Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen BEN - technická literatura Umělá inteligence v problémech globální optimalizace - Ivan Zelinka

Učebnice/Odborná literatura

BEN - technická literatura Umělá inteligence v problémech globální optimalizace - Ivan Zelinka

Hodnocení: 1x
  • 4

Kniha seznamuje čtenáře se dvěma novými algoritmy evolučního charakteru, jenž umožňují efektivní a jednoduché nalezení globálního extrému. Veškeré informace jsou psány čtivou formou bez nároků na hlubší vzdělání v matematice. Všechny důležité pojmy a výsledky jsou graficky znázorněny pomocí přehledných grafů. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.83783

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace BEN - technická literatura Umělá inteligence v problémech globální optimalizace - Ivan Zelinka

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 249 Kč

Publikace: Umělá inteligence v problémech globální optimalizace - Ivan Zelinka. Kniha seznamuje čtenáře se dvěma novými algoritmy evolučního charakteru, jenž umožňují efektivní a jednoduché nalezení globálního extrému. Veškeré informace jsou psány čtivou formou bez nároků na hlubší vzdělání v matematice. Všechny důležité pojmy a výsledky jsou graficky znázorněny pomocí přehledných grafů. Teoretické a praktické výsledky jsou podpořeny simulacemi včetně dostupných kódů v C jazyce, jenž prolínají touto publikací. » ... a dál?

Produkt BEN - technická literatura Umělá inteligence v problémech globální optimalizace - Ivan Zelinka

BEN - technická literatura Umělá inteligence v problémech globální optimalizace - Ivan Zelinka - parametry

Název produktu: BEN - technická literatura Umělá inteligence v problémech globální optimalizace - Ivan Zelinka
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 249 Kč
Maximální cena: 260 Kč
Ušetríte až: 11 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Kniha seznamuje čtenáře se dvěma novými algoritmy evolučního charakteru, jenž umožňují efektivní a jednoduché nalezení globálního extrému. Veškeré informace jsou psány čtivou formou bez nároků na hlubší vzdělání v matematice. Všechny důležité pojmy a výsledky jsou graficky znázorněny pomocí přehledných grafů. Teoretické a praktické výsledky jsou podpořeny simulacemi včetně dostupných kódů v C jazyce, jenž prolínají touto publikací. Smyslem této publikace není podat hluboké teoretické vysvětlení dané problematiky, ale naopak s použitím minimálního množství teorie podat srozumitelné vysvětlení obou algoritmů s důrazem na jejich praktické využití. Kniha je určena každému, kdo má zájem či potřebu řešit optimalizační problémy bez použití vyšší matematiky. Je určena studentům, učitelům, pracovníkům z praxe, ale i výzkumníkům. Historie vydání 1. vydání - říjen 2002 - ISBN 80-7300-069-5 Stručný obsah Předmluva Úvod do problematiky optimalizačních algoritmů Optimalizace a účelová funkce Vybrané základní pojmy Omezení a ošetření krizových stavů SOMA: samo-organizující se migrační algoritmus Diferenciální evoluce Popis ovládání programů SOMA a diferenciální evoluce Galerie testovacích funkcí Ukázkové studie Závěr nebo začátek? Témata Do problematiky optimalizačních algoritmů, Současný stav, Nástin principu vybraných algoritmů, Perspektivy a alternativy, Optimalizace a účelová funkce, Účelová funkce, Účelová funkce jako geometrický problém, Tvorba účelové funkce, Vybrané základní pojmy, Definiční obor algoritmů SOMA a diferenciální evoluce, Společné rysy obou algoritmů, Populace, Omezení a ošetření krizových stavů, Formalizace problému, Omezení kladená na argumenty účelové funkce, Penalizace funkcí, Práce s celočíselnými a diskrétními hodnotami, Soma: Samo-organizující se migrační algoritmus, Parametry a terminologie, Populace, Mutace, Křížení, Princip algoritmu SOMA, Strategie SOMA algoritmu, Závislost SOMA na řídicích a ukončovacích parametrech, Zařazení algoritmu SOMA, Soma a jiné optimalizační algoritmy, Diferenciální evoluce, Historie, Parametry a terminologie, Populace, Mutace, Křížení, Princip činnosti diferenciální evoluce, Varianty diferenciální evoluce, Závislost diferenciální evoluce na řídicích parametrech, Stagnace, Vliv mutace F, Vliv křížící konstanty CR, Vliv velikosti populace NP, Stagnace - doporučená nastavení parametrů, Popis ovládání programů SOMA a diferenciální evoluce, Galerie testovacích funkcí, Ukázkové studie, Testování algoritmu SOMA a diferenciální evoluce, Optimalizace problémů strojního inženýrství, Příklad 1 návrh ozubeného převodu, Příklad 2 návrh tlakové nádoby, Příklad 3 návrh pružiny, Statická optimalizace reaktoru, Optimalizovaný reaktor, Nelineární model reaktoru, Optimalizace s penalizací a suboptimalizací chladicí plochy, Prediktivní řízení, Prediktivní řízení AP a TP, PID regulátor, Optimalizace vyzařovacího pole antény, Učení neuronové sítě, Inverzní fraktální problém, Fraktální geometrie, Inverzní fraktální problém


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.