Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen BEN - technická literatura Učebnice programování PIC - Václav Vacek

Učebnice/Odborná literatura

BEN - technická literatura Učebnice programování PIC - Václav Vacek

Hodnocení: 1x
  • 4

Cílem publikace"Učebnice programování PIC"je nastínit metodiku a popsat několik algoritmů programování těchto mikroprocesorů, protože dostatečně podrobný popis programovacích metod v jazyku symbolických instrukcí Assembler na trhu doposud chyběl. První část se zabývá podrobným popisem instrukcí jazyka ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.85616

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace BEN - technická literatura Učebnice programování PIC - Václav Vacek

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 195 Kč

Cílem publikace Učebnice programování PIC je nastínit metodiku a popsat několik algoritmů programování těchto mikroprocesorů, protože dostatečně podrobný popis programovacích metod v jazyku symbolických instrukcí Assembler na trhu doposud chyběl. První část se zabývá podrobným popisem instrukcí jazyka Assembler. Součástí popisu každé instrukce je podrobné vysvětlení její funkce včetně popisu změn stavového slova procesoru a její typické použití ve zdrojovém kódu programu, tj. včetně příkladu. Druhá část je » ... a dál?

Produkt BEN - technická literatura Učebnice programování PIC - Václav Vacek

BEN - technická literatura Učebnice programování PIC - Václav Vacek - parametry

Název produktu: BEN - technická literatura Učebnice programování PIC - Václav Vacek
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 195 Kč
Maximální cena: 261 Kč
Ušetríte až: 66 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Cílem publikace"Učebnice programování PIC"je nastínit metodiku a popsat několik algoritmů programování těchto mikroprocesorů, protože dostatečně podrobný popis programovacích metod v jazyku symbolických instrukcí Assembler na trhu doposud chyběl. První část se zabývá podrobným popisem instrukcí jazyka Assembler. Součástí popisu každé instrukce je podrobné vysvětlení její funkce včetně popisu změn stavového slova procesoru a její typické použití ve zdrojovém kódu programu, tj. včetně příkladu. Druhá část je zaměřena na integrované vývojové prostředí firmy Microchip s názvem MPLAB, které je včetně překladače jazyka Assembler dodáváno na katalogovém CD firmy Microchip, případně je také možné ho stáhnout jako freeware z Internetu. Po zvládnutí této kapitoly by uživatel měl být schopen vytvořit projekt svého budoucího programu, napsat zdrojový kód a tento zdrojový kód přeložit do výstupního souboru strojového kódu ve formátu INTEL HEX. Třetí část popisuje algoritmy často používané při řešení problémů s procesory PIC. Např. převod binárního čísla na dekadické (používá se pro alfanumerický displej), obsluha tlačítkové klávesnice, multiplexní provoz sedmisegmentového displeje, generace náhodného čísla atd. V poslední části je popsána konstrukce jednoduchého programátoru procesoru PIC16F84, který byl vybrán jako vzorový procesor pro tuto učebnici. Tento typ je jediný, který má na svém čipu kódovou paměť typu FLASH, a je možné ho snadno elektronicky přeprogramovávat. Programátor je řešen jednoduchým způsobem přes sériový port počítače PC. Kniha"Učebnice programování PIC"je určena pro všechny skupiny zájemců o programování procesorů PIC a to od úplných začátečníků až po uživatele, kteří se programováním zabývají profesionálně. Součástí "Učebnice programování PIC"je obslužný program pro programátor "PICPROG". Jde o DOSovský program, a proto je nutné ho provozovat v operačním systému MS-DOS. Dosovské okno ve Windows 98 a vyšší neemuluje operační systém MS-DOS zcela korektně a programování někdy selhává. Řešením může být restartování takového počítače v režimu MS-DOS a spuštění programu "picprog.exe" striktně v prostředí MS-DOSu. Historie vydání 1. vydání - 2000 - ISBN 80-86056-87-2 Stručný obsah Slovo úvodem Popis instrukcí Instalace a použití vývojového prostředí MPLAB Programování procesoru PIC Programátor procesoru PIC16F84 Literatura Témata Základní pojmy ve výpočetní technice, Popis instrukcí, PŘEHLED INSTRUKCÍ PIC16F84, Řazen dle očíslovaných stran v knize, PŘEHLED INSTRUKCÍ PIC16F84, Instalace a použití vývojového prostředí MPLAB, Instalace vývojového prostředí MPLAB, Použití vývojového prostředí MPLAB, Programování procesoru PIC , Direktivy a překladače, Řídicí direktivy, Direktivy definic datových polí, Direktivy podmíněného překladu, Definice hardware jednotky, Inicializace programu a obsluhy přerušení, Přerušení a multiplexní provoz displeje, Generování náhody, kmitočtu a D/A převodník, Obsluha klávesnice a vytvoření procesů, Meziprocesní vazby a p


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.