Srovnání cen » Nářadí a zahrada » Kotle » Kotle na tuhá paliva » Srovnání cen Atmos C 40 S

Kotle na tuhá paliva

Atmos C 40 S

Hodnocení: 5x
  • 3.8

Zplynovací kotle na hnědé uhlí s odtahovýmm ventilátorem a chladící smyčkou Jsou konstruovány pro spalování hnědého uhlí a dřeva jako náhradního paliva (na zátop), na principu generátorového zplynování s použitím odtahového ventilátoru (S), který odsává spaliny z kotle. Těleso kotlů je vyrobeno jako svařenec z ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 3.61

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Atmos C 40 S

Kategorie Kotle na tuhá paliva
Výrobce Atmos
Nejnižší cena 49 999 Kč

Zplynovací kotle na hnědé uhlí : jsou konstruovány pro spalování hnědého uhlí a dřeva jako náhradního paliva (na zátop), na principu generátorového zplynování s použitím odtahového ventilátoru (S), který odsává spaliny z kotle. Těleso kotlů je vyrobeno jako svařenec z kvalitních ocelových plechů o tloušťce 6 až 3 mm. Je tvořeno dvěma nad sebou posazenými komorami, vrchní slouží jako zásobník paliva, spodní jako spalovací komora a popelník. Mezi nimi je umístěn nový, patentem chráněný otočný rošt, který umožňuje » ... a dál?

Produkt Atmos C 40 S

Pro jedno kvítí slunce nesvítí. Vždycky máte na vybranou


Dakon DOR F 20

Dakon DOR F 20

od 19 861 Kč

Dakon DOR F 16

Dakon DOR F 16

od 17 378 Kč

Dakon DOR F 32

Dakon DOR F 32

od 23 173 Kč

Dakon DOR F 25 MAX

Dakon DOR F 25 MAX

od 21 103 Kč

Dakon DOR F 24

Dakon DOR F 24

od 20 689 Kč

Dakon DOR F 12

Dakon DOR F 12

od 16 471 Kč

Novinky z okolí


Atmos DC 25 S

Atmos DC 25 S

od 33 759 Kč

Atmos C 20 S

Atmos C 20 S

od 37 302 Kč

Atmos DC 32 S

Atmos DC 32 S

od 47 669 Kč

Atmos DC 50 S

Atmos DC 50 S

od 52 489 Kč

Atmos DC 15 E

Atmos DC 15 E

od 23 436 Kč

Atmos DC 18 S

Atmos DC 18 S

od 28 159 Kč

Atmos C 40 S - parametry

Název produktu: Atmos C 40 S
Výrobce: Atmos
Minimální cena: 49 999 Kč
Maximální cena: 52 360 Kč
Ušetríte až: 2 361 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.8 bodů z 5
Počet hodnocení: 5 x
Hodnocení:
  • 3.8
Podrobný popis:

Zplynovací kotle na hnědé uhlí s odtahovýmm ventilátorem a chladící smyčkou

Jsou konstruovány pro spalování hnědého uhlí a dřeva jako náhradního paliva (na zátop), na principu generátorového zplynování s použitím odtahového ventilátoru (S), který odsává spaliny z kotle.

Těleso kotlů je vyrobeno jako svařenec z kvalitních ocelových plechů o tloušťce 6 až 3 mm. Je tvořeno dvěma nad sebou posazenými komorami, vrchní slouží jako zásobník paliva, spodní jako spalovací komora a popelník. Mezi nimi je umístěn nový, patentem chráněný otočný rošt, který umožňuje dokonalé zplynování uhlí a dřeva jednotlivě nebo dohromady a snadné odstraňování popela. V zadní části tělesa kotlů je svislý spalinový kanál, opatřený ve vrchní části zatápěcí záklopkou. Vrchní část spalinového kanálu je opatřena odtahovým hrdlem pro připojení na komín.

Výhody zplynovacích kotlů na uhlí ATMOS Možnost spalovat kvalitně hnědé uhlí

Velký zásobník paliva - dlouhá doba hoření

Vysoká účinnost 81 až 88 % podle typu - primární i sekundární vzduch je předehříván na vysokou teplotu

Ekologicky šetrnější spalování - kotel dle ČSN EN 303-5 třídy 4 a 5, EKODESIGN 2015/1189

Odtahový ventilátor - bezprašné vybírání popela, kotelna bez kouře

Chladící smyčka proti přetopení – bez rizika poškození kotle

Automatické vypnutí kotle po dohoření paliva – spalinový termostat

Pohodlné vybírání popela – velký keramický spalovací prostor pro popel (u dřeva vybíráme jednou za týden u uhlí jednou denně)

Kotel bez trubkovnice - snazší čištění (mimo C25ST, C32ST, C50S)

Malé rozměry a nízká hmotnost

Vysoká kvalita Regulace kotlů

Elektromechanická - regulaci výkonu provádíme záklopkou ovládanou regulátorem tahu, typ FR 124, který automaticky podle nastavené výstupní teploty vody (80 - 90 °C) otevírá či přivírá vzduchovou klapku. Nastavení regulátoru výkonu je nutno věnovat zvýšenou pozornost, poněvadž regulátor kromě regulace výkonu plní další důležitou funkci, že zajišťuje kotel proti přetopení. Kotel je dále vybaven regulačním termostatem umístěným na panelu kotle, který ovládá ventilátor dle nastavené výstupní teploty (80 - 85 °C). Na regulačním termostatu by měla být nastavena teplota o 5 °C nižší než na regulátoru tahu FR 124.

Kotle navíc vybaveny spalinovým termostatem, který slouží k vypnutí odtahového ventilátoru po dohoření paliva. Kotle pracují na snížený výkon do 70 % jmenovitého výkonu i bez ventilátoru.

Instalace

Kotle ATMOS musí být zapojeny s LADDOMATEM 21, 22 nebo termoregulačním ventilem pro docílení minimální teploty vratné vody do kotle 65 °C. Výstupní teplota kotle musí být trvale udržována v rozsahu 80 - 90 °C. Všechny kotle jsou dodávány v základním provedení s chladící smyčkou proti přetopení. Doporučujeme instalovat kotle s akumulačními nádržemi, které nám sníží spotřebu paliva a zvýší komfort vytápění. Kotel na hnědé uhlí a dřevo Atmos C 40 S + chladící smyčka, ZPLYNOVACÍ KOTLE NA UHLÍ A DŘEVO. Konstrukce kotle - Kotel je tvořen dvěma nad sebou posazenými komorami, vrchní slouží jako zás


Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.