Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen BEN - technická literatura Dielektrické prvky a systémy - Václav Mentlík

Učebnice/Odborná literatura

BEN - technická literatura Dielektrické prvky a systémy - Václav Mentlík

Hodnocení: 1x
  • 4

Chování dielektrického podsystému, které je klíčové pro bezporuchový chod elektrických zařízení, je funkcí fyzikálních a strukturálních vlastností jeho jednotlivých elementů. Pro správné chápání jednotlivých vlastností a opodstatněnou volbu prvků tohoto podsystému - aplikovaných materiálů - se neobejdeme bez poznatků ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? BEN - technická literatura Dielektrické prvky a systémy - Václav Mentlík koupíte i tady

Specifikace BEN - technická literatura Dielektrické prvky a systémy - Václav Mentlík

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 187 Kč

Chování dielektrického podsystému, které je klíčové pro bezporuchový chod elektrických zařízení, je funkcí fyzikálních a strukturálních vlastností jeho jednotlivých elementů. Pro správné chápání jedno ... a dál?

Produkt BEN - technická literatura Dielektrické prvky a systémy - Václav Mentlík

BEN - technická literatura Dielektrické prvky a systémy - Václav Mentlík - parametry

Název produktu: BEN - technická literatura Dielektrické prvky a systémy - Václav Mentlík
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 187 Kč
Maximální cena: 235 Kč
Ušetríte až: 48 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Chování dielektrického podsystému, které je klíčové pro bezporuchový chod elektrických zařízení, je funkcí fyzikálních a strukturálních vlastností jeho jednotlivých elementů. Pro správné chápání jednotlivých vlastností a opodstatněnou volbu prvků tohoto podsystému - aplikovaných materiálů - se neobejdeme bez poznatků vysvětlujících a přibližujících jejich chování. Je nutné chápat dění ve struktuře materiálů, vazbu a odraz těchto dějů ve vnějším chování i jeho vlastnostech. Při vlastní výrobě přistupuje další aspekt, a sice vznikající vzájemné interakce ovlivňující finální vlastnosti výrobku. V neposlední řadě musíme respektovat interakce mezi zařízením a prostředím v němž pracuje. I zde zohledňujeme a bereme v úvahu fyzikální zákonitosti a hledáme jejich souvislost s měnícími se vlastnostmi materiálů i zařízení. Úvodní část knihy je proto věnována základům fyziky dielektrik podaným z aplikačního hlediska vztahu struktura - vlastnost s cílem usnadnit proniknutí do uvedených souvislostí. Procesy probíhající v izolantech, jejich znalost a vazby se úzce váží na akutní potřebu získávání vydatných a plně výpovědischopných informací o vlastnostech prvků ve výchozím stavu i během zpracování, kdy se plně uplatňují vzájemné interakce prvků, technologických procesů a prostředí výroby. Tato skutečnost vede k nutnosti znalostí z oblasti diagnostiky izolantů, sloužící ke zjišťování nutných uvedených informací. Se současným nárůstem požadavků na elektrická zařízení a jejich části význam této problematiky neustále roste. Z tohoto důvodu je tematika diagnostiky izolantů náplní druhé části knihy. Pro praktické aplikace je posléze uveden ve třetí části knihy přehled hlavních skupin a představitelů izolantů usnadňující orientaci v této oblasti s ohledem na jejich vlastnosti a zejména teplotní odolnost - klíčové hledisko jejich třídění.Publikace je určena všem, kteří ve své práci či studiu přicházejí s problematikou dielektrických prvků a systémů do kontaktu a chtějí proniknout do jejich světa. Historie vydání 1. vydání - srpen 2006 - ISBN 80-7300-189-6 Stručný obsah Dielektrika a izolanty Základní aspekty fyziky dielektrik Diagnostika izolantů a její metody Elektroizolační systémy a jejich prvky Témata obecné termíny dielektrikum, izolant, dielektrický izolační materiál. Dielektrika a izolanty, Základní aspekty fyziky dielektrik, Interakce elektrického pole a látek, Makroskopické hledisko na polarizaci dielektrika, Mikroskopické hledisko na polarizaci dielektrika, Vnitřní lokální pole v dielektriku, Mechanismy polarizací a jejich druhy, Obecně o polarizaci, Deformační polarizace, Elektronová polarizace, Iontová polarizace, Polarizace pružně vázaných dipólových momentů, Relaxační polarizace, Iontová relaxační polarizace, Dipólová relaxační polarizace, Migrační polarizace, Účinky prostorového náboje, Dynamický model nehomogenního dielektrika, Dielektrikum v elektrostatickém poli, Dielektrikum ve střídavém elektrickém poli, Dielektrická absorpce, Elektrická vodivost di


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.