Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Avraham B. Jehošua: Pan Mani

Knihy

Avraham B. Jehošua: Pan Mani

Hodnocení: 1x
  • 4

Pan Mani - Jehošua Avraham B.. Americký deník The Boston Review nazval knihu Pan Mani „strojem času, jenž čtenáře provede historií Jeruzaléma, židovského národa i dějinami samotného sionismu“. Každopádně je pozoruhodným a s vypravěčskou bravurou mistrně zvládnutým literárním experimentem. Jedná se o román v ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Pan Mani
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Avraham B. Jehošua: Pan Mani koupíte i tady

Specifikace Avraham B. Jehošua: Pan Mani

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 229 Kč

Americký deník The Boston Review nazval knihu Pan Mani "strojem času, jenž čtenáře provede historií Jeruzaléma, židovského národa i dějinami samotného sionismu". Román je jakousi rodinnou ságou, podáv ... a dál?

Produkt Avraham B. Jehošua: Pan Mani

Avraham B. Jehošua: Pan Mani - parametry

Název produktu: Avraham B. Jehošua: Pan Mani
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 229 Kč
Maximální cena: 349 Kč
Ušetríte až: 120 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Pan Mani - Jehošua Avraham B.. Americký deník The Boston Review nazval knihu Pan Mani „strojem času, jenž čtenáře provede historií Jeruzaléma, židovského národa i dějinami samotného sionismu“. Každopádně je pozoruhodným a s vypravěčskou bravurou mistrně zvládnutým literárním experimentem. Jedná se o román v rozhovorech, v nichž je však zaznamenána pouze jedna strana, zatímco odpovědi druhého si čtenář domýšlí ze souvislosti. Izraelská dívka z kibucu, německý voják Wehrmachtu, britský důstojník za první světové války a polský židovský lékař na konci 19. století tu jeden po druhém vyprávějí o svém setkání se záhadnou, charismatickou postavou „pana Maniho“, která je jakousi sefardskou variací na mýtickou figuru „věčného Žida“. Jednotlivé rozhovory se odehrávají na různých místech východního Středomoří a časově se prolínají s významnými křižovatkami moderních židovských dějin – izraelskými válkami, holocaustem, sionistickými kongresy či vydáním Balfourovy deklarace. Román postupuje proti proudu času, začíná v současnosti a končí rokem 1848. Čtenář se tak noří stále hlouběji do minulosti a jakoby archeologicky rozkrývá jednotlivé vrstvy „velkých dějin“ židovského národa i „malých dějin“ rodiny Mani, jejíž osudy jsou poznamenané tajemným rodovým prokletím a neustálým zápasem mezi touhou po přežití a vábením k sebevraždě. Mnohovrstevnatý a důmyslně vystavěný román má dramatický spád a široký záběr, sahající od filosofie přes hlubinnou psychologii až k úvahám o identitě a podstatě židovství, které jsou zajímavé tím, že vycházejí z mnohdy opomíjeného sefardského úhlu pohledu. Myšlenková hloubka a řada nezapomenutelných scén, vyznačujících se jak naturalistickou otevřeností, tak magicko-realistickou atmosférou či groteskním humorem, činí z četby tohoto vrcholného Jehošuova románu výjimečný zážitek. Pan Mani - Jehošua Avraham B. od nakladatelství v kategorii Beletrie | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Publikace: Pan Mani - Avraham B. Jehošua. Americký deník The Boston Review nazval knihu Pan Mani "strojem

času, jenž čtenáře provede historií Jeruzaléma, židovského národa i

dějinami samotného sionismu". Román je jakousi rodinnou ságou,

podává v pěti dílech líčení osudových momentů života pěti generací

rodiny Mani, jejíž muži vynikají svým charizmatem, zároveň však

trpí podivínstvím a vesměs jsou poznamenáni jakýmsi neviditelným

prokletím. Kniha má zvláštní formu - každý z dílů je "rozhovorem"

odehrávajícím se v jiném místě a čase, přičemž autor postupuje

směrem do minulosti. Tím jako by postupně odkrýval jednotlivé

vrstvy "velkých dějin" židovského národa moderní doby i "malých

dějin" rodiny Mani. Publikace: Pan Mani - Avraham B. Jehošua.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.