Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen BEN - technická literatura Detekce a měření různých druhů záření - Tomáš Fukátko

Učebnice/Odborná literatura

BEN - technická literatura Detekce a měření různých druhů záření - Tomáš Fukátko

Hodnocení: 1x
  • 4

Základní poslání knihy je osvěta a zmapování oblastí, které byly doposud doménou výzkumných pracovišť nebo armády. Tato kniha má sloužit čtenáři k získání základních vědomostí o oblasti detekce a měření různých druhů záření. Neklade si tedy v žádném případě nároky na vyčerpávající odbornou publikaci v tomto oboru, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.85961

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace BEN - technická literatura Detekce a měření různých druhů záření - Tomáš Fukátko

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 292 Kč

Základní poslání knihy je osvěta a zmapování oblastí, které byly doposud doménou výzkumných pracovišť nebo armády. Tato kniha má sloužit čtenáři k získání základních vědomostí o oblasti detekce a měření různých druhů záření. Neklade si tedy v žádném případě nároky na vyčerpávající odbornou publikaci v tomto oboru, protože to by vyžadovalo rozsah několika stovek a tisíců stran, a přesto by nebyly zcela postiženy nové poznatky a metody vznikající v této oblasti. Dle názoru autora má knižní vydání postihovat zejména » ... a dál?

Produkt BEN - technická literatura Detekce a měření různých druhů záření - Tomáš Fukátko

BEN - technická literatura Detekce a měření různých druhů záření - Tomáš Fukátko - parametry

Název produktu: BEN - technická literatura Detekce a měření různých druhů záření - Tomáš Fukátko
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 292 Kč
Maximální cena: 392 Kč
Ušetríte až: 100 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Základní poslání knihy je osvěta a zmapování oblastí, které byly doposud doménou výzkumných pracovišť nebo armády. Tato kniha má sloužit čtenáři k získání základních vědomostí o oblasti detekce a měření různých druhů záření. Neklade si tedy v žádném případě nároky na vyčerpávající odbornou publikaci v tomto oboru, protože to by vyžadovalo rozsah několika stovek a tisíců stran, a přesto by nebyly zcela postiženy nové poznatky a metody vznikající v této oblasti. Dle názoru autora má knižní vydání postihovat zejména základní metody a vědomosti. Jako zdroj informací o "novinkách" mají sloužit zejména různé semináře, články v odborných časopisech a dnes především také Internet. Knížka byla napsána na základě poznámek, nahromaděných autorem během jeho celoživotní odborné činnosti. Znamená to, že kniha není psána jako ucelená odborná publikace ale spíše jako takzvaný sborník, ve kterém jednotlivé kapitoly a přílohy se vztahují k oblastem majícím více nebo méně vztah k problematice "záření". V knížce jsou vědomě opomíjeny takové oblasti záření, které jsou buď podrobně popsány v řadě jiných publikací (na příklad oblast radiových vln), nebo naopak přesahují svojí specifičnosti zaměření této knížky (sborníku). Jedná se na příklad o vznik a působení některých druhů ionizujícího záření, vznikajících při urychlování nabitých částic nebo při činnosti jaderných reaktorů. Jsou zde rovněž opomíjeny některé moderní metody detekce záření, které byly objeveny nebo rozpracovány v posledních letech. Jedná se na příklad o oblast detekce neutronů pomocí změny zabarvení krystalových detektorů po dopadu neutronu. Tato metoda byla na příklad použita v přístrojích TOLEDO [82]. Jiným případem může být použití detektorů záření na bázi živých organismů, nehledě na speciální metody, které jsou používané pro detekci v astronomii a s ní souvisejících vědních oborech. Historie vydání 1. vydání - 2007- ISBN 978-80-7300-193-3 Stručný obsah Úvod - druhy záření Detektory záření Zdroje ionizujícího záření Detekce elektromagnetického záření Zdroje elektromagnetického záření Metodika detekce záření Detekce elektromagnetického záření Vyhodnocovací metody v oblasti měření záření Přílohy Teorie měření Základní elektronické obvody detektorů Vznik záporných vzdušných iontů a princip činnosti korónového ionizátoru vzduchu Poznámky k některým použitým výrazům Literatura Témata Úvod - druhy záření, Záření optické, Rádiové vlny, Rentgenové záření, Záření gama, Záření sluneční, Reliktní záření, Záření brzdné, Čerenkovovo záření, Luminiscence, Ionizující záření, Záření korpuskulární, Zvláštní druhy korpuskulárního záření, Foton, Fotoelektrický jev, Gama záření, Interakce mezi zářením a hmotou, Ionizace molekul hmoty, Interakce, Ionizace hmoty u záření charakteru vlnového, Hloubka průniku ionizačního záření hmotou, Ionizace, Ionizační potenciál, Emise, Emise fotonů, Emise elektronů, Fotonová emise, Metodika detekce záření, Detekce ionizujícího záření, Detekce ionizujícího záření fotochemickou reakci,


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.