Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen BEN - technická literatura Operační zesilovače - Josef Punčochář

Učebnice/Odborná literatura

BEN - technická literatura Operační zesilovače - Josef Punčochář

Hodnocení: 1x
  • 4

Příručka stručně shrnuje historii zesilovacích struktur a elekroniky vůbec a popisuje principy moderních existujících (dnes integrovaných) struktur.Pro úplnost byl text doplněn o odpovídající admitanční a některé nulorové modely. První otevírají cestu k řešení ( i "počítačovému") lineárních struktur s ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace BEN - technická literatura Operační zesilovače - Josef Punčochář

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 82 Kč

Příručka stručně shrnuje historii zesilovacích struktur a elekroniky vůbec a popisuje principy moderních existujících (dnes integrovaných) struktur. Pro úplnost byl text doplněn o odpovídající admitan ... a dál?

Produkt BEN - technická literatura Operační zesilovače - Josef Punčochář

BEN - technická literatura Operační zesilovače - Josef Punčochář - parametry

Název produktu: BEN - technická literatura Operační zesilovače - Josef Punčochář
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 82 Kč
Maximální cena: 86 Kč
Ušetríte až: 4 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Příručka stručně shrnuje historii zesilovacích struktur a elekroniky vůbec a popisuje principy moderních existujících (dnes integrovaných) struktur.Pro úplnost byl text doplněn o odpovídající admitanční a některé nulorové modely. První otevírají cestu k řešení ( i "počítačovému") lineárních struktur s reálnými prvky, druhé k řešení téhož s prvky ideálními. Ukazuje se, že počet různých principů je ve skutečnosti nepatrný proti počtu různých "obchodních názvů". Základní úvahy lze snadno zvládnout pomocí Ohmova a Kirchhoffových zákonů a pomocí elementárních matematických postupů (kap. 3.). Kapitoly 4. a 5. jen velmi stručně dokumentují, že obdobně elementárními postupy je možné uvedené struktury "zařadit" jednotným způsobem do současné teorie lineárních obvodů. Že je možné získat modely vhodné pro produktivní analytické metody - zde zcela konkrétně pro zobecněnou metodu uzlových napětí. V kapitole 6. jsou stručně popsány principy skutečné realizace struktur. Kapitola 7. demonstruje to, jak je možné s obvody CCII realizovat různé funkční bloky. To může být velmi významné pro pochopení nově se objevujících integrovaných obvodů. V doplňku jsou elementárním postupem naznačeny teoretickém základy zobecněné metody uzlových napětí tak, jak je v knize používána. Znalý čtenář se nemusí touto částí vůbec zabývat. Na tomto místě bych rád poznamenal, že obrovským pomocníkem je každému elektronikovi technika výpočetní. Ale každý elektronik (a odborník obecně) by měl zůstat elektronikem (odborníkem) i při vypnutém (chybějícím, NEFUNKČNÍm, ...) počítači. Právě k tomu bych chtěl tímto stručným materiálem přispět. Dále bych chtěl připomenout, že každý elektrotechnik ( i "výpočetní") by měl zvládat základy teoretické elektrotechniky, a tím i teorie obvodů v ní obsažené. Historie vydání 1. vydání - duben 2002 - ISBN 80-7300-047-4 Stručný obsah Úvod Historie Základní popis struktur Admitanční modely Nulorové modely Principy realizace struktur Principy realizace funkčních bloků s CCII Dodatek Témata Klasický operační zesilovač napěťový, Transkonduktanční zesilovač, Nortonův zesilovač, Proudový konvejor, Transimpedanční zesilovač, Diamantový tranzistor, Závěr kapitoly, ADMITANČNÍ MODELY, NULOROVÉ MODELY, PRINCIPY REALIZACE STRUKTUR, PRINCIPY REALIZACE FUNKČNÍCH BLOKŮ S CCII, ZÁVĚR, DODATEK, ZOBECNĚNÁ METODA UZLOVÝCH NAPĚTÍ, Admitanční matice n-pólu, Rozšířená matice, zkrácená matice, Paralelní propojení n-pólů.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.