Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Berrová Hél&#232: Deník - Deník židovské dívky v okupované Francii 1

Knihy osobnosti a fakta

Berrová Hél&#232: Deník - Deník židovské dívky v okupované Francii 1

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Deník/ Deník židovské dívky v okupované Francii 1942 - 1944 - Hélene Berrová. V loňském roce poprvé vydaný deník mladé francouzské Židovky Hélene Berrové se stal bez nadsázky literární událostí, po francouzském vydání rychle následovaly překlady do řady světových jazyků. Zápisky inteligentní, citlivé a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Berrová Hél&#232: Deník - Deník židovské dívky v okupované Francii 1 koupíte i tady

Specifikace Berrová Hél&#232: Deník - Deník židovské dívky v okupované Francii 1

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 71 Kč

V loňském roce poprvé vydaný deník mladé francouzské Židovky Hélene Berrové se stal bez nadsázky literární událostí, po francouzském vydání rychle následovaly překlady do řady světových jazyků. Zápisk ... a dál?

Produkt Berrová Hél&#232: Deník - Deník židovské dívky v okupované Francii 1

Berrová Hél&#232: Deník - Deník židovské dívky v okupované Francii 1 - parametry

Název produktu: Berrová Hél&#232: Deník - Deník židovské dívky v okupované Francii 1
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 71 Kč
Maximální cena: 99 Kč
Ušetríte až: 28 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Deník/ Deník židovské dívky v okupované Francii 1942 - 1944 - Hélene Berrová. V loňském roce poprvé vydaný deník mladé francouzské Židovky Hélene Berrové se stal bez nadsázky literární událostí, po francouzském vydání rychle následovaly překlady do řady světových jazyků. Zápisky inteligentní, citlivé a statečné mladé ženy umožňují spoluprožít tísnivou atmosféru okupace ve Francii, postupných deportací obyvatel židovského původu i stálého sváru mezi nadějí a nejasným tušením nepředstavitelné hrůzy na vzdáleném východě. Čtenáře až mrazí v zádech z vědomí, jak blízko má pisatelka k odhalení drastické pravdy. Téma plynových komor se mezi čekateli na deportaci skutečně vznáší, ale provázeno představami, které mají k pravdě pořád daleko. Tu si neumí představit nikdo. Pozoruhodná je osobnost autorky - její odhodlání nepoddat se pasivně osudu, ale až do poslední chvíle se snažit bojovat podle svých sil a možností proti zlu. Tento stále přítomný etický rozměr je spolu s literární přesvědčivostí a působivostí jednou z nejsilnějších stránek knihy. Publikace: Deník/ Deník židovské dívky v okupované Francii 1942 - 1944 - Hélene Berrová. Misty, teprve druhá Palahniukova ženská hrdinka, zaznamenává svůj příběh ve formě zápisků pro manžela Petera, jenž leží v nemocnici v komatu po nezdařeném pokusu o sebevraždu. Žena chtěla být dříve malířkou, ale sňatek a těhotenství jí to znemožnily. Peterův pokus o sebevraždu ji k umění navracejí, zvlášť když zjistí, že manžel psal na stěny domů, které rekonstruoval, zlověstná proroctví o ostrově, na který nesmí nikdo vstoupit. Podle legendy má komunitu, jež tam žije, spasit právě někdo svými obrazy. Palahniuk pokaždé zabrousí do jiných vod… V tomto díle se soustředí na grafologii a choroby slavných umělců. Deník VYŠEHRAD - Deník židovské dívky v okupované Francii 1942-1944 - Vyšehrad - Jazyk: CZ - Vazba: Pevná s přebalem matná - 256


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.