Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen BEN - technická literatura Moderní učebnice programování PIC 1 - Jiří Hrbáček

Učebnice/Odborná literatura

BEN - technická literatura Moderní učebnice programování PIC 1 - Jiří Hrbáček

Hodnocení: 1x
  • 4

Mikrokontroléry zaujímají nesmírně důležité místo v moderních elektronických systémech. Použití mikrokontrolérů velmi zjednodušuje tyto systémy a zvyšuje jejich schopnosti. Dá se bez nadsázky říct, že návrh a realizace elektronických systémů s použitím mikrokontrolérů patří mezi základní znalosti a dovednosti ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? BEN - technická literatura Moderní učebnice programování PIC 1 - Jiří Hrbáček koupíte i tady

Specifikace BEN - technická literatura Moderní učebnice programování PIC 1 - Jiří Hrbáček

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 194 Kč

Mikrokontroléry zaujímají nesmírně důležité místo v moderních elektronických systémech. Použití mikrokontrolérů velmi zjednodušuje tyto systémy a zvyšuje jejich schopnosti. Dá se bez nadsázky říct, že ... a dál?

Produkt BEN - technická literatura Moderní učebnice programování PIC 1 - Jiří Hrbáček

BEN - technická literatura Moderní učebnice programování PIC 1 - Jiří Hrbáček - parametry

Název produktu: BEN - technická literatura Moderní učebnice programování PIC 1 - Jiří Hrbáček
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 194 Kč
Maximální cena: 250 Kč
Ušetríte až: 56 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Mikrokontroléry zaujímají nesmírně důležité místo v moderních elektronických systémech. Použití mikrokontrolérů velmi zjednodušuje tyto systémy a zvyšuje jejich schopnosti. Dá se bez nadsázky říct, že návrh a realizace elektronických systémů s použitím mikrokontrolérů patří mezi základní znalosti a dovednosti současných elektroniků. Učebnice je psána tak, že umožňuje velmi efektivní způsob samostudia. Pro úspěšné zvládnutí výuky postačují pouze nejzákladnější znalosti elektroniky a základní uživatelskou znalost práce s počítačem. Učebnici lze s výhodou využívat i v prezenční výuce. Výuka je vedena na osmibitových mikrokontrolérech PIC firmy Microchip, protože jsou z hlediska výuky nejvhodnější. Také spousta profesionálních systémů tyto mikrokontroléry bohatě využívá. Patří mezi nejvýkonnější osmibitové mikrokontroléry. Jsou vyráběny od nejjednodušších typů až po typy bohatě vybavené integrovanými perifériemi. Výuka je vedena na množství příkladů a animací nalézajících se na doprovodném CD, takže je od samého začátku zajímavá a bez zbytečně dlouhých teoretických úvodů. Toto vše umožní snadné pochopení probírané látky. Je zde také místo pro vlastní poznámky. Tento první díl učebnice nás naučí používat mikrokontrolér, jeho paralelní vstupy/výstupy, základní skupinu instrukcí a základní zásady psaní programů v assembleru s využitím MPLABu. Až prostudujete tento díl, budete schopni sami navrhnout jednoduchý obvod s mikrokontrolérem (s tlačítky a LED), napsat jednoduchý program, ten přenést do mikrokontroléru a celý systém oživit. Jednotlivé učebnice celé edice na sebe budou promyšleně navazovat. Postupně se naučíte navrhovat systémy s mikrokontroléry od nejjednodušších až po složité inteligentní systémy s více mikrokontroléry, které spolu vzájemně komunikují, včetně jejich komunikace s PC. Ke každému dílu si lze u autora objednat a zakoupit kompletní vybavení pro výuku a snadnou realizaci praktických úloh. Vybavení pro jednotlivé díly postupně vytvoří ucelený soubor prostředků pro realizaci i složitých systémů. Kniha se zabývá pouze tvorbou programu, nikoliv konstrukcí programátoru, který si můžete koupit nebo postavit. Viz např. návod na konstrukci jednoduchého programátoru:

  • "Programátor PIC16F84 – stavební návod s ovládacím programem pro Windows 95/98/98SE/NT/ME/2000/XP".
  • Ve druhém dílu, který na tento bude navazovat, se postupně seznámíte s dalšími instrukcemi mikrokontroléru, se základní činností programů pro čekací smyčky, seznámíte se s čítačem/časovačem a datovou EEPROM, které jsou implementovány v mikrokontroléru PIC16F84. Naučíte se simulaci programů, která velmi usnadní vyhledávání chyb ve složitějších programech. Bude zde vysvětlena technika psaní programů s využitím podprogramů. Naučíte se také psát složitější programy. Další připravované díly učebnice se budou věnovat tvorbě složitějších systémů (použití klávesnic, expandérů výstupů, různých zobrazovacích jednotek, využití inteligentních obvodů, komunikace mikrokontrolérů apod.), př

Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.