Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Barrister & Principal Leonardo da Vinci aneb Vědy o malířství

Knihy

Barrister & Principal Leonardo da Vinci aneb Vědy o malířství

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Publikace: Leonardo da Vinci aneb Vědy o malířství - Gesto v umění - André Chastel. Šest studií známého francouzského historika umění Andrého Chastela sebraných v tomto svazku je členěno do dvou tematických oddílů. V prvních třech studiích se autor zabývá mnohovrstevnatou osobností renesančního umělce Leonarda da ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.64286
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Barrister & Principal Leonardo da Vinci aneb Vědy o malířství

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 167 Kč

Šest studií známého francouzského historika umění Andrého Chastela sebraných v tomto svazku je členěno do dvou tematických oddílů.. V prvních třech studiích se autor zabývá mnohovrstevnatou osobností renesančního umělce Leonarda da Vinci a jeho vědami o malířství, ale také nutnými mezemi jeho tehdejšího poznání. V části druhé přinášíme tři Castelovy studie o problematice gesta umění, jíž věnoval velkou pozornost na svých seminářích na Collége de France i v řadě jiných odborných textů. Pomocí příkladů od antiky » ... a dál?

Produkt Barrister & Principal Leonardo da Vinci aneb Vědy o malířství

Barrister & Principal Leonardo da Vinci aneb Vědy o malířství - parametry

Název produktu: Barrister & Principal Leonardo da Vinci aneb Vědy o malířství
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 167 Kč
Maximální cena: 167 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Publikace: Leonardo da Vinci aneb Vědy o malířství - Gesto v umění - André Chastel. Šest studií známého francouzského historika umění Andrého Chastela sebraných v tomto svazku je členěno do dvou tematických oddílů. V prvních třech studiích se autor zabývá mnohovrstevnatou osobností renesančního umělce Leonarda da Vinci a jeho vědami o malířství, ale také nutnými mezemi jeho tehdejšího poznání. V části druhé přinášíme tři Chastelovy studie o problematice gesta v umění, jíž věnoval velkou pozornost na svých seminářích na College de France i v řadě jiných odborných textů. Pomocí příkladů od antiky až po 20. století zkoumá znaky této nonverbální komunikace a snaží se ukázat, co vše z nich můžeme v dnešní době vyčíst a kde se naopak skrývají rizika takovéto interpretace. André Chastel (1912–1990), významný historik umění a autor řady odborných prací především o italském renesančním umění. V edici DĚJINY A TEORIE UMĚNÍ již česky vyšla jeho kniha Vyplenění Říma. Od manýrismu k protireformaci (2003). Publikace: Leonardo da Vinci aneb Vědy o malířství - Gesto v umění - André Chastel.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.