Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen BEN - technická literatura Technická diagnostika - Marcel Kreidl, Radislav Šmíd

Učebnice/Odborná literatura

BEN - technická literatura Technická diagnostika - Marcel Kreidl, Radislav Šmíd

Hodnocení: 1x
  • 4

Technická diagnostika je samostatný obor zabývající se bezdemontážními a nedestruktivními metodami a prostředky stanovení technického stavu objektu. Hlavním cílem knihy je podat celkový přehled těchto diagnostických metod. V současné době, kdy se technická diagnostika stává samostatným vědeckým oborem, již zdaleka ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? BEN - technická literatura Technická diagnostika - Marcel Kreidl, Radislav Šmíd koupíte i tady

Specifikace BEN - technická literatura Technická diagnostika - Marcel Kreidl, Radislav Šmíd

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 577 Kč

Technická diagnostika je samostatný obor zabývající se bezdemontážními a nedestruktivními metodami a prostředky stanovení technického stavu objektu. Hlavním cílem knihy je podat celkový přehled těchto ... a dál?

Produkt BEN - technická literatura Technická diagnostika - Marcel Kreidl, Radislav Šmíd

BEN - technická literatura Technická diagnostika - Marcel Kreidl, Radislav Šmíd - parametry

Název produktu: BEN - technická literatura Technická diagnostika - Marcel Kreidl, Radislav Šmíd
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 577 Kč
Maximální cena: 706 Kč
Ušetríte až: 129 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Technická diagnostika je samostatný obor zabývající se bezdemontážními a nedestruktivními metodami a prostředky stanovení technického stavu objektu. Hlavním cílem knihy je podat celkový přehled těchto diagnostických metod. V současné době, kdy se technická diagnostika stává samostatným vědeckým oborem, již zdaleka nestačí zvolit vhodnou diagnostickou metodu a vybrat optimální typy senzorů a měřicích přístrojů. Diagnostik se již nespokojí s pouhou detekcí a lokalizací existující závady, ale vyžaduje přesnou specifikaci závady (např. typ trhliny v materiálu, rozsah poškození převodového kola apod.). Z tohoto důvodu je nutné naměřené údaje digitalizovat a dál analyzovat prostřednictvím pokročilých, v knize uvedených, metod analýzy naměřených diagnostických veličin a matematických metod rozpoznávání. Kniha je určena široké technické veřejnosti. Vzhledem k tomu, že kapitoly obsahují základní teoretické výklady fyzikálních principů a způsoby zpracování diagnostických signálů, je kniha vhodná i jako učební pomůcka pro studenty technických směrů středních a vysokých škol. Výklad předpokládá základní znalosti středoškolské matematiky, fyziky a elektrotechniky. Publikace svým omezeným rozsahem není určena jako školící materiál pro certifikační zkoušky, nicméně některé partie mohou znalosti posluchačů a možná i lektorů kurzů z oboru diagnostiky doplnit. Historie vydání 1. vydání - 2006 - ISBN 80-7300-158-6 Stručný obsah Úvod Základní pojmy z technické diagnostiky Analýza a zpracování diagnostických signálů Automatizace diagnostických systémů Vibrodiagnostika rotačních mechanizmů Akustická emise Hluková diagnostika Průmyslové endoskopy Holografické metody Defektoskopie materiálu - přehled metod Ultrazvuková defektoskopie Elektromagnetická defektoskopie vířivými proudy Magnetická defektoskopie Radiografie, radioskopie Infračervená defektoskopie Potenciometrická defektoskopie Kapilární defektoskopie Témata Technická diagnostika - základní pojmy, Diagnostické prostředky, Technický stav objektu, Porucha, vada, provozuschopnost, funkčnost, Údržba objektu, Diagnostický model, Definice a členění diagnostických modelů, Analytický model, Parametrický model, Logický model, Topologický model, Defektoskopie, Úvod, Základní defektoskopické metody, Detekční schopnost defektoskopických metod, Analýza a zpracování diagnostických signálů, Signály a jejich rozdělení, Digitalizace signálů, Aliasing, Analogově číslicový převod, Amplitudové popisy signálů, Integrální transformace, Autokorelace, vzájemná korelace, Spektrální analýza pomocí Fourierovy transformace, Výkonová spektrální hustota, Režimy spektrální analýzy, Zvětšování rozlišení spektrální analýzy, Krátkodobá DFT (STFT), Kepstrální analýza, Analýza obálky, Hilbertova transformace, analytický signál, Vlnková (wavelet) transformace, Spojitá vlnková transformace, Diskrétní vlnková transformace, Diskrétní stacionární vlnková transformace, Vlnkové pakety, Potlačování šumu a ostatních rušivých složek, Číslicová filtrace FIR


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.