Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen BB ART Georges Braque

Knihy

BB ART Georges Braque

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Georges Braque - Životopis - Georges Braque. V prvním vyčerpávajícím životopise této pozoruhodné osobnosti se autor dostává do samotného srdce člověka a jeho díla, čerpá z řady nových pramenů a odhaluje umělce, který spolu s Picassem a Matissem stál u zrodu největší revoluce ve způsobu vidění reality od ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.78788

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace BB ART Georges Braque

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 407 Kč

Georges Braque, průkopník moderního umění a zakladatel kubismu, byl tvůrčí génius a neúnavný inovátor. Jeho životní osud zůstával však až dosud nejvýznamnějším zatím nezveřejněným příběhem umění dvacátého století. samotného srdce člověka a jeho díla, čerpá z řady nových pramenů a odhaluje umělce, který spolu s Picassem a Matissem stál u zrodu největší revoluce ve způsobu vidění reality od dob renesance. V této významné biografii Alex Danchev zkoumá Braquovu tvořivost, pátrá v jeho soukromých i profesních vztazích » ... a dál?

Produkt BB ART Georges Braque

BB ART Georges Braque - parametry

Název produktu: BB ART Georges Braque
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 407 Kč
Maximální cena: 407 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Georges Braque - Životopis - Georges Braque. V prvním vyčerpávajícím životopise této pozoruhodné osobnosti se autor dostává do samotného srdce člověka a jeho díla, čerpá z řady nových pramenů a odhaluje umělce, který spolu s Picassem a Matissem stál u zrodu největší revoluce ve způsobu vidění reality od dob renesance. V této významné biografii Alex Danchev zkoumá Braquovu tvořivost, pátrá v jeho soukromých i profesních vztazích a obohacuje naše chápání jednoho mimořádně plodného uměleckého období. Braque se ukazuje jako inspirativní člověk a revoluční umělec, který si plně zaslouží být uznán jako vynikající postava moderního umění. Po Picassovi a Matissovi je Braque třetím mužem moderního umění. Spolu s Picassem se stal průkopníkem největší revoluce v západním způsobu vidění od dob renesance, a pokud lze říci, že nějaký „ismus“ vynalezl určitý člověk, pak kubismus vynalezl Braque. V životě byl spojením hrdinného vojáka a zenového mistra, zdá se, že dokázal přežít všechno – dokonce i roztříštění lebky na západní frontě v roce 1915 – ale v okamžiku smrti zůstává jeho příběh nevypovězený. Odhalit Braqua, jak to zde činí Alex Danchev, znamená zrevidovat Picassa – a osvětlit jedny z nejvlivnějších postav moderního umění. Georges Braque, průkopník moderního umění a zakladatel kubismu patří k nejdůležitějším umělcům dvacátého století. Přesto až dosud nebyl příběh jeho života plně vypovězen. Alex Danchev v tomto obsáhlém životopise čerpá z bohatství nových pramenů, aby nám ukázal člověka, který byl předzvěstí jedné z největších revolucí v umění od dob renesance. Braque zasvětil svůj život posunování hranic možného. Výtvarný kritik Louis Vauxcelles razil termín kubismus, když hodnotil Braquův převratný obraz Domy v L´Estaque, jejž Matisse později označil za „skutečně první obraz, který znamenal počátek kubismu.“ O několik let později, v roce 1912, Braque jako první zavedl koláž jako druh výtvarného umění svým průkopnickým dílem Mísa s ovocem a sklenice. Tento světově známý malíř byl také vysoce uznávaným básníkem a filozofem, jejž oceňovali Sartre a Heidegger. Braque také statečně bojoval v první světové válce. V bitvě u Somme utrpěl vážnou frakturu lebky a málem zahynul. Nejbohatší ovoce však přineslo Braquovo partnerství s Picasem, které se také stalo předmětem legendy. Tito dva muži, celoživotní přátelé a soupeři, navzájem hodnotili každý svůj krok a vytvářeli umělecké spojenectví, které bylo důvěrné, intenzivní a mělo veliký vliv. Společně zavrhli lineární perspektivu a zavedli do umění novou svobodu a vzrušení. V této vynikající biografii Danchev prozkoumává Braquovu tvořivost, sleduje jeho osobní i profesní vztahy – mimo jiné s Beckettem. Cézannem, Giacomettim, Matissem a Miróem – a obohacuje naše chápání mimořádně plodného období v dějinách umění. Braque se nám zjevuje jako smělý inovátor, revoluční génius a výrazná postava moderního umění. Publikace: Georges Braque - Životopis - Georges Braque. BB ART - Jazyk: CZ - 378 str. - ISBN: 80-


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.