Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Bernhard Schlink: Předčítač

Próza - beletrie

Bernhard Schlink: Předčítač

Hodnocení: 1x
  • 4

Osou příběhu, který se odehrává v poválečném Německu, je nerovný romatický vztah. Patnáctiletý chlapec se zamiluje do mnohem starší ženy a rozhoří se románek. Prožijí spolu žhavé léto. Ona se stává jeho učitelkou sexu a on jí na oplátku předčítá. Žena totiž ukrývá smutné tajemství, za které se stydí natolik, že jej ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Bernhard Schlink: Předčítač koupíte i tady

Specifikace Bernhard Schlink: Předčítač

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 146 Kč

Bernhard Schlink si románem Předčítač (Vorleser, 1995) získal světovou proslulost. V rovině osudového milostného vztahu v něm zpracoval čtenářsky přitažlivým způsobem téma německé viny za zločiny druh ... a dál?

Produkt Bernhard Schlink: Předčítač

Bernhard Schlink: Předčítač - parametry

Název produktu: Bernhard Schlink: Předčítač
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 146 Kč
Maximální cena: 277 Kč
Ušetríte až: 131 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Osou příběhu, který se odehrává v poválečném Německu, je nerovný romatický vztah. Patnáctiletý chlapec se zamiluje do mnohem starší ženy a rozhoří se románek. Prožijí spolu žhavé léto. Ona se stává jeho učitelkou sexu a on jí na oplátku předčítá. Žena totiž ukrývá smutné tajemství, za které se stydí natolik, že jej neodhalí ani v okamžiku, kdy by jí mohlo výrazně pomoci. Oba milenci se setkávají znovu o osm let později ve zcela jiné situaci. On jako student práv a ona na lavici obžalovaných jako usvědčená dozorkyně z nacistického lágru. Morální dilema, které před mladým mužem vyvstane, jej poznamená na celý život. Podle románové předlohy Bernarda Schlinka byl v roce 2008 natočen film režiséra Stephena Darlyho Reader, který získal pět nominací na Oscara a jednu pro Kate Winstletovou za hlavní ženskou roli proměnil. Bernhard Schlink se narodil roku 1944 u Bielefeldu v Severním Porýní. Vystudoval práva, žije a pracuje jako právník v Berlíně a v New Yorku. V osmdesátých letech vstoupil do literatury detektivními romány (Gordický uzel, Selbův podvod a Spravedlnost podle Selba), v nichž představil omšelého soukromého detektiva Selba, který se potýká s nacionálněsocialistickou minulostí své země i svou vlastní. Ke kriminálnímu žánru se vrátil ještě v roce 2001 románem Selbova vražda. Světového úspěchu dosáhl románem Předčítač (Vorleser, 1995). Ve své další knize Návrat (Die Heimkehr, 2006), jejíž český překlad vyšel v nakladatelství PROSTOR roku 2007, spojil napínavý, takřka detektivní příběh s motivem objevování a vyrovnávání se s nacistickou minulostí. Milostná témata zpracoval Bernhard Schlink v souboru povídek Liebesfluchten (2000), které o rok později vyšly česky pod názvem Útěky z lásky (PROSTOR 2001). Publikace: Předčítač - Bernhard Schlink. Příběh mladíka zamilovaného do mnohem starší ženy, o jejíž temné

nacistické minulosti se dovídá teprve později, byl přeložen do

sedmatřiceti jazyků a zfilmován. Jako vůbec první německá kniha se

ocitl na vrcholu prestižního žebříčku bestsellerů New York Times.

Román německého spisovatele výmluvně ukazuje, jak těžké je v

dnešním světě udržet integritu vlastního života ve všech

souvislostech rodinných, milostných a mravních. Rekonstrukce

osudového vztahu patnáctiletého Michaela Berga k o dvacet let

starší Hanně Schmitzové osciluje mezi Proustovým uměním v nalézání

trvalého detailu a Salingerovou otevřeností vůči klíčovému

zážitku. Publikace: Předčítač - Bernhard Schlink. Bernhard Schlink si románem Předčítač získal světovou proslulost. V rovině osudového milostného vztahu v něm zpracoval čtenářsky přitažlivým způsobem téma německé viny za zločiny druhé světové války. Příběh mladíka zamilovaného do mnohem starší ženy, o jejíž temné nacistické minulosti se dovídá teprve později, byl přeložen do sedmatřiceti jazyků a zfilmován. Stejnojmenný snímek byl v roce 2009 nominován na pět Oscarů a představitelka hlavní ženské role Kate Winsletová získala Oscara za nejlepší herečku. Předčítač - Bernhard Schlink od authora


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.