Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen BEN - technická literatura Elektronika - M. Frohn a kol.

Učebnice/Odborná literatura

BEN - technická literatura Elektronika - M. Frohn a kol.

Hodnocení: 1x
  • 4

Předkládaná učebnice čtenáře seznamuje se základními mechanismy vedení proudu v polovodiči a se součástkami, které těchto mechanismů využívají. Čtenář se tak může dozvědět o diodách, bipolárních a unipolárních tranzistorech, operačních zesilovačích, svítivých diodách a optoelektronických prvcích, senzorech a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.83757

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? BEN - technická literatura Elektronika - M. Frohn a kol. koupíte i tady

Specifikace BEN - technická literatura Elektronika - M. Frohn a kol.

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 442 Kč

Publikace: Elektronika - Polovodičové součástky a základní zapojení - Učebnice elektroniky. Předkládaná učebnice čtenáře seznamuje se základními mechanismy vedení proudu v polovodiči a se součástkami, které těchto mechanismů využívají. Čtenář se tak může dozvědět o diodách, bipolárních a unipolárních tranzistorech, operačních zesilovačích, svítivých diodách a optoelektronických prvcích, senzorech a vícevrstvých spínacích součástkách. U popisovaných součástek je vždy uveden princip, základní vlastnosti, » ... a dál?

Produkt BEN - technická literatura Elektronika - M. Frohn a kol.

BEN - technická literatura Elektronika - M. Frohn a kol. - parametry

Název produktu: BEN - technická literatura Elektronika - M. Frohn a kol.
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 442 Kč
Maximální cena: 561 Kč
Ušetríte až: 119 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Předkládaná učebnice čtenáře seznamuje se základními mechanismy vedení proudu v polovodiči a se součástkami, které těchto mechanismů využívají. Čtenář se tak může dozvědět o diodách, bipolárních a unipolárních tranzistorech, operačních zesilovačích, svítivých diodách a optoelektronických prvcích, senzorech a vícevrstvých spínacích součástkách. U popisovaných součástek je vždy uveden princip, základní vlastnosti, charakteristiky a možnosti využití. Velkou předností učebnice je velké množství schémat, podrobných charakteristik a katalogových listů jednotlivých součástek, které spolu s vysvětlujícím textem umožňují úplné pochopení jejich funkce a orientaci ve vyráběných typech. Tak čtenář získá ucelený obraz nejen o principu činnosti uváděných součástek, ale i o možných způsobech jejich využití. Každá kapitola textu je doplněna řadou vhodně volených příkladů, které usnadňují pochopení probíraných témat. Při jejich řešení jsou používány nenáročné matematické formulace, které neodradí ani studenty, kteří k matematice nemají zrovna nejvřelejší vztah. Učebnice vychází z 9. celoněmeckého vydání. Jejími autory jsou vyučující na Institutu Heinze Piesta při univerzitě v Hannoveru. V Německu slouží jako jednotný studijní materiál pro uchazeče o získání průkazu o kvalifikaci v oboru "Elektronika" ve druhé etapě vzdělávání. V Německu je učebnice ještě doplněna pracovními listy a sbírkou kontrolních úloh. Předkládaná učebnice může sloužit pro každodenní použití jako studijní materiál pro prohlubování a upevňování vědomostí, samostatné opakování učební látky nebo pouze jako přehledná příručka. Historie vydání 1. vydání - březen 2006 - ISBN 80-7300-123-3 Stručný obsah Polovodičové diody Bipolární tranzistory Tranzistory řízené elektrickým polem Tyristory, triaky a diaky Optoelektronické součástky Operační zesilovače Senzory Témata Polovodičové diody, Všeobecné poznatky, Fyzika polovodičů, Polovodičové materiály, Vlastní vodivost, Dotovaný polovodič, Nevlastní vodivost, Polovodič typu N, Polovodič typu P, Přechod PN, Vytvoření přechodu PN, Přechod PN bez připojeného napětí, Přechod PN v propustném směru, Přechod PN v závěrném směru, Usměrňovací a spínací diody, Charakteristiky, Charakteristické hodnoty, Mezní hodnoty, Parametry, Teplotní závislost, Charakteristické vlastnosti křemíkových, germaniových a selenových diod, Značení diod, Značení podle normy "JEDEC", Značení podle normy "Pro-Electron", Příklady použití usměrňovacích a spínacích diod, Zapojení usměrňovačů, Jednocestný usměrňovač, Dvoucestné usměrňovače, Filtrace výstupního napětí usměrňovače, Zdvojovače a násobiče napětí, Diodové spínače, Základní princip, Logické operace, Omezovače, Zenerovy diody, Základní princip a činnost, Charakteristické hodnoty, Charakteristiky, Velikosti Zenerových napětí, Teplotní závislost, Diferenciální odpor, Charakteristické a mezní hodnoty, Příklady originálních katalogových listů, Příklady použití, Stabilizace napětí, Omezovače napětí se Zenerovýmí diodami, Kapacitní diod


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.