Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Bernhard Lang: Bible - 101 nejdůležitějších otázek

Učebnice/Odborná literatura

Bernhard Lang: Bible - 101 nejdůležitějších otázek

Hodnocení: 1x
  • 4

S Biblí je spjato mnoho otázek: Jak a kdy vznikla? Proč obsahuje tolik rozporů? Kdo rozhodlo tom, co v Bibli bude a nebude? Které biblické příběhy stojí za to znát? Musí křesťané věřit všemu, co stojí psáno v Bibli? Byla Marie Magdalská Ježíšovou milenkou? Na tyto a další otázky se předkládaná kniha snaží na ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Bible - 101 nejdůležitě..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Bernhard Lang: Bible - 101 nejdůležitějších otázek koupíte i tady

Specifikace Bernhard Lang: Bible - 101 nejdůležitějších otázek

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 99 Kč

S Biblí je spjato mnoho otázek: Jak a kdy vznikla? Proč obsahuje tolik rozporů? Kdo rozhodlo tom, co v Bibli bude a nebude? Které biblické příběhy stojí za to znát? Musí křesťané věřit všemu, co stojí psáno v Bibli? Byla Marie Magdalská Ježíšovou milenkou? Na tyto a další otázky se předkládaná kniha snaží na základě nejnovějších poznatků dát stručné a srozumitelné odpovědi. Svou povahou zaujme nejen ty, kdo se o Bibli chtějí teprve něco dozvědět, ale i » ... a dál?

Produkt Bernhard Lang: Bible - 101 nejdůležitějších otázek

Bernhard Lang: Bible - 101 nejdůležitějších otázek - parametry

Název produktu: Bernhard Lang: Bible - 101 nejdůležitějších otázek
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 99 Kč
Maximální cena: 248 Kč
Ušetríte až: 149 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

S Biblí je spjato mnoho otázek: Jak a kdy vznikla? Proč obsahuje tolik rozporů? Kdo rozhodlo tom, co v Bibli bude a nebude? Které biblické příběhy stojí za to znát? Musí křesťané věřit všemu, co stojí psáno v Bibli? Byla Marie Magdalská Ježíšovou milenkou? Na tyto a další otázky se předkládaná kniha snaží na základě nejnovějších poznatků dát stručné a srozumitelné odpovědi. Svou povahou zaujme nejen ty, kdo se o Bibli chtějí teprve něco dozvědět, ale i ty, kdo jsou již s myšlenkovým světem Bible do určité míry obeznámeni. Text přehledně rozčleněný na 101 otázek a odpovědí doprovázejí černobílé ilustrace.Všechno, co je třeba vědět o BibliÚryvek 83. Došlo skutečně k potopě světa?

Podle biblického vyprávění (Genesis 6–9) postavil muž z počátků lidstva jménem Noe loď zvanou archa. V této lodi přečkal spolu se svou rodinou a s mnoha zvířaty potopu, která postihla celý tehdy známý svět. Noe není historickou osobností, ale vypráví o něm biblická báje. Tatáž látka se objevuje i v babylónském eposu o Gilgamešovi, kde se hrdina příběhu o potopě jmenuje Uta-Napišti a stejně jako Noe vysílá ze své lodi ptáky, aby zjistil, jestli ptáci objeví zemi a už se nevrátí zpátky na loď. Ale jak to vlastně bylo s potopou? Že by neexistovala žádná celosvětová záplava, žádná katastrofa, které by padli za oběť všichni lidé s výjimkou těch, kteří přežili v arše? Na tuto otázku odpovídají dnešní přírodovědci a znalci mytologie nejrůznějším způsobem.

Velkou pozornost vzbudila kniha Potopa. Hádanka je rozluštěna (2001) amerických geologů Williama Ryana a Waltera Pitmana: Biblické vyprávění by se mohlo opírat o obrovskou přírodní katastrofu ze 7. století př. Kr. Tehdy se obrovské masy vod ze Středozemního moře ve velice krátkém čase přelily do hustě osídlené prolákliny, na které později vzniklo Černé moře.Badatelé o mýtech ale s Ryanem a Pitmanem nesouhlasili. Mýtus o potopě musí být starší nežli ze 7. století př. Kr. Už starost o záchranu zvířat hovoří ve prospěch velice dávné doby, ve které ještě neexistovalo rozvinuté zemědělství a lidé byli odkázáni na lov zvěře. Podle Michaela Witzela je zapotřebí zasadit vyprávění o potopě do pradávné lidové ústní tradice. Když naši předkové zhruba před 65 000 lety opustili svou africkou domovinu a rozptýlili se po světě, mýtus o potopě už znali. Okolo 40 000 př. Kr. se potopa stala součástí tradice o vzniku světa, která by se dala nazvat „nejstarším románem lidstva. Ten pak spolu s lidmi doputoval na všechny kontinenty počínaje StředníAsií do Východní Asie a do všech částí Ameriky“ (E. J. Michael Witzel, The Origins of the World’s Mythologies, 2012).

Stojí tak proti sobě rozdílná mínění. Otázka, zda skutečně došlo k potopě světa, nebyla dosud definitivně zodpovězena.

Publikace: Bible: 101 nejdůležitějších otázek - Lang Bernhard. O čem vypráví Bible? Odkdy existuje? Musí křesťan věřit všemu, co

se v ní píše? Byl sex v ráji tabu? Co zakazuje Desatero? Proč se

nedovídáme, jak Ježíš vypa


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.