Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Bible

Knihy naučná literatura

Bible

Hodnocení: 1x
  • 4

Kniha Bible svatá získala v soutěži Nejkrásnější česká kniha roku 2011 v kategorii Krásná literatura 3. místo. Soutěž pořádá Ministerstvo kultury a Památník národního písemnictví. Bible svatá aneb všecka svatá písma Starého i Nového zákona vč. deuterokanonických knih podle posledního vydání ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Bible
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Bible

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 649 Kč

Bible není obyčejná kniha! Je to Kniha knih – ve skutečnosti malá knihovna, která v sobě skrývá všechen poklad i základ lidské zkušenosti – knihy obsahující historické zprávy i nádherná přirovnání, ... a dál?

Produkt Bible

Bible - parametry

Název produktu: Bible
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 649 Kč
Maximální cena: 779 Kč
Ušetríte až: 130 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Kniha Bible svatá získala v soutěži Nejkrásnější česká kniha roku 2011 v kategorii Krásná literatura 3. místo. Soutěž pořádá Ministerstvo kultury a Památník národního písemnictví. Bible svatá aneb všecka svatá písma Starého i Nového zákona vč. deuterokanonických knih podle posledního vydání Kralického z roku 1613.

Bible kralická dostala svůj název podle tvrze Kralice nedaleko Náměšti nad Oslavou, kde byla vytištěna. Kralický překlad je první, který byl pořízen z originálních jazyků – řečtiny, aramejštiny a hebrejštiny – a nikoli z latiny, a poprvé v českém jazyce zde byly kapitoly rozděleny na verše. Překlad je dílem teologů a historiků z Jednoty bratrské, která byla v té době zakázaným náboženským uskupením. Proto musela i tiskárna pracovat v utajení a k jejímu označení v původních výtiscích bylo užíváno označení in insula hortensi (volně přeloženo: zahradní ostrov). Překlad Bible kralické inicioval bratrský biskup Jan Blahoslav, který je též autorem překladu Nového zákona. Starý zákon přeložili Mikuláš Albrecht z Kaménka, Lukáš Helic, Jan Eneáš, Izaiáš Cibulka, Jiří Strejc, Jan Efraim, Pavel Jessen a Jan Kapito. Poprvé vycházela Bible kralická od roku 1579 v šesti svazcích (Kralická šestidílka), v roce 1596 vyšla prvně v jednom svazku. Revidované, ale autentické třetí vydání z roku 1613 je předlohou pro všechna další vydání Kralické Bible. Pro vydání v nakladatelství Fortuna Libri vytvořila dvanáct perokreseb a ozdobné iniciály Markéta Prachatická.

 

Nejkrásnější česká kniha roku 2011 Publikace: Bible svatá. Bible není obyčejná kniha! Je to „Kniha knih“ – ve skutečnosti malá

knihovna, která v sobě skrývá všechen poklad i základ lidské

zkušenosti – knihy obsahující historické zprávy i nádherná

přirovnání, obrazy o stvoření světa i o jeho konci, žalozpěvy,

radostné žalmy i milostné písně, příběhy plné zoufalství i naděje,

pochybností, povzbuzení i nového začátku.To, co ji odlišuje od

všech ostatních knih, je však skutečnost, že všechna její vyprávění

se týkají Božího jednání – někdy velice názorně a zřetelně, jindy

zdrženlivě a jemně, jindy jen v náznacích nebo v obrazech. Jedná se

o vydání: Bible svatá aneb všecka svatá písma Starého i Nového

zákona vč. deuterokanonických knih podle posledního vydání

Kralického z roku 1613. Publikace: Bible svatá.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.