Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Austin Harrington a kol.: Moderní sociální teorie

Učebnice/Odborná literatura

Austin Harrington a kol.: Moderní sociální teorie

Hodnocení: 1x
  • 4

ANOTACE: Kniha uvádí do problematiky studia společnosti a přehledně zpracovává základní témata, významné myšlenkové proudy a aktuální otázky, které se týkají teoretického chápání společnosti, z něhož vychází především sociologie, jež však do značné míry ovlivňuje všechny sociální vědy. V první části probírají autoři ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.85607
doprava zdarma

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Austin Harrington a kol.: Moderní sociální teorie

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 717 Kč

Kniha uvádí do problematiky studia společnosti a přehledně zpracovává základní témata, významné myšlenkové proudy a aktuální otázky, které se týkají teoretického chápání společnosti, z něhož vychází především sociologie, jež však do značné míry ovlivňuje všechny sociální vědy. V první části probírají autoři klasické myslitele: Marxe, Durkheima, Webera, Simmela či Parsonse. Druhá část je věnována koncepcím a problémům, které se rozvíjely od začátku 20. století do současnosti. Zvláštní kapitoly jsou věnovány » ... a dál?

Produkt Austin Harrington a kol.: Moderní sociální teorie

Austin Harrington a kol.: Moderní sociální teorie - parametry

Název produktu: Austin Harrington a kol.: Moderní sociální teorie
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 717 Kč
Maximální cena: 1 009 Kč
Ušetríte až: 292 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

ANOTACE: Kniha uvádí do problematiky studia společnosti a přehledně zpracovává základní témata, významné myšlenkové proudy a aktuální otázky, které se týkají teoretického chápání společnosti, z něhož vychází především sociologie, jež však do značné míry ovlivňuje všechny sociální vědy. V první části probírají autoři klasické myslitele: Marxe, Durkheima, Webera, Simmela či Parsonse. Druhá část je věnována koncepcím a problémům, které se rozvíjely od začátku 20. století do současnosti. Zvláštní kapitoly jsou věnovány funkcionalismu, interpretivismu a interakcionismu, historické sociální teorii, západnímu marxismu, psychoanalytické teorii, strukturalismu a poststrukturalismu, teorii struktury a jednání, feminismu a postmodernismu. Čtivě zpracovaný výklad je přehledně strukturován a je doplněn glosářem základních pojmů a biografiemi významných autorů. Publikace poslouží především studentům sociologie a dalších oborů sociálních věd. OBSAH: Základní témata a myšlenkové proudy Poděkování O autorech Poznámka pro čtenáře: rozsah knihy Úvod: Co je sociální teorie? Austin Harrington Význam pojmu „teorie“ Věda a sociální věda Metoda a metodologie sociálního výzkumu Sociální teorie a „zdravý rozum“ „Fakta“, „hodnoty“ a „objektivita“ Sociální teorie a další teoretické disciplíny Sociální teorie a politická teorie Sociální teorie a psychologie Sociální teorie a humanitní vědy Závěr K zamyšlení Doporučená literatura Zdroje informací v periodickém tisku Internetové stránky Klasická sociální teorie I: souvislosti a počátky Austin Harrington Modernita a tradice: Co je „moderní“? Co je „tradiční“? Západní modernita Kulturní modernita: věda a úpadek náboženství Politická modernita: zákon, demokracie a stát Společensko-ekonomická modernita: kapitalismus, průmysl a vzestup měst Sociální teorie v 19. století Politická ekonomie a utilitarismus: Adam Smith a Jeremy Bentham Liberalismus a občanská společnost: John Stuart Mill a Alexis de Tocqueville Pozitivismus: Auguste Comte a Herbert Spencer Teorie elit: Gaetano Mosca, Vilfredo Pareto a Robert Michels Společenství a společnost: Ferdinand Tönnies Námitky proti západní modernitě: rozum a nároky vědy Eurocentrismus v sociální teorii Temnější stránky osvícenství Závěr K zamyšlení Doporučená literatura Internetové stránky Klasická sociální teorie II: Karl Marx a Émile Durkheim Antonio Palumbo a Alan Scott Karl Marx: historický materialismus a kritika idealistické filozofie Marx, Hegel a Feuerbach Politická ekonomie a kritika kapitalismu Feudalismus a kapitalismus Užitná hodnota, směnná hodnota a zbožní forma Práce, vykořisťování a zbožní fetišismus Kapitalistická expanze a sebezničení Kritika politického liberalismu Stát, občanská společnost a náboženství Soukromé vlastnictví, reforma a revoluce Émile Durkheim: sociologie jako autonomní věda Durkheimova Pravidla sociologické metody Solidarita a sociální diferenciace: Durkheimova Společenská dělba práce Řešení anomie: zaměstnanecké skupiny a zprostředkující činitelé Morálka a


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.