Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Barbara Wood: Volání minulosti

Próza - beletrie

Barbara Wood: Volání minulosti

Hodnocení: 1x
  • 4

íše se rok 1857, když se Leyla Pembertonová vrací po smrti matky na rodné sídlo svého rodu. Ačkoliv zde prožila dětství, vůbec nic si z něj nepamatuje, dokonce si nevzpomíná ani na své příbuzné, kteří ji zde přivítají.. Ačkoliv se k ní všichni chovají zdvořile, Leyla vycítí, že je to jen přetvářka. I přes tvrdošíjné ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Volání minulosti
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Barbara Wood: Volání minulosti koupíte i tady

Specifikace Barbara Wood: Volání minulosti

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 197 Kč

Píše se rok 1857, když se Leyla Pembertonová vrací po smrti matky na rodné sídlo svého rodu. Ačkoliv zde prožila dětství, vůbec nic si z něj nepamatuje, dokonce si nevzpomíná ani na své příbuzné, kteř ... a dál?

Produkt Barbara Wood: Volání minulosti

Barbara Wood: Volání minulosti - parametry

Název produktu: Barbara Wood: Volání minulosti
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 197 Kč
Maximální cena: 249 Kč
Ušetríte až: 52 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

íše se rok 1857, když se Leyla Pembertonová vrací po smrti matky na rodné sídlo svého rodu. Ačkoliv zde prožila dětství, vůbec nic si z něj nepamatuje, dokonce si nevzpomíná ani na své příbuzné, kteří ji zde přivítají.. Ačkoliv se k ní všichni chovají zdvořile, Leyla vycítí, že je to jen přetvářka. I přes tvrdošíjné mlčení obyvatel Pemberton Hurst se pouští do pátrání po vlastní minulosti i domnělém prokletí, které prý na její rodině už po léta ulpívá. Ukázka z textu „Mám právo vědět všechno.“  Colin mě najednou vzal kolem ramen a podíval se na mě tak, že mi i v teple stáje přeběhl mráz po zádech.  „Proč ses jen vracela, Leylo? Myslíš si, že víš všechno, ale přitom nevíš vůbec nic. Raději znovu odjeď! Odjeď ještě dnes –“  „Ne!“  „– vrať se ke svému architektovi. Zapomeň na Pembertony. S námi budeš jen nešťastná.“  „Coline, pověz mi, prosím tě, co mi všichni zamlčují. Cítím to z jejich chování. Vím, že jak ty, tak i Theo, strýček Henry a teta Anna skrýváte přede mnou tajemství. Chtěla bych znát pravdu. Mám na to právo.“  „Nemáš právo na nic.“  „Mám stejná práva jako vy všichni, protože jsem také Pembertonová. Narodila jsem se v tomto domě. Tvůj a můj otec byli bratři. Mám právo dovědět se všechno, co se téhle rodiny týká, ať je to jakkoli ostudné nebo zahanbující. Mám právo to vědět. Proto jsem se vrátila. Ne kvůli penězům nebo krásnému oblečení!“  Změřil si mě tím pátravým pohledem, na který jsem si už pomalu začínala zvykat.  „Tak dobře,“ zamumlal. „Povím ti to. Ale slib mi jedno, že když ti to všechno vylíčím, nepřestaneš si mě vážit a nebudeš mě nenávidět za to, že jsem to byl právě já, kdo ti to řekl!“  „Coline…“  Zdálo se, že šero kolem nás houstne a vítr venku vyl tisíci hlasy. Colin začal bezbarvým hlasem vyprávět. Autor : Barbara Woodová, Volání minulosti je román Barbary Woodové , který vypráví o jednom zvláštním návratu do rodného domu. Leyle zemřela maminka a nezbývá ji nic jiného, než se vrátit zpět domů. Kdyby bydlela sama, konzervativní společnost 19. století by ji odsoudila. Cestou do rodinného sídla se marně snaží vybavit si cokoliv z dětství, ale je to marné. Nepamatuje si nic. Volání minulosti zní cize. Jak se má cítit, když si nepamatuje na své příbuzné a nezná své kořeny? Doufá, že až uvidí dům a rodinu, na vše se rozpomene. Přijede do cizího domu, mezi lidi, které vůbec nezná. Ačkoliv tam strávila celé své dětství, nepamatuje si nikoho a nic. Všichni se k ní chovají slušně, ale dívka cítí uhýbavé pohledy, lež a nekonečné tvrdošíjné mlčení, které je odpovědí na každou její otázku. Co se jí tam stalo? Muselo to být něco hrozného, když potlačila jakoukoliv vzpomínku na dům i jeho obyvatele. Volání minulosti vychází stále naprázdno, ale Leyla se přesto rozhodla, přijít tomu na kloub. Pustí se do vlastního pátrání a zjistí, jaké události ji přiměly dokonale zapomenout na část svého života. Přesto mám čím dál větší strach z toho, co objeví. Druh sortimentu : Kniha, Volání minulosti, Jazyk : Čeština, Počet stran : 240


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.