Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen ARSCI Žulový Stalin - Rudla Cainer

Knihy osobnosti a fakta

ARSCI Žulový Stalin - Rudla Cainer

Hodnocení: 1x
  • 4

Jak Stalinovi velikému a ocelovému postavili v Praze monument žulový a největší, o tom vypráví kniha, která přísně vzato není historickým dokumentem, i když na skutečných událostech, v celku i v detailech, staví. Příběh mnoha postav, z nichž nejtragičtější je ta ústřední, autor vítězného návrhu akademický sochař ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? ARSCI Žulový Stalin - Rudla Cainer koupíte i tady

Specifikace ARSCI Žulový Stalin - Rudla Cainer

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 250 Kč

Poprvé uveřejněná fakta o stavbě a následné demolici největšího žulového pomníku v Evropě, postaveného na Letenské pláni v Praze a odtajněné protokoly o sebevraždě autora pomníku akad. sochaře Otakara Švece. Na motivy knihy se v současné době natáčí film, jehož scénář zpracoval režisér Viktor Polesný. Viz iDnes.cz. Jak Stalinovi velikému a ocelovému postavili v Praze monument žulový a největší, o tom vypráví kniha, která přísně vzato není historickým dokumentem, i když na skutečných událostech, v celku i v » ... a dál?

Produkt ARSCI Žulový Stalin - Rudla Cainer

ARSCI Žulový Stalin - Rudla Cainer - parametry

Název produktu: ARSCI Žulový Stalin - Rudla Cainer
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 250 Kč
Maximální cena: 382 Kč
Ušetríte až: 132 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Jak Stalinovi velikému a ocelovému postavili v Praze monument žulový a největší, o tom vypráví kniha, která přísně vzato není historickým dokumentem, i když na skutečných událostech, v celku i v detailech, staví. Příběh mnoha postav, z nichž nejtragičtější je ta ústřední, autor vítězného návrhu akademický sochař Otakar Švec, je také příběhem dvojího ponížení umělců a realizátorů: vnucení státní zakázky (diktované ovšem stranickým vedením) a záhy rozboření hotového díla, které spolykalo mnoho cenného materiálu, finančních prostředků a tvůrčí i fyzické energie tisíců lidí. Monstrum nad Vltavou bylo stejně obtížné postavit, jako ho po sedmi letech likvidovat. R. Cainer vychází ze studia dobových materiálů, ať zveřejněných nebo jen archivovaných (teprve nedávno byly odtajněny a badatelsky zpřístupněny protokoly z vyšetřování smrti sochaře Otakara Švece a jsou zcela novým a dosud nezpracovaným pramenem). Měl také možnost vyzpovídat několik sochařů, přímých účastníků stavby. Z toho všeho a autorovy

vypravěčské invence vznikl poutavý a zároveň poučný děj, který se čte jedním dechem. Románový příběh největšího pomníku v Evropě, Stalinova pomníku na Letné a jeho autora, vynikajícího umělce, akademického sochaře Otakara Švece se odehrával v pohnuté době tvrdého komunistického teroru padesátých let. Kniha si neklade za úkol být historickým dokumentem, je pouze obrazem doby, jehož tragedii vystihují dva skutečné, souběžné osudy. Osud druhého nejmocnějšího muže ve státě, generálního tajemníka ÚV KSČ Rudolfa Slánského, a osud obludného Stalinova pomníku. Tisíce tun těžké žulové monstrum nad Vltavou bylo stejně obtížné postavit, jako ho po sedmi letech likvidovat.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.