Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Biologie pro gymnázia

Učebnice/Odborná literatura

Biologie pro gymnázia

Hodnocení: 10x
  • 3.1

Publikace Biologie pro gymnázia je opravdu obsáhlý a ucelený zdroj informací ze všech základních odvětví této vědy. Kniha je v pevné vazbě a kromě textu obsahuje i řadu doplňujících ilustrací. 10.vydání. Učebnice biologie v aktualizovanám 9. vydání obsahuje mimo jiné nové poznatky z oblasti molekulární biologie. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0
skladem

Jaké má kniha
Biologie pro gymnázia
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Biologie pro gymnázia

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 497 Kč

Aktualizované 11.vydání z roku 2014. Doplněné o nové poznatky z oblasti molekulární biologie. ... a dál?

Produkt Biologie pro gymnázia

Biologie pro gymnázia - parametry

Název produktu: Biologie pro gymnázia
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 497 Kč
Maximální cena: 550 Kč
Ušetríte až: 53 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.1 bodů z 5
Počet hodnocení: 10 x
Hodnocení:
  • 3.1
Podrobný popis:

Publikace Biologie pro gymnázia je opravdu obsáhlý a ucelený zdroj informací ze všech základních odvětví této vědy. Kniha je v pevné vazbě a kromě textu obsahuje i řadu doplňujících ilustrací.

10.vydání. Učebnice biologie v aktualizovanám 9. vydání obsahuje mimo jiné nové poznatky z oblasti molekulární biologie. Obsah: Biologie prokaryot, vyšších a nižžíš rostlin, hub Biologie živočichů Biologie člověka a úvod do obecné biologie Vybrané kapitoly z obecné biologie Praktická cvičení z biologie V praktické části si žáci procvičí učivo a ověří úroveň svých znalostí. V knize jsou obsaženy barevné ilustrace a černobílé perokresby, které slouží jak názorná pomůcka k lepšímu porozumění textu. Učebnice je určena pro čtyřletá gymnázia a pro vyšší ročníky víceletých gymnázií. Učebnice také slouží jako vhodná pomůcka pro přípravu k přijímacím zkouškám na vysokou školu. 10. vydání Toto vydání je rozšířeno o doplněk, který pojednává o využití genového inženýrsrví  v biologii. V důsledku převratných poznatků z oblasti molekulární biologie procházejí obory, včetně taxonomie, významnými kvantitativními a kvalitativnímu změnami. Autoři, vědomi si těchto změm, aklualizovali text tak, aby v maximální možné míře a na úrovni středoškolské učebnice odpovídal těmto změnám. Organismy jsou klasifikovány do tří domén ( ARCHEA, BAKTERIE, a EUKARYA) jako nejvyšších taxonů. Eukaryotické organismy se třídí do pěti říší (ROSTLINY, HOUBY, CHROMISTA, PRVOCI a  ŽIVOČICHOVÉ). Kvalifikovaný učitel může bez problémů používat při výuce i dřívější vydání této učebnice, vhodným uporozněním na aktuální změny v taxonomii organismů. Rozdělení organismů do tří domén a pěti říší není absolutní, prochází neustálým zpřesňováním na základě nových poznatků. Ze zkušenosti víme, že žádná učebnice nebyla a nikdy nebude po všech stránkách dokonalá. Dobrá učebnice je základní učební pomůckou. Poskytuje nezbytné, didakticky uspořádané informace v souladu s nejnovějšími poznatky v daném oboru, umožňuje jejich aplikace, praktická ověření a procvičení na modelových příkladech. Rozhodujícím činitelem v procesu vzdělávání však stále zůstává erudovaný učitel. Je plně na jeho rozhodnutí, které části z této mírně nadstandartní, komplexní středoškolské učebnice vybere jako základní učivo a které naopak rozšíří či doplní o vlastní poznatky. Publikace: Biologie pro gymnázia - Jelínek Jan;Kolektiv. Deváté souhrnné ucelené vydání středoškolských učebnic: „Biologie

prokaryot, vyšších a nižších rostlin, hub“, „Biologie živočichů“,

„Biologie člověka a úvod do obecné biologie“, „Vybrané kapitoly z

obecné biologie“, „Praktická cvičení z biologie“. Deváté doplněné

vydání publikace využívá většího formátu B5, v němž každá kapitola

je navíc rozšířena o názorné barevné přílohy v rozsahu 92 stran.

Toto vydání je obohaceno o novou obrazovou přílohu „Od Linného ke

genovému inženýrství“. Praktická část umožňuje studentům ověřit si

úroveň získaných znalostí i procvičení učiva, učitelům snadnou

realizaci praktických cvičení. Zahrnuje definice důležitých pojmů,

otázky, doplňovačky, dvouvariantní i čtyřvariantní testy, metodické

návody ke 44 praktickým cvičením, správná řešení doplňovaček a

testů. K porozumění textu př


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.