Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen B. Oerter Wolf: Rukopisy z Nag Hammádí 3

Knihy

B. Oerter Wolf: Rukopisy z Nag Hammádí 3

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Rukopisy z Nag Hammádí 3. - B. Oerter Wolf. Překlady dalších koptských textů: Požehnaný Eugnóstos, Moudrost Ježíše Krista a Zjevení Adamovo. Jak už se čtenáři mohli dozvědět z předešlých svazků „Rukopisů z Nag Hammádí“, byly v prosinci 1945 v blízkosti vesnice Nag Hammádí v horním Egyptě objeveny papyrové ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? B. Oerter Wolf: Rukopisy z Nag Hammádí 3 koupíte i tady

Specifikace B. Oerter Wolf: Rukopisy z Nag Hammádí 3

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 214 Kč

Jak už se čtenáři mohli dozvědět z předešlých svazků „Rukopisů z Nag Hammádí“, byly v prosinci 1945 v blízkosti vesnice Nag Hammádí v horním Egyptě objeveny papyrové kodexy obsahující (jak dnes vím ... a dál?

Produkt B. Oerter Wolf: Rukopisy z Nag Hammádí 3

B. Oerter Wolf: Rukopisy z Nag Hammádí 3 - parametry

Název produktu: B. Oerter Wolf: Rukopisy z Nag Hammádí 3
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 214 Kč
Maximální cena: 298 Kč
Ušetríte až: 84 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Rukopisy z Nag Hammádí 3. - B. Oerter Wolf. Překlady dalších koptských textů: Požehnaný Eugnóstos, Moudrost Ježíše Krista a Zjevení Adamovo. Jak už se čtenáři mohli dozvědět z předešlých svazků „Rukopisů z Nag Hammádí“, byly v prosinci 1945 v blízkosti vesnice Nag Hammádí v horním Egyptě objeveny papyrové kodexy obsahující (jak dnes víme)52 koptsky psaných spisů. Třetí svazek řady přináší v českém komentovaném překladu další tři z nich: Požehnaný Eugnóstos, Moudrost Ježíše Krista a Zjevení Adamovo. První dva traktáty popisují za pomoci židovských a platónských představ nebeský svět a přinášejí čtenáři poučení o nejvyšším transcendentním Bohu a jeho emanacích – Požehnaný Eugnóstos v podobě filosofického pojednání ve formě dopisu, Moudrost Ježíše Krista pak v raně křesťanských textech oblíbenou formou dialogu mezi Ježíšem a jeho učedníky. Spis nazvaný Zjevení Adamovo obsahuje zjevení, které obdržel Adam před svou smrtí od tří nebeských bytostí a jež předává svému synu Sétovi. V úvodu k celému svazku se W. B. Oerter zabývá historií nálezu a vydání, fyzickým vzhledem, jazykem a písmem kodexů, z nichž byly texty vybrány, nalezneme tu ale též zajímavé úvahy o tom, jak byly jednotlivé kodexy komponovány jako celek. Rozhodující pro výběr textů do jednoho kodexu nebylo zjevně společné téma procházející všemi spisy, ale spíše to, nakolik každý jednotlivý spis mohl přispět celku kodexu svou zvláštní funkcí. Publikace: Rukopisy z Nag Hammádí 3. - B. Oerter Wolf. Z koptských originálů přeložili a komentářem opatřili Zuzana Vítková a Marek Dospěl. Jak už se čtenáři mohli dozvědět z... Vydavatelstvo Vyšehrad


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.