Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen ARSCI Půvab poetiky - Eduard Světlík

Knihy

ARSCI Půvab poetiky - Eduard Světlík

Hodnocení: 1x
  • 4

Poezie byla předmětem teoretického zájmu už v antice (Aristotelova Poetika, Horatiovo pojednání O umění básníckém). Poté byla nahlížena z mnoha úhlů: v roce 1884 poučil T. G. Masaryk posluchačky v Americkém klubu dam v Praze přednáškou vzápětí otištěnou pod názvem O studiu děl básnických, nad trvanlivostí věhlasu ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace ARSCI Půvab poetiky - Eduard Světlík

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 205 Kč

Poezie byla předmětem teoretického zájmu už v antice (Aristotelova Poetika, Horatiovo pojednání O umění básnickém). Poté byla nahlížena z mnoha úhlů: v roce 1884 poučil T. G. Masaryk posluchačky v Ame ... a dál?

Produkt ARSCI Půvab poetiky - Eduard Světlík

ARSCI Půvab poetiky - Eduard Světlík - parametry

Název produktu: ARSCI Půvab poetiky - Eduard Světlík
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 205 Kč
Maximální cena: 245 Kč
Ušetríte až: 40 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Poezie byla předmětem teoretického zájmu už v antice (Aristotelova Poetika, Horatiovo pojednání O umění básníckém). Poté byla nahlížena z mnoha úhlů: v roce 1884 poučil T. G. Masaryk posluchačky v Americkém klubu dam v Praze přednáškou vzápětí otištěnou pod názvem O studiu děl básnických, nad trvanlivostí věhlasu poetického díla i jeho autora se zamýšlel F. X. Šalda (O tzv. nesmrtelnosti díla básnického, 1928), Moderní básnické směry (1937) představil V. Nezval, nejnověji nad prozodií uvažoval v Kapitolách o českém verši (2006) literární teoretik M. Červenka. Eduard Světlík ve svém Půvabu poetiky vsadil na humornou formu popisu básnických prostředků a forem. A čím se jeho novinka od zaměření a přístupů Bruknerova-Filipova Většího poetického slovníku (1968) a Rutova Menšího poetického slovníku v príkladech (1985) líší? E. Světlík ukazuje nejen svou erudici znalce teorie, ale vysvětlované pojmy ilustruje výhradně svou vlastní tvorbou; nezůstává u definice a příkladů, ale dalšími poznámkami se

vrací k danému jevu a upozorňuje na jeho funkci v básní... Půvab poetiky - Eduard Světlík od authora Eduard Světlík a nakladatelství v kategorii Knihy za skvělé ceny na e-shopu Martinus.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.