Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen BEN - technická literatura Visual C++ 6.0 - David Matoušek

Učebnice/Odborná literatura

BEN - technická literatura Visual C++ 6.0 - David Matoušek

Hodnocení: 1x
  • 4

Kniha je určena všem programátorům, kteří programují ve vývojovém prostředí Visual C++ 6.0 od firmy Microsoft. Jedná se o nástroj pro vytváření aplikací určených pro operační systém Windows 95/98/NT/2000/XP. Kromě poměrně detailního přehledu tříd implementovaných v knihovně MFC (Microsoft Foundation Classes), ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.85943

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace BEN - technická literatura Visual C++ 6.0 - David Matoušek

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 488 Kč

Kniha je určena všem programátorům, kteří programují ve vývojovém prostředí Visual C++ 6.0 od firmy Microsoft. Jedná se o nástroj pro vytváření aplikací určených pro operační systém Windows 95/98/NT/2000/XP. Kromě poměrně detailního přehledu tříd implementovaných v knihovně MFC (Microsoft Foundation Classes), obsahuje tato kniha i jednoduché příklady určené především začátečníkům. Následně jsou však uvedeny hodnotnější ukázky, které jsou praktickými příklady pro tvorbu profesionálních aplikací. Nejdříve je zařazen » ... a dál?

Produkt BEN - technická literatura Visual C++ 6.0 - David Matoušek

BEN - technická literatura Visual C++ 6.0 - David Matoušek - parametry

Název produktu: BEN - technická literatura Visual C++ 6.0 - David Matoušek
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 488 Kč
Maximální cena: 679 Kč
Ušetríte až: 191 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Kniha je určena všem programátorům, kteří programují ve vývojovém prostředí Visual C++ 6.0 od firmy Microsoft. Jedná se o nástroj pro vytváření aplikací určených pro operační systém Windows 95/98/NT/2000/XP. Kromě poměrně detailního přehledu tříd implementovaných v knihovně MFC (Microsoft Foundation Classes), obsahuje tato kniha i jednoduché příklady určené především začátečníkům. Následně jsou však uvedeny hodnotnější ukázky, které jsou praktickými příklady pro tvorbu profesionálních aplikací. Nejdříve je zařazen přehled vývojového prostředí včetně popisu tříd CWinApp a CFrameWnd, které jsou základem pro vytvoření aplikace a jejího okna. Další částí knihy je popis třídy CDC a jejích následníků (především CPaintDC), které se používají pro kreslení. Jsou popsány související třídy, jako je: CPen (definuje pero), CBrush (definuje štětec), CFont (definuje písmo), CBitmap (pracuje s bitmapou).Dále je ukázána práce s nabídkami (menu). Kromě vytváření hlavních (main menu) a místních (popup menu) nabídek je předvedeno ovládaní systémové nabídky okna a vytváření uživatelsky kreslených nabídek. Následuje popis základních ovládacích prvků, které jsou zapouzdřeny pomocí tříd: CButton (tlačítko, radiobutton, checkbox), CStatic (prvek pro zobrazení doprovodného textu, rámečku nebo obrázku), CScrollBar (posuvník), CEdit (editační pole), CListBox (seznam), CComboBox (pole se seznamem). V této kapitole je také ukázána řada příkladů, které jsou založeny na nově vytvořených prvcích (editační pole povolující pouze vstup číslic, seznam souborů včetně jejich ikon apod.). Také jsou popsány a předvedeny důležité třídy pro práci s dynamickou pamětí, se soubory a se systémovou databází Registry.Poslední částí je popis a použití standardních dialogů Windows (například pro otevření souboru, volbu písma či barvy, nastavení tisku apod.) a vytváření vlastních dialogů. Tato kapitola je zakončena tvorbou jednoduchého textového editoru, který zajišťuje práci se soubory a hledání slov v textu. Historie vydání 1. vydání - 2003 - ISBN 80-7300-130-6 Stručný obsah Úvod Popis tříd CFrameWnd a CWinApp První kroky s objekty MFC Kreslení do okna Práce s nabídkami Základní ovládací prvky (komponenty) Pomocné třídy Dialogy obsah doprovodného CD PROGRAMY - zdrojové i přeložené formy všech programů realizovaných v knize Témata Klasická aplikace vytvořená ve Visual C++, Na řadě je MFC, Architektura dokument/pohled, Hierarchie tříd MFC, Funkce AFX, První aplikace vytvořená pomocí MFC, Založení projektu, Generace tříd MFC aplikace, Zápis metod, Vytvoření metody CPrvniApp::InitInstance, Připojení MFC do projektu, Zdrojové soubory, Překlad, Jak je aplikace sestavena, Význam jednotlivých souborů, Popis tříd CFrameWnd a CWinApp, Třída CFrameWnd, Atributy, Metody, Handlery (výběr základních), Třída CWinApp, Atributy, Metody, Handlery, První kroky s objekty MFC, Změna nastavení okna, Uživatelská ikona, Handlery, Zobrazujeme messagebox, Pár triků na závěr, Vytvoření uvolněné verze, Sestavení aplikace t


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.