Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Barbora Bednaříková: Svěřenské fondy

Učebnice/Odborná literatura

Barbora Bednaříková: Svěřenské fondy cena od 0 Kč

Barbora Bednaříková: Svěřenské fondy

Hodnocení: 1x
  • 4

Institut svěřenského fondu, který se do českého právního řádu vrací s novým občanským zákoníkem, je moderním ekvivalentem různých historických forem svěřenství. Autorka sleduje historii tohoto institutu od původního římského ?deikomisu přes tradici jednotlivých rodinných fideikomisů v raněnovověkém Českém ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Barbora Bednaříková: Svěřenské fondy - parametry

Název produktu: Barbora Bednaříková: Svěřenské fondy
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Institut svěřenského fondu, který se do českého právního řádu vrací s novým občanským zákoníkem, je moderním ekvivalentem různých historických forem svěřenství. Autorka sleduje historii tohoto institutu od původního římského ?deikomisu přes tradici jednotlivých rodinných fideikomisů v raněnovověkém Českém království a úpravu svěřenství v obecném zákoníku občanském z roku 1811 až po jeho zrušení občanským zákoníkem z roku 1964.

Těžiště knihy spočívá v analýze právní úpravy svěřenství v angloamerických zemích, kde je tento institut běžnou a často používanou formou uchování a převodů rodinného majetku. Autorka si všímá zejména anglosaského trustu v Civil Code of Quebec z roku 1994, který je přímou předlohou pro úpravu správy cizího majetku v novém občanském zákoníku. Dosavadní zkušenosti s tímto institutem v Quebecu nabízí autorka jako vodítko pro praktické použití svěřenského fondu i pro správu cizího majetku v naší zemi.

Po téměř padesátiletém přerušení historické povědomosti o institutu svěřenství u nás tato kniha přispívá k obnovení znalostí o jeho vzniku a vývoji, a tím i k jeho lepšímu pochopení a využití v dnešních podmínkách. Publikace: Svěřenské fondy. Institut pro uchování a převody rodinného majetku - Barbora Bednaříková. Publikace: Svěřenské fondy. Institut pro uchování a převody rodinného majetku - Barbora Bednaříková. Barbora BednaříkováInstitut pro uchování a převody rodinného majetkuWolters Kluwer 2012, edice Právní monografieKniha, čeština, 196 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.