Srovnání cen » Krása, zdraví a léky » Léky » Srovnání cen Arufil kapky 10 ml

Léky

Arufil kapky 10 ml

Hodnocení: 2x
  • 4.5

Oční kapky Skupina HVLP, Ophthalmologica výrobce Chauvin ankerpharm GmbH, Brunsbütteler Damm 165-173, 13581 Berlin, SRN. držitel registračního rozhodnutí Chauvin ankerpharm GmbH, Brunsbütteler Damm 165-173, 13581 Berlin, SRN. složení - (zpravidla) účinné látky Povidonum 20 mg v 1 ml (= 24 kapek) vodného roztoku. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.29667
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Arufil kapky 10 ml koupíte i tady

Specifikace Arufil kapky 10 ml

Kategorie Léky
Výrobce CHAUVIN ANKERPHARM
Nejnižší cena 67 Kč

Přípravek se používá k symptomatické léčbě u syndromu suchého oka (suchý zánět spojivek). Přípravek mohou užívat dospělí, mladiství a děti všech věkových kategorií. ... a dál?

Produkt Arufil kapky 10 ml

Arufil kapky 10 ml - parametry

Název produktu: Arufil kapky 10 ml
Výrobce: CHAUVIN ANKERPHARM
Minimální cena: 67 Kč
Maximální cena: 75 Kč
Ušetríte až: 8 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 2 x
Hodnocení:
  • 4.5
Podrobný popis:

Oční kapky Skupina HVLP, Ophthalmologica výrobce Chauvin ankerpharm GmbH, Brunsbütteler Damm 165-173, 13581 Berlin, SRN.

držitel registračního rozhodnutí Chauvin ankerpharm GmbH, Brunsbütteler Damm 165-173, 13581 Berlin, SRN.

složení - (zpravidla) účinné látky Povidonum 20 mg v 1 ml (= 24 kapek) vodného roztoku.

složení - pomocné látky Benzalkonium-chlorid, dihydrát edetanu disodného, dodekahydrát hydrogenfosforečnanu sodného, dihydrát dihydrogenfosforečnanu sodného, chlorid sodný, voda na injekci.

indikační skupina Oftalmologikum.

charakteristika Léčivá látka přípravku povidon je ve vodě rozpustná směs stejnorodých polymerů, které svou vhodnou vazkostí napomáhají nahrazovat úbytek přirozeného ochranného filmu na povrchu rohovky u osob postižených "suchostí očí", tj. stavem, ke kterému dochází při poklesu produkce slz.

indikace nebo použití (parafarm.) Přípravek se používá k symptomatické léčbě u syndromu suchého oka (suchý zánět spojivek). Přípravek mohou užívat dospělí, mladiství a děti všech věkových kategorií.

kontraindikace Oční kapky Arufil se nesmějí používat při přecitlivělosti na léčivou látku nebo na kteroukoli pomocnou látku.

nežádoucí účinky Oční kapky Arufil jsou většinou velmi dobře snášeny, pouze velmi vzácně může dojít k reakcím z přecitlivělosti. Oční kapky Arufil obsahují konzervační prostředek, který může vést k chuťovým iritacím či alergizaci. Při výskytu jakýchkoliv nežádoucích účinků nebo neobvyklých reakcí se o dalším používání Arufilu poraďte s lékařem.

interakce Účinky očních kapek Arufil a jiných současně používaných očních kapek se mohou vzájemně ovlivňovat. Váš lékař by měl být proto informován o všech lécích, které užíváte nebo začnete užívat, a to jak na lékařský předpis, tak léků dostupných bez lékařského předpisu. Při předpisu nového léku informujte lékaře, že používáte Arufil, oční kapky. Současně s očními kapkami Arufil nemají být používány kapky s vysokým obsahem solí kovů, protože např. síran sodný v chladu anebo chlorid sodný za tepla mohou způsobit vysrážení léčivé látky povidonu. Současně s Arufilem nemají být aplikovány ani kapky obsahující methyl- a propylparaben, protože tyto látky mohou vytvářet s povidonem komplexy, které závisejí na iontové síle roztoku. Tyto údaje mohou platit i pro léky aplikované krátce předtím.

těhotenství a laktace O vhodnosti používání přípravku během těhotenství a při kojení se poraďte se svým lékařem. Není dosud známo, zda přípravek prochází placentou či přechází do mateřského mléka.

dávkování Pokud lékař nedoporučí jinak, aplikujte až 5krát denně i častěji 1 kapku do spojivkového vaku. Přípravek je určen k trvalému používání. Pokud jste si aplikovali malé množství přípravku Arufil oční kapky, nebo jste jej zapomněli nakapat, neaplikujte dvojnásobné množství přípravku, ale pokračujte dále v léčbě tak, jak byla předepsána. V případě přerušení léčby očními kapkami Arufil je ohrožen její úspěch.

způsob použití Lahvička je vzduchotěsná a vodotěsná. Šroubovací uzávěr volně nasedá. P


Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.