné komunistické Československo nebylo pro osobnosti Roučkova typu tím správným působištěm, proto se v sedmdesáti letech rozhodl k emigraci a poslední třetinu svého neobyčejně produktivního života prožil v Německé spolkové republice. Publikace přináší nejen zevrubné informace k jeho vynálezecké a technické činnosti, ale je také vyčerpávajícím vyprávěním o pozoruhodných životních osudech muže, který se nejen s Edisonem také osobně setkal, ale kterého lze bez nadsázky za „moravského Edisona“ považovat. Erich Roučka /1888 – 1986/ – Život a dílo „moravského Edisona“ - Blahomil Grunda, Miroslav Starycha od nakladatelství Host v kategorii Beletrie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.