Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Barbora Hřebíčková: Můj Hostýn je prázdný

Próza - beletrie

Barbora Hřebíčková: Můj Hostýn je prázdný

Hodnocení: 1x
  • 4

Můj Hostýn je prázdnýBarbora HřebíčkováAutorčin úvod ke knize:Vážený čtenáři,nejraději bych tento text nechala promlouvat sama za sebe, tak jak jsem jej nalezla a upravila. Uvědomuji si však, že jeho forma dopisya deníkové záznamy vyvolává pochyby o co vlastně jde. Předkládám vám český příběh, který byl zpracován na ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.71528
skladem

Jaké má kniha
Můj Hostýn je prázdný
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Barbora Hřebíčková: Můj Hostýn je prázdný koupíte i tady

Specifikace Barbora Hřebíčková: Můj Hostýn je prázdný

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 240 Kč

Autor : Barbora Hřebíčková, Svoji románovou prvotinu vytvořila autorka Barbora Hřebíčková na základě deníku a dopisů z rodinné pozůstalosti. Román vás provede vším podstatným, co potkalo naši zemi a její obyvatele ve dvacátém století počínaje první světovou válkou, přes první republiku a druhou válku až po období normalizace. Chvíli pohladí studentskými časy Aloise Kiliana z období předválečného Rakouska-Uherska, nechá zavzpomínat na první republiku, aby mezitím ukázal i dramatické Kilianovy osudy z obou válek » ... a dál?

Produkt Barbora Hřebíčková: Můj Hostýn je prázdný

Barbora Hřebíčková: Můj Hostýn je prázdný - parametry

Název produktu: Barbora Hřebíčková: Můj Hostýn je prázdný
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 240 Kč
Maximální cena: 299 Kč
Ušetríte až: 59 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Můj Hostýn je prázdnýBarbora HřebíčkováAutorčin úvod ke knize:Vážený čtenáři,nejraději bych tento text nechala promlouvat sama za sebe, tak jak jsem jej nalezla a upravila. Uvědomuji si však, že jeho forma dopisya deníkové záznamy vyvolává pochyby o co vlastně jde. Předkládám vám český příběh, který byl zpracován na základě pozoruhodné písemné pozůstalosti, není však opisem původních textů.Použila jsem pohnuté a citově bohaté příběhy lidí, kteří skutečněžili a psali dopisy. Interpretovala jsem jejich myšlenky a skutky tak, abych jejich osud a jejich střety s dějinami dávaly smysl logicky i psychologicky. Nevěřím, že smysl je v událostech samých, nevěřím v dějiny spásy ať již v křesťanské, komunistické nebo modernisticképodobě. Věřím jen v dějinné vztahování se k bytí. K bytí, které přistupuje, kdy chce.O čem tedy kniha je? Alois Kilian skutečně žil v Máchově ulici v Brně, za souseda měl pana Spaziera, pana Osolsobě a pana Kocmana, bojoval v první světové válce a i další fakta zjeho života odpovídají tomu, co se doopravdy stalo. Osobní dějiny a velké dějiny se utkávaly v jeho životním příběhu a v jeho duši. Dvacáté století bylo k uzoufání. Ještě že tu byla rodina, přátelé, chemie a literatura. Vždycky něco zbývá", zní jeho skromné resumépo každém novém převratu.Pro mne osobně bylo velkou zkušeností zprostředkovaně prožívat období, která známe převážně z dějepisných generalizací. Například padesátá léta. Můj hrdina si začíná zastírat, jak zásadní je rozdíl mezi proklamacemi komunistickéstrany a jejími činy. Dnes je nám všechno jasné, ale on se nedokáže od komunistického režimu ani distancovat, ani s ním plně spolupracovat. Přestává si rozumět s dcerami, zhoršuje se mu zrak, má neurotické výpadky sluchu. Doba je nad jeho síly. Spíše než k velkomyslnémuodpouštění vyzývá tento příběh ke shovívavosti k vlastním dějinám a k sobě samým. Někdy jsou tragické okolnosti skutečně nad lidské síly. Svoji románovou prvotinu vytvořila autorka Barbora Hřebíčková na základě deníku a dopisů z rodinné pozůstalosti. Román vás provede vším podstatným, co potkalo naši zemi a její obyvatele ve dvacátém století počínaje první světovou válkou, přes první republiku a druhou válku až po období normalizace. Chvíli pohladí studentskými časy Aloise Kiliana z období předválečného Rakouska-Uherska, nechá zavzpomínat na první republiku, aby mezitím ukázal i dramatické Kilianovy osudy z obou válek nebo beznaděj padesátých a sedmdesátých let. Kniha je to nadmíru zajímavá a ačkoliv psaná deníkovým způsobem, velmi dobře čitelná a strhující.

Autor: Barbora HřebíčkováEdice: B4U BeletrieRok vydání­: 2008Vazba: Brožovaná bez přebalu matnáISBN: 978-80-87222-01-0Počet stran: 488Rozměry: 210,0 x 140,0 x 30,0


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.