Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Avraham B. Jehošua: Molcho

Próza - beletrie

Avraham B. Jehošua: Molcho cena od 0 Kč

Avraham B. Jehošua: Molcho

Hodnocení: 1x
  • 4

Román Molcho předního izraelského spisovatele A. B. Jehošuy byl roku 2007 v anketě literárních kritiků vybrán mezi deset nejvýznamnějších knih moderní hebrejské literatury, a to pro hluboký psychologický vhled i pozo-ruhodné zobrazení různých fazet izraelské společnosti, od aškenázských rodin tragicky postižených ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Avraham B. Jehošua: Molcho - parametry

Název produktu: Avraham B. Jehošua: Molcho
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Román Molcho předního izraelského spisovatele A. B. Jehošuy byl roku 2007 v anketě literárních kritiků vybrán mezi deset nejvýznamnějších knih moderní hebrejské literatury, a to pro hluboký psychologický vhled i pozo-ruhodné zobrazení různých fazet izraelské společnosti, od aškenázských rodin tragicky postižených holocaustem přes přistěhovalce ze Sovětského svazu až po zapomenuté komunity orientálních Židů. br>Molchovi, čerstvému padesátníkovi a otci tří téměř dospělých dětí, jednoho podzimního rána umírá po dlouhém boji s rakovinou žena a před ním se otvírá nepoznaná, těžko uchopitelná svoboda. Rok v životě osamělého vdovce je odměřován střídáním ročních období. Molchův příběh provádí čtenáře tragikomickými a zoufale marnými pokusy navázat nový vztah, ale také nejrůznějšími místy v Izraeli a v Evropě, což z knihy současně činí originální cestopis: Molcho navštíví v průběhu roku několikrát Jeruzalém či zapadlé končiny v severní Galileji, cestuje do Paříže, do Vídně a především do Berlína rozděleného dosud zdí na východní a západní zónu. Introspekce do Molchova navenek nenápadného a obyčejného, přesto čímsi bytostně bohatého a důvěrně blízkého vnitřního života nepostrádá situační humor a současně rozehrává základní drama lidské existence: co znamená ztratit svého nejbližšího a ocitnout se ve vakuu samoty. b>Avraham B. Jehošua /b> (narozen 1936 v Jeruzalémě) patří k nejvýraznějším izraelským spisovatelům současnosti. Je autorem deseti románů a řady povídkových sbírek, dramat a esejů, přeložených do desítek jazyků. Světový věhlas si získal už svým prvním románem Milenec (Ha-meahev, 1977, česky 2008), později vzbudily pozornost zejména romány Pan Mani (Mar Mani, 1990, česky 2010), Molcho (1987), Cesta na konec tisíciletí (Masa el tom ha-elef, 1997), Nevěsta přinášející svobodu (Ha-kala ha-mešachreret, 2001) či Sefardské milosrdenství (Hesed Sefaradi, 2011). Všechna jeho díla vynikají psychologickou hloubkou postav i schopností zachytit složitou a rozporuplnou izraelskou společnost v jejích aktuálních projevech i historických kořenech. A. B. Jehošua je nositelem řady domácích i zahraničních literárních cen. Za svůj román Pan Mani získal mimo jiné Izraelskou státní cenu či National Jewish Book Award. Žije a působí v Haifě. Molcho Publikace: Molcho - Avraham B. Jehošua. Román zachycuje jeden a čtvrt roku života titulní postavy,

padesátiletého vdovce Molcha. Je rozdělen do pěti částí, jež nesou

názvy podle jednotlivých ročních období, a nabízí hlubokou a věrnou

psychologickou sondu do duše postaršího osamělého muže, který se po

smrti manželky a letech strávených obětavou péčí o nemocnou pokouší

o návrat do „světa živých“. Hrdinu představuje v šedi běžných dnů i

během rostoucí řady tragikomicky neúspěšných pokusů o romantická

dobrodružství. Molcho, průměrný úředník a otec tří takřka dospělých

dětí, je typický literární antihrdina, který se utápí v pasivitě a

nerozhodnosti, jeho cesta k vyrovnání se s bolestivou ztrátou a k

uchopení nově nabyté svobody je


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.