Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Barrister a Principal Umělci, objednavatelé a styl

Knihy naučná literatura

Barrister a Principal Umělci, objednavatelé a styl

Hodnocení: 1x
  • 4

Jeden ze zakladatelů dějin umění jako odborné disciplíny Carl Friedrich von Rumohr (1785 - 1842) odpověděl kdysi ve společnosti na dotaz, jaký smysl má zabývání se dějinami umění: Umělecké dílo nelze zcela prožít, pokud nebudou ozřejměny všechny okolnosti a vztahy, za nichž a z nichž vzniklo. Studie uspořádané v ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Barrister a Principal Umělci, objednavatelé a styl

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 445 Kč

Jeden ze zakladatelů dějin umění jako odborné disciplíny Carl Friedrich von Rumohr (1785-1842) odpověděl kdysi ve společnosti na dotaz, jaký smysl má zabývání se dějinami umění: "Umělecké dílo nelze z ... a dál?

Produkt Barrister a Principal Umělci, objednavatelé a styl

Barrister a Principal Umělci, objednavatelé a styl - parametry

Název produktu: Barrister a Principal Umělci, objednavatelé a styl
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 445 Kč
Maximální cena: 614 Kč
Ušetríte až: 169 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Jeden ze zakladatelů dějin umění jako odborné disciplíny Carl Friedrich von Rumohr (1785 - 1842) odpověděl kdysi ve společnosti na dotaz, jaký smysl má zabývání se dějinami umění: Umělecké dílo nelze zcela prožít, pokud nebudou ozřejměny všechny okolnosti a vztahy, za nichž a z nichž vzniklo. Studie uspořádané v tomto svazku se snaží některé z těchto okolností ukázat. Jiří Kroupa, brněnský profesor dějin umění, představuje různorodá témata, kterými se zabývá, ale též různá období vzniku uměleckých děl (důraz ovšem klade na svou barokní specializaci) a svůj přístup k umění založený na Rumohrově tradici. Většina textů vznikla původně ve formě přednášek pro veřejnost v cyklu "před originály ze sbírek Moravské galerie v Brně" v 90. letech 20. století. Některé z těchto přednášek se později staly základem důkladněji přepracovaných odborných prací, ale určitý "vyprávějící" přístup jim přece jen zůstal vlastní. Studie jsou sestaveny do částí, které se snaží ukázat různorodé okolnosti vzniku výtvarných

děl: "sapere" a "pratica" (tvůrčí praktiky a znalosti), umělecká úloha a forma na příkladu dějin valtického zámku, "bel composto" (propojení architektury s ostatními uměleckými obory), emblematika v barokním malířství, "disegno" a různé způsoby kresby, ale též úvahy o moderním umění. Autor přitom neusiluje o jediný recept na vnímání umění, ale snaží se ukázat někdy značně různorodé způsoby, jak můžeme pochopit význam uměleckého díla. Autor : Jiří Kroupa, Druh sortimentu : Kniha, Umělci, objednavatelé a styl, Jazyk : Čeština, Počet stran : 160 Autor knihy Jiří Kroupa, Vydavatelstvo Barrister & Principal, , Studie z dějin umění Studie z dějin umění o historickém porozumění umělcům a jejich dílům.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.