Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Béatrice Trélaun: Překonávání konfliktů v rodině

Učebnice/Odborná literatura

Béatrice Trélaun: Překonávání konfliktů v rodině

Hodnocení: 1x
  • 4

ANOTACE: V každodenním rodinném životě a během vývoje rodiny dochází občas nebo i často k nedorozuměním, hádkám a střetům. Někdo je tváří v tvář těm druhým odzbrojen, někdo reaguje prudce, křičí... napětí vzrůstá. Jak společně lépe žít a jak spolu dobře vycházet? Kniha vede čtenáře ke zvládání konfliktů mezi členy ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Béatrice Trélaun: Překonávání konfliktů v rodině koupíte i tady

Specifikace Béatrice Trélaun: Překonávání konfliktů v rodině

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 148 Kč

V každodenním rodinném životě a během vývoje rodiny dochází občas nebo i často k nedorozuměním, hádkám a střetům. Někdo je tváří v tvář těm druhým odzbrojen, někdo reaguje prudce, křičí... napětí vzrůstá. Jak společně lépe žít a jak spolu dobře vycházet? Kniha vede čtenáře ke zvládání konfliktů mezi členy rodiny a ukazuje, jak jim předcházet, pomáhá rodičům usměrňovat hádky mezi sourozenci a naznačuje cestu, jak překonávat konflikty dětí a rodičů s dětmi od nejmladšího věku. Nabízené postupy, způsoby komunikace a » ... a dál?

Produkt Béatrice Trélaun: Překonávání konfliktů v rodině

Béatrice Trélaun: Překonávání konfliktů v rodině - parametry

Název produktu: Béatrice Trélaun: Překonávání konfliktů v rodině
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 148 Kč
Maximální cena: 185 Kč
Ušetríte až: 37 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

ANOTACE: V každodenním rodinném životě a během vývoje rodiny dochází občas nebo i často k nedorozuměním, hádkám a střetům. Někdo je tváří v tvář těm druhým odzbrojen, někdo reaguje prudce, křičí... napětí vzrůstá. Jak společně lépe žít a jak spolu dobře vycházet? Kniha vede čtenáře ke zvládání konfliktů mezi členy rodiny a ukazuje, jak jim předcházet, pomáhá rodičům usměrňovat hádky mezi sourozenci a naznačuje cestu, jak překonávat konflikty dětí a rodičů s dětmi od nejmladšího věku. Nabízené postupy, způsoby komunikace a možnosti řešení, které lze využít při střetnutích mezi dospělými, dětmi a dospívajícími, ilustrují četné příklady. OBSAH: Úvod Rodina se vyvíjí Umět společně žít: umění, které se pěstuje v každodenním životě Konflikt je součástí lidského vztahu, tedy i života Násilí je vyhrocením konfliktu a selháním komunikace Jaké jsou cíle této knihy? Jak číst tuto knihu? Co můžete v knize nalézt? 1. Jak „postavit násilí v každodenním životě mimo hru“ Příklad rodiny „A“ Příklad Umění žít společně Péče o sebe – obděláváme svou zahradu Naslouchání druhému, přijetí jeho odlišnosti Vyjádření pocitu řečí v osobě, tedy „já“ Péče o vztah Jak předcházet násilí Potřeba nově promýšlet způsob soužití s dětmi Výchova bez „pozitivního výprasku“ Narození dítěte ve vztahu k sociabilitě budoucího dospělého jedince Pozor na obrazovou prezentaci násilí Stanovení hranic, které dítě potřebuje k růstu Zvládání konfliktů Různé způsoby reakce na konflikt Různé způsoby zvládání konfliktu v rodině Výhody domluvy a mediace Nároky domluvy a mediace 2. Děti se dohadují: jak zaujmout efektivní postoj? Pět účinných výchovných postojů Postoje, které jsou často neúčinné Různé stupně konfliktů Zásahy rodičů 3. Jste svědkem konfliktu: můžete se stát prostředníkem Stali jste se svědkem konfliktu u vás v rodině? Kdy se stát prostředníkem? Co to je být prostředníkem (mediátorem) Jak postupuje prostředník Několik možných úskalí 4. Dostanete se s někým do konfliktu: dávejte podněty ke konstruktivní domluvě Jaká jsou témata neshod, v nichž můžete být jako členové rodiny zapleteni? Co je domluva? Několik osobních postojů usnadňujících domluvu Jednoduchá domluva Domluva pro „pokročilé“ Krátce a okamžitě Styl „rodinné schůzky“ Využití při konfliktech v páru nebo mezi dospělými osobami Využití při rodičovských konfliktech po rozvodu nebo rozchodu 5. Konflikt nelze vyřešit: je vhodné obrátit se na profesionálního rodinného mediačního pracovníka Otevřený dopis potenciálním uživatelům Charakteristika rodinné mediace Asociace mediátorů České republiky (AMČR) Dvě setkání rodinné mediace s Martinou a Oldřichem Mediace v komiksu Doplňující literatura Kontaktní adresy Etický kodex Asociace mediátorů ČR Pozor, křehké! A co dělat v praxi? Dítě – oběť násilí... Proč? Špatné zacházení s dítětem... Jaké to může mít následky? Jestliže i přesto pociťujete... AUTOR: Béatrice Trélaün, matka dvou dětí, se věnuje práci s rodinami v rodinné poradně, pracuje ve francouzské asociaci Familles Systemes - Trai


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.