Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen BEN - technická literatura Moderní učebnice elektroniky 6. - Jaroslav Doleček

Učebnice/Odborná literatura

BEN - technická literatura Moderní učebnice elektroniky 6. - Jaroslav Doleček

Hodnocení: 1x
  • 4

Šestý díl Moderní učebnice elektroniky je věnován úvodu do problematiky konstrukce kmitočtových filtrů, generátorů signálů a převodníků dat. Kniha by měla poskytnout základní přehled v uvedených oblastech elektroniky. V první části jsou z hlediska potřeb následujících kapitol shrnuty nejdůležitější vlastnosti ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? BEN - technická literatura Moderní učebnice elektroniky 6. - Jaroslav Doleček koupíte i tady

Specifikace BEN - technická literatura Moderní učebnice elektroniky 6. - Jaroslav Doleček

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 356 Kč

Šestý díl Moderní učebnice elektroniky je věnován úvodu do problematiky konstrukce kmitočtových filtrů, generátorů signálů a převodníků dat. Kniha by měla poskytnout základní přehled v uvedených oblas ... a dál?

Produkt BEN - technická literatura Moderní učebnice elektroniky 6. - Jaroslav Doleček

BEN - technická literatura Moderní učebnice elektroniky 6. - Jaroslav Doleček - parametry

Název produktu: BEN - technická literatura Moderní učebnice elektroniky 6. - Jaroslav Doleček
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 356 Kč
Maximální cena: 429 Kč
Ušetríte až: 73 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Šestý díl Moderní učebnice elektroniky je věnován úvodu do problematiky konstrukce kmitočtových filtrů, generátorů signálů a převodníků dat. Kniha by měla poskytnout základní přehled v uvedených oblastech elektroniky. V první části jsou z hlediska potřeb následujících kapitol shrnuty nejdůležitější vlastnosti pasivních prvků, kterými jsou rezistory, kondenzátory a indukční cívky. Obsahuje také úvod do problematiky piezoelektrických rezonátorů, uvádí rozdíl mezi krystalovými a piezokeramickými rezonátory. Druhá kapitola se zabývá problematikou analogových kmitočtových filtrů. Zmiňuje problematiku pasivních RC a RL filtrů 1. a 2. řádu, podle přiložených tabulek uvádí návrhové postupy pasivních RLC filtrů. Velká část kapitoly je věnována problematice aktivních RC filtrů s operačními zesilovači. Jsou uvedeny přístupy k návrhu aktivních RC filtrů vyšších řádů jejich rozkladem na filtry prvního a druhého řádu. Kapitola zmiňuje i problematiku piezoelektrických filtrů, které mají široké použití ve vysokofrekvenční komunikační technice. K pochopení látky je uvedena řada příkladů. Třetí kapitola se zabývá problematikou generátorů signálů a to zejména harmonických a pravoúhlých. Jsou v ní uvedeny hlavní principy konstrukce LC oscilátorů, generátorů s piezoelektrickými rezonátory a RC oscilátorů. Je popsán způsob generování pravoúhlých signálů pomocí komparátorů, integrovaného obvodu 555, jsou uvedeny i některé další integrované obvody určené pro generování různých typů signálů. Ve čtvrté kapitole jsou vysvětleny základní principy konstrukce analogově číslicových a číslicově analogových převodníků. Jsou v ní uvedeny hlavní zdroje a způsoby určení chyb převodníků, vysvětlen pojem aliasing a proč je u určitých typů převodníků nutné používat antialiasingové filtry. V závěru této kapitoly jsou vysvětleny důležité parametry převodníků vyráběných různými výrobci integrovaných obvodů. Knihu mohou jako užitečnou pomůcku používat nejen studenti průmyslových škol, ale může být užitečná i pro posluchače vysokých škol zejména těch, které jsou zaměřeny na informační technologie, strojírenství apod. Může sloužit také jako vhodná příručka pro práci techniků a zájemců o elektroniku. Historie vydání 1. vydání - 2009 - ISBN 978-80-7300-240-4 Stručný obsah Reálné vlastnosti pasivních obvodových prvků kmitočtových filtrů a generátorů signálů Kmitočtové filtry (Frequency Filters) Generátory signálů Analogově číslicové převodníky ADP Dodatky Témata obecná problematika krystaly, krystalové oscilátory Reálné vlastnosti pasivních obvodových prvků kmitočtových filtrů a generátorů signálů, Vlastnosti reálných pasivních komponent, Reálná indukční cívka, Reálný kondenzátor, Reálný rezistor, Piezoelektrické rezonátory, Dielektrický rezonátor, Kmitočtové filtry (Frequency Filters), Úvod, Co to jsou kmitočtové filtry, Klasifikace filtrů podle impulzní odezvy, Dělení filtrů podle kmitočtové charakteristiky, Klasifikace filtrů podle způsobu realizace, Analogové selektivní filtry, Jednoduché


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.