Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Bajčan Roman: Techniky public relations aneb Jak pracovat s médii

Učebnice/Odborná literatura

Bajčan Roman: Techniky public relations aneb Jak pracovat s médii

Hodnocení: 1x
  • 4

Autor Roman Bajčan shrnuje své bohaté zkušenosti s realizací PR projektů i z práce v médiích. Hlavní pozornost věnuje nejlepším ověřeným praktickým zásadám komunikace se sdělovacími prostředky a jejich prostřednictvím i s cílovými skupinami veřejnosti, a to z perspektivy představitele či mluvčího organizace, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.67647
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Bajčan Roman: Techniky public relations aneb Jak pracovat s médii

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 162 Kč

Autor : Roman Bajčan, Druh sortimentu : Kniha, Techniky public relations aneb jak pracovat s médii, Jazyk : Čeština, Počet stran : 148 ... a dál?

Produkt Bajčan Roman: Techniky public relations aneb Jak pracovat s médii

Bajčan Roman: Techniky public relations aneb Jak pracovat s médii - parametry

Název produktu: Bajčan Roman: Techniky public relations aneb Jak pracovat s médii
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 162 Kč
Maximální cena: 270 Kč
Ušetríte až: 108 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Autor Roman Bajčan shrnuje své bohaté zkušenosti s realizací PR projektů i z práce v médiích. Hlavní pozornost věnuje nejlepším ověřeným praktickým zásadám komunikace se sdělovacími prostředky a jejich prostřednictvím i s cílovými skupinami veřejnosti, a to z perspektivy představitele či mluvčího organizace, jejího PR manažera, resp. její PR agentury. Autor charakterizuje jednotlivé druhy médií i konkrétní techniky komunikace s nimi, výstižně popisuje úlohu, obsah i principy PR aktivit v kontextu ostatních podnikových komunikačních aktivit, poskytuje praktická doporučení pro organizaci a „režii“ tiskových konferencí a podobných příležitostí ke komunikaci se sdělovacími prostředky. Ukazuje, jaké profesionální nároky jsou na osobnost mluvčího organizace kladeny, jaká jsou specifická pravidla jednání se zástupci médií, jak novinářům vytvořit dobré podmínky pro jejich práci a jak komunikační aktivity správně načasovat. Velkou pozornost autor věnuje také zásadní otázce měření efektivnosti komunikačních aktivit (monitoring médií, mediální audit, mediální hodnotová analýza). Přílohy knihy navíc přinášejí i ukázky těchto technik s využitím konkrétních příkladů z praxe. Velice cenné jsou i zkušenosti a poznatky týkající se krizové komunikace, včetně doporučené podoby scénáře komunikačních aktivit v případě krize, jehož závazným zněním by měla každá organizace disponovat. V Bajčanově knize se nám dostává jednoho z mála ucelených textů na téma PR, jejichž autorem je praktik v oboru. V tom spočívá i síla a přesvědčivost knihy – autor neporovnává definice, necituje autority, neuvádí prameny a doporučenou literaturu. Staví na vlastní zkušenosti se sdělovacími prostředky a na poznatcích prověřených realizací vlastních komunikačních projektů. V tom spočívá i mimořádná hodnota knihy. Předmluvu k objevnému, čtivému, neotřelému a místy možná i lehce provokativnímu „návodu k použití médií“ napsala Irena Válová (ukázka níže.)„Z vlastní zkušenosti vím, že žádná agentura a žádný PR profesionál nikdy doopravdy neprozradí, jaké techniky a strategie používá k úspěšnému dosažení cíle. Roman Bajčan to ale (...) ve své knize udělal. S tvrdostí a otevřeností, kterou někteří označí za cynismus, jiní za konstatování reality. (...) Roman Bajčan je bývalý ekonomický novinář, který ,přešel na druhou stranu´  do světa techniky komunikace. Nyní odkrývá z obou disciplín více, než musí. (...) Kniha obsahuje sdělení o tom, jak ony techniky fungují. Toto sdělení je důležité pro ty, kteří si v dobré víře myslí, že ,změní svět´ a sami dokáží v chaotickém a hlučném světě prosadit vlastní genialitu či kvalitní výrobek nebo dokonce ideály, které by mohly sloužit veřejnému zájmu. (...) Je skvělé, že autor textu přizpůsobil svou knihu českým poměrům. Nikoho nemistruje a nepíše, jak by to mělo být, ale jak to není. Ostatně ani pionýr amerických PR Edward Bernays neztrácel čas přesvědčováním veřejnosti, že balet nemusí být rovnou neslušná věc. Roman Bajčan možná svým textem mnohé popudí. Nebo


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.