Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Aurelius Augustinus: O boží obci

Knihy

Aurelius Augustinus: O boží obci

Hodnocení: 1x
  • 4

O boží obci - 1. a 2. díl - Augustinus Aurelius . První část spisu (kniha I.-X.) je především apologetická - obrací se proti pohanství: bohové nejsou dárci pozemského blaha; krutými válkami i vnitřním rozkolem trpěla říše už před Kristem a její velikost byla odměnou za starořímské ctnosti. K těmto ctnostem však ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
O boží obci
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Aurelius Augustinus: O boží obci koupíte i tady

Specifikace Aurelius Augustinus: O boží obci

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 514 Kč

První část spisu (kniha I.-X.) je především apologetická - obrací se proti pohanství: bohové nejsou dárci pozemského blaha; krutými válkami i vnitřním rozkolem trpěla říše už před Kristem a její velik ... a dál?

Produkt Aurelius Augustinus: O boží obci

Aurelius Augustinus: O boží obci - parametry

Název produktu: Aurelius Augustinus: O boží obci
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 514 Kč
Maximální cena: 777 Kč
Ušetríte až: 263 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

O boží obci - 1. a 2. díl - Augustinus Aurelius . První část spisu (kniha I.-X.) je především apologetická - obrací se proti pohanství: bohové nejsou dárci pozemského blaha; krutými válkami i vnitřním rozkolem trpěla říše už před Kristem a její velikost byla odměnou za starořímské ctnosti. K těmto ctnostem však nevedlo mnohobožství; věčnou blaženost pak nedává ani filosofie. V druhé části díla (kniha XI.-XXII.) Augustin podává v rámci světových dějin mohutný obraz Boží obce, t. j. společenství spravedlivých vyznavačů pravého Boha, putujících tímto světem uprostřed příslušníků obce pozemské, kterou založili padlí andělé tím, že strhli část lidstva ke hříchu. Ve střetu obou obcí - boží a pozemské - t. j. v zápase mezi křesťanstvím a pohanstvím, jde především o duše lidí. Jedná se tak o zcela novou teorii dějinného vývoje. Proti starověké představě o cyklickém pohybu stále se obnovujícího světa, staví Augustin lineární pojetí vývoje -dějiny směřují od prvotního hříchu k poslednímu soudu, který s konečnou platností. O boží obci - 1. a 2. díl - Augustinus Aurelius od nakladatelství Karolinum v kategorii | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Nové vydání českého překladu filosoficko-teologického traktátu "De civitate Dei" Aurelia Augustina z pera Julie Novákové je po obsahové i formální stránce reedicí jeho prvního, zároveň i posledního vydání z r. 1950.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.