Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Behringer Wolfgang: Chonrad Stoeckhlin a „noční houf“

Knihy

Behringer Wolfgang: Chonrad Stoeckhlin a „noční houf“

Hodnocení: 0x
  • 4

Chonrad Stoeckhlin a „noční houf“ . Příběh z raného novověku - Wolfgang Behringer V knize Chonrad Stoeckhlin a „noční houf“ Behringer líčí příběh dvou pastýřů z konce 16. století, kteří si navzájem slíbili, že pokud jeden z nich zemře, přijde toho druhého navštívit a bude mu podrobně vyprávět o posmrtném životě. Na ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.4926
doprava zdarma
skladem

Jaké má kniha
Chonrad Stoeckhlin a „n..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Behringer Wolfgang: Chonrad Stoeckhlin a „noční houf“ koupíte i tady

Specifikace Behringer Wolfgang: Chonrad Stoeckhlin a „noční houf“

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 174 Kč

Kniha - autor Wolfgang Behringer, 204 stran, česky, Pevná bez přebalu lesklá. V knize Chonrad Stoeckhlin a noční houf autor líčí příběh dvou pastýřů z konce 18. století, kteří si navzájem slíbili, že pokud jeden z nich zemře, přijde druhého navštívit a bude mu podrobně vyprávět o posmrtném životě. Na základě inkvizičního vyšetřování Konráda Stoecklina Behringer vykresluje svět lidové kultury a lidové zbožnosti raného novověku a barvitým způsobem zachycuje soudobé pověrečné představy o smrti a posmrtném bytí, jež » ... a dál?

Produkt Behringer Wolfgang: Chonrad Stoeckhlin a „noční houf“

Behringer Wolfgang: Chonrad Stoeckhlin a „noční houf“ - parametry

Název produktu: Behringer Wolfgang: Chonrad Stoeckhlin a „noční houf“
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 174 Kč
Maximální cena: 236 Kč
Ušetríte až: 62 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 0 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Chonrad Stoeckhlin a „noční houf“ . Příběh z raného novověku - Wolfgang Behringer V knize Chonrad Stoeckhlin a „noční houf“ Behringer líčí příběh dvou pastýřů z konce 16. století, kteří si navzájem slíbili, že pokud jeden z nich zemře, přijde toho druhého navštívit a bude mu podrobně vyprávět o posmrtném životě. Na základě inkvizičního vyšetřování Chonrada Stoeckhlina Behringer vykresluje svět pověrečné lidové kultury raného novověku a barvitým způsobem zachycuje soudobé pověrečné představy o smrti a posmrtném bytí, o létání vzduchem a o materiální i potravinové hojnosti, jež se střetávaly s názory proti pověrám bojujících inkvizitorů. Možná bezděčná, možná naopak zcela cílená poznámka Chonrada Stoeckhlina o tom, že se v doprovodu anděla účastnil putování tzv. „nočního houfu“, během něhož získal nejen obecně uznávané léčitelské schopnosti, ale i dovednost rozpoznávat čarodějnice, zavdala podnět k rozsáhlému čarodějnického vyšetřování na statcích augsburského biskupa. Na základě Stockhlinových výpovědí bylo nakonec obviněno a upáleno několik desítek žen a výjimečně i mužů. Behringer mistrně rekonstruuje jak mechanismus inkvizičního vyšetřování, tak způsob myšlení inkvizitorů konce 16. století, kteří veškeré představy lidové víry ztotožňovali s působením ďábla. Spolu s tím však rovněž ukazuje, jak etnografická bádání počínaje bratry Grimmy zkreslila a zneprůhlednila povědomí o lidové kultuře a jak nám teprve návrat k pramenům 15. a 16. století umožňuje bez předsudků nahlédnout do náboženských představ obyčejných a literárně nevzdělaných lidí, v nichž se křesťanství mísilo s nejrůznějšími animálními kulty. Vydání knihy podpořilo hlavní město Praha. z kategorie Knihy | Odborná literatura | Historie a military | Dějiny/Historie | Novověk od Argo naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz!


Přidat recenzi pro Behringer Wolfgang: Chonrad Stoeckhlin a „noční houf“

  • 0

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné!

Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2019 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.